Bilmek istediğin her şeye ulaş

2014 Filmleri

2014 Filmleri Ağı ile ilgili ilk açıklamayı siz girin.

Mart 2015

Gonca Köse  yeni bir  gönderide  bulundu.

Film Önerileri 5 \ Boyhood

78

Oyuncular: Ellar Coltrane, Patricia Arquette, Ethan Hawke, Lorelei Linklater
Yönetmen ve Senaryo: Richard Linklater
Filmi izlemek beni geçen şey;filmin çekimleri 12 yıla yayılmış ve filmde oynayan karakterler aynı...


Film çok samimi ve naif ancak çok stabilize ilerliyor. Tek sevmediğim yönü oldu. Filmde boşanan ve geçim sıkıntısı çeken bir çiftin boşanması ve geride kalan 2 çocuğun yaşadığı dönemler sahneleniyor. Ben haliyle boşanan bir çiftin çocuklarının ileride yaşayacağı sorunları daha abartı hayal ettim. Daha travmatik olaylar yaşanacağını düşünmedim değil...

Filmin sevimli karakteri Mason, bir erkek çocuğunun büyüme dönemlerini çok güzel yansıtıyor. Herkes kendi çocukluğundan çok samimi kareler bulabilir.

Takdire şayan bir diğer konu 12 yıla yayılan bir film olmasına rağmen filmde kullanılan mekanlar, filmin renk ve dokusu hep aynı çizgide devam ediyor. İzlerken senelerin sahne geçişini fark etmiyorsunuz akışı rutin ilerliyor.

Ancak bu film 12 yıla yayılan bir dizi olsaydı izler miydim? Hayır. Çünkü filmin ilgi çekici yönü o zaman akışını sonunda görmekti.

ÖDÜLLER:

2014 Fipresci Büyük Ödül
2014 Berlin En İyi Yonetmen
2014 Seattle En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Kadın Oyuncu
78
Mart 2015

Gonca Köse  yeni bir  gönderide  bulundu.

Film Önerileri 4 \ Gone Girl

78

Baş rol oyuncuları Ben Affleck ve Rosamund Pike... Yönetmen: David Fincher

Film; Pİke ile Drama Dalında En iyi Kadın Oyuncu ve Fincher ile En İyi Yönetmen dalları da dahil olmak üzere dört Altın Küre Adaylığı kazanmış.
Bu film Kayıp Kız kitabının bir uyarlamasıdır. Kitabını okumadım ama filme ciddi anlamda bayıldım... 2014 yapımı bir film eğer film arayışınız varsa güzel bir gerilim filmi bir kaç gün oyunculuk etkisinde kaldım diyebilirim. Özellikle Rosamund Pike'in canlandırdığı Amy karakteri çok etkileyiciydi.
Filmin ana konusu evlilik yıl dönümünde gizemli bir şekilde ortadan kaybolması ve beraberinde gelişen olaylar olarak açıklanmış. Konu aslında basit evlilik sorunlarından ibaret. Maddiyat, aldatılma, güvensizlik vb. temalar işlenmiş. Ama ilginç olan bir kadının bunların karşısında yapabileceği şeyleri işleyiş şekli...

2014 Eylül ayında gösterime girmiş ve filmi izledikten sonra söylediğim tek şey bu zamana kadar nasıl kaçırmışım bunu yaa!! Oldu. Film arayışı içinde olan ya da boş vakti olanlar ilk izleyeceğiniz film Gone Girl olsun..:)

78

Kadınlar için yaşanılan özel anların ne kadar önemli olduğunu gösteren bir kare.. Ne demek istediğimi izledinizde anlayacaksınız iyi seyirler.

78
Aralık 2014

Mehmet Ak  yeni bir  gönderide  bulundu.

Uzay insan oğlunun bilinmeze merakı yaradılışımızın bir parçasıdır benimde uzaya olan merakım ta cocukluğuma hani Sadettin Teksoyun ufo peşinde koştuğu yıllara ve Himan filminde uzay kapısının bir orkla açıldığı yıllara dayanır gökyüzüne baktığımızda orda nelerin olduğunu hep merak ederiz imkanımız olsa bir an bile durmaz gideriz bu merakımızı doyurmak için...

En İyi 10 Film Listesi: Yıldızlararası – Interstellar Filmi Hakkında

Ekim 2014

Serkan Köse  yeni bir  gönderide  bulundu.

Gone Girl Official Trailer #2 (2014) Ben Affleck, Rosamund Pike HD

More Gone Girl News ►► http://bit.ly/GoneGirlNews Subscribe for TRAILERS ►► http://bit.ly/JoBloTrailers Director: David Fincher Writers: Gillian Flynn Actors...

0 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.