Bilmek istediğin her şeye ulaş

Akrep

Hayvan

Akrep, örümceğimsiler sınıfının Scorpiones takımını oluşturan genellikle sıcak ve nemli bölgelerde yaşayan, vücutları sert kitin bir tabaka ile örtülü, kıvrık ve kalkık kuyruğunda zehir iğnesi bulunan eklembacaklılara verilen ad. 2009 yılı rakamlarına göre akreplerin yaşayan 1753 türü bulunur. Türkiye'de 11 cinste toplanan 23 türü bulunur. Dünyanın en uzun birinci akrebi 23 cm boyuyla Heterometrus swammerdami, ikincisi ise 20 cm boyuyla Pandinus imperator türleridir. Teraryumda bakılan bazı akrepler 8 yıla kadar yaşasa da, doğada ömürleri bundan daha kısadır. Akrepler, araknoloji bilim dalı içerisinde araknologlar tarafından incelenir.

Kasım 2014

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

Müjde: Polis artık yorulmayacak! Tek dokunuşla hedefe 42 gaz mermisi atan ‘Akrep’ler geliyor. Tek dokunuşta 42 kafa kırabilen Akrep üretilmiş...

Polis artık yorulmayacak! Tek dokunuşla hedefe 42 gaz mermisi atan 'Akrep'ler geliyor

Artık 'Akrep' olarak tabir edilen zırhlı araçlar bilgisayar sistemiyle hedef alıp gaz fişeği atabilecek. Tek dokunuşta 42 gaz mermisi fişeği atabilen 'Akrep'ler için ilk planda deneme amaçlı 10 adet sipariş verildi.

2 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.