Bilmek istediğin her şeye ulaş

Android Market

Android Uygulamaları

Android market google tarafından geliştirilen ve android tabanlı cihazlar için hem google hemde kullanıcıların ister ücretli ister ise ücretsiz olarak oluşturdukları uygulamaları bir araya getirdikleri yerdir. Yüzbinlerce uygulama bulunan bu platformda kullanıcılar istedikleri tüm uygulamaları android cihazlarına indirebilmektedir. Dış Bağlantılar Android Market Resmi Sitesi Android Market Fan

Haziran 2015

Yasin Baran @ysnbrn19

Twitter'dan veri çekerken onCreate metodu içinde çağırılan imageLoader.Configuration'ı onCreateView metodunda çağırdığım zaman verdiğm this parametresi hata veriyor, nasıl düzeltebilirim?

Hatadan anladığım kadarıyla ImageLoader initialize edilirken senden Context türünden değer bekliyor. Eğer herhangi bir Activity'den extend edilmiş sınıfın içinde this kullanırsan sıkıntı olmaz ama Fragment'ten extend edilen bir sınıfta this ile direk context'e ulaşamazsın. GetActivity() methodunu çağırman gerek.
Nisan 2015

Hakan Bayrak @hakanbayrakrs

Android programlama yapmak istiyorum ama hiç bir bilgim yok ?

Bence artık bu sektöre giriş yapmak istiyorsan, ucundan acık ingilizceyi öğrenmen gerekiyor. Youtube 'da amatörden, profesyonele kadar binlerce kaynak var. Android studio kurulumu ve merhaba dünya(hello world) uygulaması ile adım atabilirsin.Burada işin ehli soru sorabileceğin kişiler var lakin, soru sormakta kendi içinde bir sanat oldu artık, öncelikle konu başlıklarını ve neler yaptığını yüzeyselce öğrenmeni tavsiye ederim en azından ne sorman gerektiğini detay olarak verebilirsin. Başarılar dilerim.
Mart 2015

Musa Yaka @musayaka

Yemeksepeti gibi bir Android uygulaması ne kadara mal olur?

Bu konuda kesin bilgi sahibi olmamakla birlikte. Eskişehir'de eğitime gittiğmizde, bir lokantanın yemek sepeti tarzında uygulamasını yaptırdığını görmüştüm. Lokanta sahibine bu işi ne kadara mal ettiklerini sordum. Hem android, hem de ios uygulamasını yazdırmışlar ve ikisine 3 bin TL vermişler. Burdan hareketle ortalama 1.500 - 2000 TL diye düşünebiliriz.
Mart 2015

Musa Yaka @musayaka

Mobil uygulama yazılımı için patent nasıl alınır? Ya da bu telif hakkı ve genel müdürlüğünce alakalı bir şey midir? Aşamaları nelerdir? Neler gereklidir?

Herhangi mobil bir uygulamanın adını değiştirip, hatta bir iki ilave özellik katıp yayınlayabilirim. Piyasada da böyle programlardan çok var. Alsanız alsanız isim hakkı alırsınız kimse kullanamaz. Bırakın ürünü kopyalasınlar, kopyalanmaya değer uygulamalar yapın.
Temmuz 2014

Cemil Kızık @cemilkizik

Cep telefonu uygulamalarının apk dosyalarını en güvenli hangi siteden indirebilirim?

APK olan ve malum sitelerde boy gösteren uygulamara asla güvenilmiyor.
Google Play üzerinden satın almak her zaman daha mantıklı bir seçim olur. Üstelik güncellemelerden de anında haberdar olursunuz. Uygulama ile ilgili bir probleminiz olursa uygulama geliştiricisi ile doğrudan iritibat kurarak gerekli desteği alabilirsiniz.
Mart 2014

Ertan @laistragon

Android için oyun yapmak istiyorum. Hangi programlara ihtiyacım olacak?

Merhabalar,

Eğer oyun geliştirme olayına Unity ile başlarsanız. Bu size yaptığınız oyunu hem Android hem de iOS platformuna yayınlamanızı sağlayacaktır. Unity C#, Javascript dillerini de desteklemekte. Eğer ciddi ciddi oyun geliştirme olayına girmek istiyorsanız, Unity en iyi adres...
Mart 2014

Rabia Dogan @rabiadogan

Bir android uygulamasını internet sitesi üzerinden nasıl güncelleyebiliriz?

Bir tane menu.aspx dosyası hazırlarsın, veritabanından bilgileri alır json çıktısı üreterek ekrana basar. Web tarafı bu kadar. Android kısmında da menu.aspx dosyanın url'ini vererek gelen değer parse edersin. Nasıl yapılacağı ile ilgili google a "android json parser" yaz birçok dökümana ulaşırsın. Bundan sonra sen istediğin gibi web tarafında menüyü değiştirebilirsin, android de buna bağlı çalışacağı için içeriği güncel olur.
Ocak 2014

Osman Tüysüz @osmanraul7

Kasım 2013

Yunus Tıraş @ynstiras

AIDE Andorid uygulamasını kullanmak için ne kadar bilgiye sahip olmam gerek ya da nasıl öğrenebilirim?

En cok kazandıran mobıl programlama su an androıd ve ios fakat şöyle bir durum var yaptıgın uygulamanın pazarlanması ve gelır elde edecek kadar tutulması sen fıkrını nasıl pazarlayabılırsın onu ogren once derım bu sektorde uygulama yapmak kolay onemlı olan fıkır asıl mesele bu bence . Umarım yararlı olmusumdur bır nebze .
Haziran 2013

Abdullah Çınar @abdchinar

C# kütüphaneleri Android'de kullanılabilinir mi?

Mono sayesinde bunu gerçekleştirebilirsiniz. Mono-project C# ile iOS ve Android uygulamarı geliştirmenize yarayan oldukça başarılı bir katmandır. Android için: xamarin.com/monoforandroid Fiyatlandırma için: store.xamarin.com
Nisan 2013

Enis Özgen @Enisozgen

Android telefonlarda, telefona otomatik olarak yüklü gelen uygulamalar nasıl kaldırılır?

Bu işlem için telefonunuza Root yetkisi eklemelisiniz (Android telefonlar için Root nedir? Ne gibi avantajlar sağlar?) . Ancak bu, telefonun garanti kapsamı dışında kalması demektir o yüzden tavsiye etmem. Bunun yerine bu uygulamaların arka planda çalışmasını engelleyebilirsiniz ayarlarınızdan.

1. Telefonunuzun ayarlar kısmına gidin (Genelde ana ekranda orta tuş ile ulaşılır).
2. Aşağı doğru ilerleyerek Uygulama Yöneticisi veya Uygulamalar linkine tıklayın.

Android

3. Durdurmak istediğiniz uygulamayı listeden bulun.

Android

4. Uygulamaya dokunmatik ekranda dokunun veya seçin. Ekrana uygulamanın ayarları gelecek. Durdurmaya Zorla seçeneğini seçerek işlemi tamamlayın.

Android

Ekrana çıkan uyarıyı Tamam/OK diyerek geçin. İşlem tamamlanmıştır.

Android

Yalnız bu işlemi telefonu her yeniden başlattığınızda yapmanız gerekmektedir.
Daha fazla

31 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.