Bilmek istediğin her şeye ulaş

Google Adsense

Google

Google Adsense Ağı ile ilgili ilk açıklamayı siz girin.

Ocak 2014

apartmanyoneticim.com
blogdoktoru.com'>Apartmanyoneticim.com @siteyonetimi

Adsense Reklam Yerleşimi

Bloğuma ilk adsense reklamı aldığımda, reklamları nereye yerleştirirsem yerleştireyim, kazancın üç aşağı beş yukarı aynı olacağını sanıyordum...


Özgün ve kaliteli içeriğe sahip olan bloglar, yanlış bölgelere reklam yerleştirdikleri için kazançları, kazanma potansiyelinin çok altında kalıyor. Bu yazımda Adsense reklamlarını koymak için en uygun 4 yer neresidir, ondan bahsedeceğim...


... Yazının devamı:

blogdoktoru.com/2014/01/adsense-reklam-y...
Ekim 2014

Günlük Ekonomi @gunlukekonomi

Adsenseden Para Kazanmak

İnternet sitesi açanların amacı nedir? Bu sorunun ilk cevabı fikirlerini belirtecek bir mecra elde etmektir. Webmasterımız bir süre sonra ise internetten para kazanmanın yollarını araştırır. Bu yollardan birisi de Google’ın Adsense reklamlarıdır.

Nedir Adsense?

Adsense’yi kısaca reklam verenle müşteriyi buluşturan platform olarak tanımlayabiliriz. Bu sisteme reklam verenler oldukça seçicidir. Çünkü reklamlarının nitelikli kullanıcıya ulaşmasını isterler.
161

İş Ahlakı

Türkiye webmasterlar ise işin kolayına kaçmayı tercih ederler. Oturup iki satır özgün yazı yazmak yerine sağdan soldan kopyala yapıştır yaparak sitelerine ziyaretçi çekmeye çalışırlar.
Bir diğer sorun da spam yapmaktır. Google aramalarından ziyaretçi çekmek için yüzlerce spam kelime kullanırlar. Bu tarz hileler kısa vadede kar ettirir gibi görünse bile uzun vadede sitelere müthiş zararlar verir. Eğer orijinal içerikle para kazanmak istiyorsanız oldukça uzun vadeli düşünmeniz gerekir.

Site sahipleri adsense reklamı verenleri “iş ahlakına” uygun olarak müşteri olarak görmelidir. Müşterileri aldatmak hiçbir etik ve ticari kurala uymaz.

Kaynak ve devamı için:
gunlukekonomi.com/2014/10/adsenseden-na... .

21 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.