Bilmek istediğin her şeye ulaş

Google Adsense

Google

Google Adsense Ağı ile ilgili ilk açıklamayı siz girin.

Mayıs 2015

Hakan Bayrak @hakanbayrakrs

Google Street Wiew çalışanı nasıl olunur?

Bu fikrin arkasından koşmak ne kadar mantıklı olur bilmiyorum ama ben yine de başvuru bağlantısını paylaşayım: goo.gl/9xn8z0
Temmuz 2014

Barış Ekinci @barisekinci

İnsanların internetten nasıl para kazanacağı üzerine kurulu olan bir forum sitesi tutar mı?

Konu iyi :) Tutabilir ama interneti arastırıp bu tarz form var mı diye bakmak gerek bence :)
Kasım 2013

Birkan @birkann

Adsense'de nasıl daha fazla kazanılır?

Adsense'ten daha fazla para kazanmak niche kelimeler hala etkisini sürdüyüror başlangıçta şu adımları izlemelisiniz:

  1. Detaylı bir kelime araştırması ile başlamanız gerekmektedir. Niche(Niş) kelimeyi bulmanız biraz vaktinizi alıcaktır. Araştırmanız gereken kelimeler orta veya düşük rekabete sahip olmaları gerekmektedir
  2. Ardından yıllanmış mümkünse pagerank değerine sahip bir domain almalısınız.
  3. Websitenizi tamamen anahtar kelimenize göre düzenlemeli ve website içinde bu kelimelerin sinyallerini google'a göndermeniz gerekmektedir.
  4. Ardından content marketing çalışması yapmanız gerekmektedir. Content marketing bir nevi müşterinin ilgisine göre makale paylaşımı diyebiliriz. Böylelikle o kelimeyi arayan insanları sitenize makaleler aracılığı yönlendirmiş olacaksınız.
Eğer var olan bir websiteniz üzerinden nasıl kazancımı arttırırım diye soruyorsanız:


1. Hedef kitlenizi tanıyın ve onunla alakalı içerikler üretin. Kopya ve google'dan ziyaretçi çekmeye yönelik değil. Özgün, kendi stilinizle, daha önce kimsenin yazmadığı içerikler yazın.

2. Websitenizde kullanıcılar nerelere tıklıyorlar, bunları tespit edin ve reklam yerleşimini ona göre yapın(crazyyegg gibi araçlar ile) .

3. Son olarak websitenizde kodsal iyileştirmeler yapın, hız ve diğer unsurlarda tıklamalara etki etmektedir.
Ekim 2013

Gizli Kullanıcı

Google'dan siteye nasıl reklam alınır?

İnternet sitenin özgün bir tasarıma ve özgün içeriğe hizmet ediyor olması istikrar ve ilk sözleşme için aranan ilk şartlardan biri. Ayrıca google üzerine kurulmuş onlarca web sitesinden birine üye olarak sürekli takip etmenizi önerebilirim. BKNZ: R10-Webmastersitesi-WMAracı gibi siteleri inceleye bilirsiniz. Sevgilerle. . .
Eylül 2013

Hamza Emre @hamzaemre

Google Adsense aracılığıyla nasıl kazanabilirim? Nasıl bir site kurmam gerekiyor. Eğer ingilizce bir site kurmak gerekirse ne sitesi kurulmalıdır?

Sitenizin nasıl bir site olması değil trafik alıp almaması ile ilgili bir durumdur Adsense üzerinden para kazanmanız. Siteniz ne sitesi olursa olsun, şayet yüksek trafik alıyorsanız reklam geliriniz de bununla birlikte artış gösterecektir.
Şubat 2013

sevgiyletarifler.com'>Ozlem Yalcin @hijyenkolik

Ocak 2013

Meta Yorumcu @metayorumcu

Adsense ile reklam gösterebilmeme olanak sağlayacak iyi wordpress temaları hangileridir?

Wordpress kullanmadığım için bu konuda net yanıt veremem. Ama Joomla adı verilen başka bir içerik yönetim sistemi (CMS) kullandım. Hem Joomla'ya dayanarak hem de CMS genel çalışma mantığını düşünerek sorunun cevabını temalarda aramaman gerektiğini söyleyebilirim. Reklam gösterebilme, CMS içinde banner gösterim alanlarının ayrımış olmasını gerektirir. Wordpress'te de bu vardır diye düşünüyorum. Eğer yoksa Wordpress eklentileri içinde arama yaparak çözüm bulabilirsin.
Aralık 2012

Aysenur A @AYSENUR

Aktif web sayfam için reklam almak istiyorum. Google reklam yapısı haricinde nasıl bir prosedür gerekiyor?

Eğer kastınız "Google dışında daha çok nasıl kazanabilirim"se özel reklamlar alırsınız süreli. Sitenize ilgi gösteren bir firma (içerikle ve sirkülasyonla direkt alakalı) çekebilirseniz size teklif sunabilirler, ya da siz "Benim şununla alakalı bir sitem var. Ziyaretçi yelpazem şu şekildedir. Sizin şu reklamınızı şu fiyata şu kadar süreyle yayınlayabilirim." tarzında bir şey yapabilirsiniz.

Ancak, sitenizin içeriği gerçekten çok güçlü olmalı ve aktif ziyaretçi sayınız reklam vereni teşvik etmeli.

Demin söylediğim reklam verenlerle iletişime sizin geçmeniz 1-0 yenik başlamanız demektir. Eğer şirketlerin direkt ilgisini çekip reklamı onların teklif etmesini sağlayabilirseniz çok daha kârlı bir anlaşma olacaktır.

Kasım 2012

Burhan Teoman @bteoman

Adsense ile para kazanmak gerçekten mümkün mü?

Evet mümkündür. Araba alanları, ev alanları, arsa alanları biliyorum.

21 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.