Bilmek istediğin her şeye ulaş

32 Bit

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin using the new format, pass an empty string for 'continue' in the initial query.

Ocak 2014

Serhat Zorer, bir soruya yanıt verdi.

64 bit bir bilgisayara 32 bit program kursam ne değişir 64 bit olanını kursam ne değişir?

Necmettin'in cevabına ekleyecek pek birşeyim yok. Ama sorulduğu için cevaplıyorum. 64-bit program işletim sistemi ve bilgisayar mimarisini en efektif şekilde kullanır. Yani daha hızlı ve verimli çalışacaktır. Bunun iki tane sebebi var. (1) 64-bit mimarinin ve onun üzerindeki işletim sisteminin sunduğu daha yeni ve iyi servislerden tamamından direk faydalabilir. (2) Arada WoW64 emulatörü --yani 32 bitlik programı 64 bitlik mimaride çalıştıracak olan aracı yazılım, işlemciye daha fazla yükleme yaptıracak ve işletim sistemi olanaklarından tamamen faydalamayacağıdan (mesela daha az sanal bellek alanı veriyor işletim sistemi bu emalatörün çalıştırdığı programlara) .
Temmuz 2012

Serkan İnce, bir soruya yanıt verdi.

Yazdığım program 32 bit işlemcide normal olarak çalışıyordu fakat 64 bit işlemcili bilgisayara yüklemeye çalıştığımda hata oluştu. Programımı nasıl 64 bit işlemcilere uygun hale getirebilirim?

X86 Mimarisine göre programı Debug edersen sorun çözülecektir. 64 bite uygun olarak Debug edilen programın Exe'sini alıp sorunsuzca kullanabilirsin.

5 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.