Bilmek istediğin her şeye ulaş

Acı

Acı, hazın karşıtı olarak organizmanın kaçındığı hoş olmayan özel duyguların adıdır.

Ekim 2014

Uğur Mumcu Yilmaz  yeni bir  gönderide  bulundu.

UYANIN ULAN..!

Sinsice yaklaşan gece karanlığı var yüzünde, esnemeyen bir yürüyüş edası üzerinde. Hiç deniz kokusu almamış, hiç ıslanmamış gibi yağmurda. İçindeki o lanet düşüncelerin her biri gözlerinden okunuyordu.Selam vermedi, vermediği gibi kendisinden sonra gelenlerinden de almadı selamını. Gözleri yaşlı olarak gelen çocuğu derdini dahi dinlemeden elinin tersiyle itti.Belli ki bir büyüğünü oracıkta kaybetmiş, bulamıyordu. Bu davranışı ona pahalıya patlayacak gibiydi ama ne var ki etraftakilerin sert bakışlarına maruz kalmak onun daha da hoşuna gitmişti. Bir ters hareketine daha bakardı iş. Gözlerle tacize aldırmadı, oturmaya devam etti. Yanına gelen güzel kadın hiç oturmadan onu elinden tuttu ve -gidelim- dedi.Adam masanın üzerinde bıraktığı 50 tl’nin üzerini beklemeden çıktı. Klasik bir araçla oradan uzaklaştılar.Peki neydi bu? Her insanın şahit olabileceği bu durumda takılmamız gereken durum neresi? Adamın elinin tersiyle çocuğu itmesi mi, etraftakilerin adama ikinci bir şansı vermesine mi, güzel bir kadına mı yoksa klasik bir araba mı? Çoğu kişi adamın çocuğu elinin tersiyle itmesine takıldı ve adamı yadırgadı. Peki, adamın o salonda kendi geçmiş hayatını yaşadığı ve o çocuğun kendisi olduğu söyleniyor ve siz adamın o çocuk olduğunu biliyorsunuz, peki ya şimdi ne düşünürsünüz? Bu kez de etraftakilere kızıyorsunuz değil mi? Neden zamanında o çocuğa böyle davranan insanı dövmedikleri için.Peki bu ufak hikayede kadına ve klasik arabaya takılanların durumu ne olacak, onlar yeryüzündeki insanların yüzde kaçını oluşturuyorlar, hiç düşündünüz mü? Aklı fikri magazin programlarında olan, kim kiminle nerede sevişmiş, yok kimin yeni doğan bebeğinin hastalığı neymiş, onun eski kocası şimdilerde kiminle berabermiş? İşi gücü evlenme programları olanlar var, hikmet bey ayşe hanımın eski kocası, şimdi telefonda ayşe hanım var (Hikmet bey, zeyno’ya talip),yok seda hanım necati beye varacak mı? Ohoo vardı da döndü bile senin haberin yok... Dipten dibe uyuşturulmuşuz, televizyonla vurmuşlar aklımızı fikrimizi. Konuşulanlar mantık ötesi şeyler, insanların beynini öldüren şeyler.Alkolden, sigaradan daha zararlı bunlar. Din gibiler, enjekte etmişler her insanın kafasına.Uyanın, uyanın. Onlar seviştikçe sizler uyuyorsunuz. Onlar saçma sapan işler ile sizleri oyalarken sizler ölüyorsunuz.Kendinize gelin artık.İnsan bu olamaz.Kimin, kimin yatağını terlettiğinden, hikmet beyin eşinin kimin olacağından size ne yahu? Size ne. Artık bir şeyler yapın, şu afyonlardan bir kurtulun artık... !
Eylül 2014

Uğur Mumcu Yilmaz  yeni bir  gönderide  bulundu.

ÖTEKİ GEZEGENDEN ( BTUNa-SS )

83
*Bak yine gidiyor kuşlar, mevsim yavaştan kışa dönüyor. Yine hüzün yine hasret, yine kayıp bu sevda.
*Yine hangi kaybı tatmaya gidiyorsun, otur dinlen biraz gönlümde.
*Yüzün pek de tanıdık gelmiyor yabancı, hangi gönülden defettiler seni?

*Sen gül, gül ki gülsün dünya, gül ki aydınlansın dünya.
*Ayrılık şarkısı mı bu çalan? Yine kim gidiyor bu gönülden?
*Neden ki neden olmasına neden... !
*O kadar hayat dışı, o kadar masalsı, o kadar sen.
*Öyle ya, geceleri güneşi, kışın sıcak odayı, sen gidince de seni özleyecektim.


* ugurmumcuyilmaz.com
Mayıs 2014

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

Mart 2014

Belgi Saygı  yeni bir  gönderide  bulundu.

Anlamayanlara..

Ben görevimi yapıyorum. Bana da çocuğuma da bir şey olmuyor... Ee Berkin? Onun eceli gelmişmiş. Allah anasını babasını imtihan ediyormuşmuş... Deli insan, akıldan yoksun insan!Hani bir fıkar vardı (tam hatırlayamıyorum ama) zamanın birinde mekanın da birinde sel olur. Herkes evlerini terk etmeye başlar, adamcağızın biri de öylece bekler. Etrafındakiler de "Kaçsan neyi bekliyorsun? " Adam cevap verir: "Allah beni korur. Bana bir şey olmaz der. " Neyse sel gittikçe artar. Evleri aşar bu sırada kayıkla biri gelir yardıma, ona da aynı cevabı verir. Helikopter gelir aynı cevabı verir.
Tabii en sonunda öteki dünyayı boylar adam. Allah'ın karşısına çıkar; "Tanrım ben ne kusur işledim de beni kurtarmadın" der. O da şöyle cevap verir; "Ben daha ne yapayım; göndermediğim adam kalmadı e şaşkın! "... Sözün özü; yapılmayan iş kalmadı; anlaman için başına mı gelmesi gerekiyor, eh be şaşkın!!


Mart 2014

Belgi Saygı  yeni bir  gönderide  bulundu.

Sen uyudun ya acaba pes ettiğin için mi.. Yoksa uyuyanları uyandırmak için mi?

Ülkü Tamer-Zülfü Livaneli

On Dört Yaşım Diken İle Kaplanmış
Göz Ucuma Karıncalar Toplanmış
Kurşun Gelmiş Kaşlarımın Üstüne
Alın Yazım Okur Gibi Saplanmış

Uyu Memik Oğlan Uyu
Öte Gecelerde Büyü

Dağı Dağa Kavuşturan Ben İdim
Suyu Suya Eriştiren Can İdim
Yükledim Mi Gece Vakti Kaçağı
Karanlıkta Işılayan Gün İdim

Uyu Memik Oğlan Uyu
Öte Gecelerde Büyü

4276

Mart 2014

Şaman, bir soruya yanıt verdi.

Lazer epilasyon acı verir mi?

Lazer epilasyonlu bacaklar gördüm, kıpkırmızı, tepe ve kraterlerle dolu, Bephanthene diye bağırıyorlardı. Bacaklar değil tabii onları yöneten kafadan çıkıyordu bağırtı :) Derinin altına, en az kıl köklerine kadar ve daha derine giden yakıcı bir ışının acı vermemesini hayal bile edemiyorum.

26 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.