Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ajax

Ajax, aşağıdaki anlamlara gelebilir: Ajax, bilgisayarda programlama tekniği Ajax, Hollanda'da bir futbol takımı Ajax, temizlik malzemesi Ajax, Antik Yunanistan mitolojisinde bir kahraman

Nisan 2014

Gündüz Ayar, bir soruya yanıt verdi.

Ajax nedir?

Ajax
Asynchronous JavaScript and XML, web sayfalarında Javascript ile etkileşimli olarak kullanılan programlama tekniğidir. Burada dikkat etmek gerekli, bir programlama dili değildir; PHP, XMLHttpRequest gibi araçlarla etkileşimli çalışan bir araçtır.

Bileceğiniz bir Ajax uygulamasına örnek verirsek, Facebook bildirimleri için sizin sayfayı yenilemenize gerek kalmaz. Hareket gerçekleştiğinde bildirim uyarısı oluşur. Google Translate, Outlook gibi sitelerde de bu şekilde Ajax kullanılır. Genel olarak düşündüğümüzde Ajax, eş zamanlı-anlık veri erişimini sağlar.
Eylül 2012

Batuhan, bir soruya yanıt verdi.

Asp konusunda özelden yardımcı olabilecek birileri var mı ?

Suanda bir sipariş sistemi yapıyorum az buçuk yaptım, ekle dediğinde TEXTAREA ya get methodu ile ekliyor. Simdi ben bunun devamını nasıl getirebilirim birden fazla ekleme yani? anlık iletişim kurabileceğim bir adres var mı?
Eylül 2012

Murat Bekler, bir soruya yanıt verdi.

Şubat 2012

Hakan Köse  yeni bir  gönderide  bulundu.

JQUERY Ajax Calls

jQuery ile ajax call yapmanın 5 yolu

There are at least five ways to make AJAX calls with the jQuery library. For beginners, however, the differences between each can be a bit confusing. In this

66 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.