Bilmek istediğin her şeye ulaş

Android Market

Android Uygulamaları

Android market google tarafından geliştirilen ve android tabanlı cihazlar için hem google hemde kullanıcıların ister ücretli ister ise ücretsiz olarak oluşturdukları uygulamaları bir araya getirdikleri yerdir. Yüzbinlerce uygulama bulunan bu platformda kullanıcılar istedikleri tüm uygulamaları android cihazlarına indirebilmektedir. Dış Bağlantılar Android Market Resmi Sitesi Android Market Fan

Aralık 2012

Yusuf Çakmak @yusufcakmak

Android Dersleri #2

Android Dersleri 1 de uygulama geliştiren arkadaşlara yardımcı olacağını düşündüğüm kaynakları paylaşmıştım,Android Dersleri 2 de ise sıfırdan başlayan arkadaşlar içinde kaynaklar bulunmakta.

Kaydettiğim yer imlerinden ve gezinirken rastladığım dersleri başlıklar altında paylaşmaya karar verdim.Favori konularımdan biri olan android dersleri ile başlıyorum,zaman buldukça koleksiyonlar halinde ekleyeceğim.Başlıklara tıklayarak makalelere ulaşabilirsiniz.

blog.yusufcakmak.com/mobil/android/android-dersleri-2.html

Nisan 2013

Caner Acu @cnr4

Android Uygulaması ile Uçak Kaçırabilir Misiniz?

Android uygulaması ile uçak kaçırabileceğiniz hiç aklınıza gelmiş miydi? Bu düşüncenin sadece Hollywood filminde ya da bilim kurgu makalelerinde geçtiğini düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz.

Bir Alman IT firmasında çalışan ve daha önceden uçuş eğitimi almış Hugo Teso böyle bir uygulamanın varlığından bahsedip ve bunu yapabileceğini kanıtlayınca insanları büyük bir hayrete düşürmüştü. Hugo, PlaneSploit adını verdiği mobil uygulama ile uçağın kontrol sistemlerine sinyaller göndererek bir şekilde kontrollere hakim olabileceğini ispatlamıştı.

Hugo Teso'nun bu uygulamayı yapmasındaki en büyük neden uçaklar ile kule arasındaki iletişimin herhangi bir saldırıya karşı korunaksız olduğunu keşfetmesidir. ACARS(Aircraft Communications Addressing and Reporting System) Türkçe karşılığı ile Uçak İletişim Adresleme ve Raporlama Sistemi herhangi bir şifreleme ya da koruma sistemine sahip değil. Eğer gerekli donanıma ve bilgiye sahip bir kişi uçağı kontrol eden sinyallere dışarıdan bir saldırıda bulunabilir.
Android Uygulamaları


FAA( Federal Aviation Administration) yani Amerikan Federal Havacılık Dairesi Hugo Teso'nun iddaların tam olarak gerçeği yansıtmadığını açıkladı. Hugo' nun yaptığı sunumda kullandığı uçak simülasyonun da yetersiz olduğunu ve uygulamanın uçağı kaçırabilmek için yeterli olmadığını da belirttiler. Ancak buna rağmen gene de konuyu araştıracaklarını ve gerekirse önlem alacaklarını belirttiler.

Hugo Teso'nun uygulaması için tamamen çalışıyor veya yüzde yüz garantisi var denemez. Zaten uygulamanın henüz başlangıç aşamasında olduğunu ve geliştirilmeye açık olduğunu kendisi Amsterdam'da yaptığı ''Hack in Box'' adlı sunumunda belirtmiş.

Böyle bir durumun varlığının bile söz konusu olması tüyler ürpertici. Hele ki yeni nesil terörist eylemlerinin uçak kaçırma eğilimi göz önüne alındığı zaman. Daha tüm dünya 11 Eylül saldırılarını unutamamışken yeni bir uçak kaçırılma ile yapılan terörist saldırı daha yıkıcı olabilir. Belki de bu olayın en sevindirici yanı var ise böyle bir zaafın teröristlerden önce Hugo Teso tarafından fark edilmesidir.

Android Uygulamaları

PlaneSploit adlı uygulamanın yapılabilirliği kanıtlandı ancak geliştirilmeyecek. Google'ın mobil uygulama merkezi olan Google Play'de PlaneSploit olmayacaktır.
Nisan 2014

Zamanteknoloji @zamanteknoloji

Cep Telefonuna Google Store Yükleme

Android cihazınıza Google Play yükleyerek bir çok uygulamadan faydalanabilirsiniz. Android tabanlı telefonların uygulamalarının yer aldığı Google Play Storeyi aşağıda yer alan indirme linkinden telefonunuza aktarıp kurabilirsiniz. Bu uygulamayı Android telefonunuza yüklemek için
bilinmeyen kaynakları aktif hale getirmeniz gerekmektedir. İndirmek için tıklayınız.


zamanteknoloji.com/cep-telefonuna-google...
Kasım 2014

Doğan Deniz @dogandeniz

Android

Herhangi bir açık kaynak kodlu android uygulamasının kodlarını nasıl kullanabilirim? Sadece bilgi amaçlımı(hangi kodun ne işe yaradığı yani) kullanabilirim yoksa hazırladığım projeye import mu etmeliyim?

31 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.