Bilmek istediğin her şeye ulaş

Acil

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin using the new format, pass an empty string for 'continue' in the initial query.

Ocak 2018

Melih Çelik, bir soruya yanıt verdi.

Evi su basması durumunda ne yapmak gerekir?

İlk olarak su vanasını ve şarteli kapatmak gerekir. Sonrasında suyu tahliye edebileceğiniz bir kanal mevcut ise bu kanaldan suyu tahliye ediniz. Şayet böyle bir imkânınız yoksa hasarı en aza indirmek için elektronik ve sudan etkilenebilecek eşyaları kurtarabilirsiniz. Sonra bir uzmandan yada tesisatçıdan yardım alabilirsiniz.
Şubat 2016

Osman Smn, bir soruya yanıt verdi.

Nabız nasıl ölçülür?

Nabız kalp atım sayısını ifade eder. Her atımda vücuttaki dolaşım ağına gönderilen kan arterler (atardamar) duvarına basınç oluşturur. Bazı arterlerin yüzeyel seyrettiği vücut bölgelerinde her atımda oluşan bu basınç hissedilebilir. El bileğinin iki kenarında, boyunda ve kasıkta bulunan arterler üzerinde 1 dakikada oluşan atım sayısı ölçülerek nabız belirlenebilir.
Aralık 2015

Beytullah Şimşek,  yeni bir soru sordu.

Aralık 2014

Erhan Turan, bir soruya yanıt verdi.

Evi su basması durumunda ne yapmak gerekir?

3. Kattaki evimde kombinin sıcak su tahliye borusunun gece 03.30 civarlarında patlamasıyla evimi su basmıştı. Kova - Havlu işe yaramıyor, vidanjör ise bulunduğu seviyeden yukardaki suyu çekmiyor. Doğal olarak ya aşağı hortum sarkıtıp çekecektim ya da halı yıkama makinesi bulacaktım. O saatte de olsa Halı yıkama makinası ile suyu yaklaşık 10 seferde çektim. Daha sonra ıslanan halıları da çekip dışarı attım.
Aşağıda arkadaşlar ilkokul seviyesinde yazmışlar vanayı kapat gibi. Bunları zaten yaparsın önemli olan suyun nasıl boşaltılacağı. .
Mayıs 2014

Fadime Korkmaz, bir soruya yanıt verdi.

Araçlarda bulunması gereken ilk yardım malzemeleri nelerdir?

Üçgen sargı, gazlı bez, plaster yapıştırıcı yani, pamuk, makas, not defteri, kalem, tıbbi eldiven, çengel iğne, el feneri, düdük, alüminyum yanık örtüsü, cımbız, yara bandı, örtü ve ilk yardım el kitabı bulunursa çok iyi olur.
Mayıs 2014

Gizli Kullanıcı,  yeni bir soru sordu.

Nisan 2014

Gonca Köse  yeni bir  gönderide  bulundu.

Cumhuriyet Gazetesi - Hastanelerde yeni dönem

Acil servisteki yoğunluğu azaltmaya yönelik yeşil alan ve para uygulaması ciddi sorunlara gebe.
Temmuz 2013

Devrim Güren, bir soruya yanıt verdi.

Acil telefon numaraları kaçtır?

 • Polis-155
 • Ambulans-112
 • Yangın-110
 • Trafik-154
 • Su Arıza-185
 • Elektrik Arıza-186
 • Doğalgaz Arıza-187
 • Bilinmeyen Numaralar-118
Aralık 2012

June,  yeni bir soru sordu.

Ekim 2012

Hakan, bir soruya yanıt verdi.

Evi su basması durumunda ne yapmak gerekir?

Bu rezillik basima geldi, üstelik en pis haliyle yani temiz şu basması değil, pis şu basması. Özellikle zemin veya birinci katlarda gider taşması çok muhtemel, komşularımızdan birinin tuvalete atacağı bir bez parçası sizin sonunuz oluyor. Ve sabah kalktığınızda tüm apartmanın pis suları bilek hizasında evinizde oluyor, ığrenç birşey, ilk aklıma gelen dış kapıyı açmak oldu çünkü o berbat kokudan septik şok geçirebilirim sandım , temiz hava iyi geldi sonrası ise berbatti, ayaklarıma uzun çöp poseti geçirip, evdeki tüm çarşaf benzeri şeyleri yere serdim ve apartmanın ana şu vanasini kapattım. O zamanlar eve temizliğe gelen bir kadın vardi onu aradım küçük bir orduyla 2-3 gün temizlediler, yer halı kaplamaydi sökülüp atıldı, girişteki sabit vestiyerin altından çıkan pislikler yüzünden vestiyer de atıldı, ev günlerce havalandırildi üstelik kışti :) sonuç olarak ömrümün en uzun, ömrümün en kısa, ömrümün en pis ve kakalı günleriydi.
Ekim 2012

Unknown, bir soruya yanıt verdi.

Evi su basması durumunda ne yapmak gerekir?

 1. Su vanasını kapatın
 2. Şarteli indirin
 3. Elektronik eşyaları su seviyesinin üstünde tutun
 4. Sudan etkilenecek küflenebilecek mobilyaları güvence altına alın
 5. Yerler laminant parke ise en kısa sürede suyu boşaltmak gerekiyor, eğer suyu dışarıya çıkartamıyorsak laminantlar için yapabilecek bir şey yok
Ekim 2012

Gonca Köse, bir soruya yanıt verdi.

Amerika'da acil durum telefonunun tek numara olmasına rağmen (911) Türkiye'de neden bir çok acil durum numarası var?

İş bölümü yaparak daha iyi hizmet vermek amaçlanmış olabilir. Türkiye'de de 112 acil servis bulunuyor. Ancak 911 kadar kapsamlı ve kaliteli mi bilemiyorum.
Daha fazla

44 kişi

Konunun Takipçileri

İlgili Konular

Kan İhtiyaçı

3 Kullanıcı   0 Soru   0 Yanıt