Bilmek istediğin her şeye ulaş

Aldatmak

İlişki

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin using the new format, pass an empty string for 'continue' in the initial query.

Temmuz 2016

Ayhan Şimşek, bir soruya yanıt verdi.

İnsan karısını neden aldatır?

Erkek karısını aldatmışsa ona karşı inancının kırılmış olması büyük ihtimaldir.
Ve kökeninde intikam almak yatıyor olabilir.
Ona her baktığında gizliden kestiği cezanın ferahıyla! Var olmaya devam ediyor olması da büyük ihtimaldir.
Temelinden kırılmış ve kaynaması mümkün olmayan bu içten ayrılığın devam ediyor olması sadece durum mecburiyetlerinden ileri gelmek olsa da, cesaretsizlikle de ilgili olduğuna inanıyorum.
Toparlayacak olursam; bir kere aldatan bir kere daha aldatır.
Bir kere daha aldatan her zaman aldatır.
Mayıs 2016

Ozge Fıdan, bir soruya yanıt verdi.

Aldatmak bir hastalık mıdır? Yoksa alışkanlık mı? Erkekler ve kadınlar sizce neden aldatır?

Elbet hastalık yada alışkanlık değil ama kişinin karakterini oluşturamamış olmasıdrı. Ne ıstedığiini onu neyın mutlu edeceğini bilen ve tercihlerını buna göre yapan bırı bunu yapmayı değil aklına düşünmek dahı gelmez. Yalan soyeleme bırını aldatınca(kandırınca) bundan utanmayan vicdan bunu ancak yapabılır . . .
Ocak 2016

Şaman, bir soruya yanıt verdi.

En sevdiğim arkadaşım açık ilişki yaşıyor. Ben evli olmama rağmen imreniyorum. Çok da alımlı bir kadın sevgilisi. Sizce her şeyi göze alıp yürümeli miyim?

Kadınlar bilmemezlikten gelecek erkeklerse inkar edeceklerdir ama bütün uzun evlilikler ilişkinin çeşitli kişilere yayılmasıyla yürüyor. Gördüklerimden bahsediyorum, ben öyle sürdüremedim. Ne istediğinize karar verin. Hayatınızda evliliğe ihtiyaç duyuyor musunuz... Yanıt "evet" ise yine de birileriyle ilişki yaşamak istiyorsanız yaşayın ama eşinize söylemeyin. Evliliğe ihtiyacım yok ve açık ilişkiler yaşamak istiyorum diyorsanız zaten çözüm önünüzde; bitirin evliliği ve yeni denizlere yelken açın. Evliliği, açık ilişkiyi ve dürüst olmayı çok istiyorum diyorsanız ki bu aslında en zor yol olacaktır; konuşun eşinizle, o da kabul ederse açık ilişki yaşarsınız yoksa bu seçeneği yukarıdaki seçeneklerden biriyle "kombinlersiniz". ☺ Aslında her insan, ilişki ve şartları birbirinden farklıyken böyle bir soru da sormamalısınız. . .
Ocak 2016

Siran Camgöz, bir soruya yanıt verdi.

En sevdiğim arkadaşım açık ilişki yaşıyor. Ben evli olmama rağmen imreniyorum. Çok da alımlı bir kadın sevgilisi. Sizce her şeyi göze alıp yürümeli miyim?

Eşini seven ve eşine saygın gösteren birinin sorusu veya dusunceleri olamaz bu. Yanlış olan bir şeye imrenmek de yanlıştır. Keşke güzel bir evlilik örneği olsaydı önünde sevgi, saygı ve güvene dayalı, yalansız dolansız evlenmek için evlenilmemiş olsaydı da arkadaşınız imrenseydi daha iyi olurdu.
Kasım 2015

Bora Kasap  yeni bir  gönderide  bulundu.

Kasım 2015

Bora Kasap, bir soruya yanıt verdi.

Evli insanlar eşlerini neden aldatır?

Her iki bireyin de psikolojilerinin sağlıklı olduğunu varsayarak konuşuyorum.
Özet geçmek gerekirse, bir ilişkide 3 ihtiyaç vardır. 3 ihtiyacın 3'ü de tek partner tarafından karşılanamıyorsa bireyler bu ihtiyaçlarını başka kişilerde karşılamaya çalışırlar. Bundan daha basit bir denklem olamazdı zaten...

Ekim 2015

Elif Aygün, bir soruya yanıt verdi.

Evli insanlar eşlerini neden aldatır?

Bence bunun bir çok sebebi vardır. Zannımca en temeli ve önemlisi evin beyinin ev Kapısında güzel karşılanmamasıdır. Bir söz duymuştum ve bana çok Anlamlı gelmiştir ' pijama evliliği bitiren sebeplerden biridir ' . Izaha ihtiyaç duyulursa yani bir Hanım'ın erkeğine kapıyı iş yaptığınyemek yaptığı kıyafetlerle kapıyı açması erkeği evden soğutur. Kadının ev içerirsin de bakımlı olması her zaman erkeği eve bağlayan sebeplerden biridir.
Ekim 2015

Alperen Baykal , bir soruya yanıt verdi.

Evli insanlar eşlerini neden aldatır?

Kadın ya da erkek olsun aldatanların çoğunda, geçmiş yaşantılarında, özellikle çocukluk dönemlerinde yaşanan duygu yoksunlukları ve sevgisizlikler göze çarpıyor. Böyle tiplerin her biri mutlaka psikolojik sorunlarla boğuşan, farkında olsun veya olmasınlar psikolojik tedavi ihtiyacı olan bireylerdir. Genel olarak hayatları süresince akıl sağlıkları pek yerinde olmadıklarından sağlıklı birliktelikler kuramazlar.
Şubat 2015

Artpro, bir soruya yanıt verdi.

İkili ilişkilerde aldatmanın nedeni nedir?

İkili ilişkiler derken 3lü ilişkide aldatma olayları dahamı az
Aralık 2014

Murat Demirel, bir soruya yanıt verdi.

İkili ilişkilerde aldatmanın nedeni nedir?

Merak edilecek bir şey kalmadı mı insan ister istemez soğuyor. İnsanın sürekli kendini geliştirmesi yenilemesi gerekiyor bence, böylelikle hep merak edilen bir tarafınız olacak ve hep ilgisini çektiğiniz kişiyi peşinizden sürükleyebileceksiniz.

68 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.