Bilmek istediğin her şeye ulaş

Antalya

Koordinatlar: 39°53′N, 30°42′E Antalya, Akdeniz Bölgesi'nde yer alan Antalya şehrinin aynı ismi taşıyan merkez ilçesidir. Antalya, Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biridir. Doğası, palmiyelerle sıralanmış bulvarları, geleneksel mimarisini korumuş merkezi Kaleiçi ve büyük ölçekli turizm yatırımları ile Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden biridir. Antalya aynı zamanda, Türkiye'nin büyük ölçekli göç alan kentlerinden biridir. 2010 yılı verilerine göre Antalya şehir merkezinde 502.491 erkek, 498.827 kadın olmak üzere toplam 1.001.318 kişi yaşamaktadır.

Kasım 2016

Mesut Yurt, bir soruya yanıt verdi.

Kasım 2016

Aysun Avci, bir soruya yanıt verdi.

Kasım 2016

Çılgın Student, bir soruya yanıt verdi.

Antalya'yı hangi 3 kelime ile tarif edersiniz?

GÖRMEDİM, DUYMADIM, BİLMİYORUM
Şubat 2016

Ayhan Şimşek, bir soruya yanıt verdi.

Şubat 2016

Gökhan Biçer, bir soruya yanıt verdi.

Antalya'yı hangi 3 kelime ile tarif edersiniz?

  1. Nem (bu, sıcakılkla birleşince felaket gibi)
  2. Kalabalık (gürültüyü de beraberinde getiriyor)
  3. Pahalılık (garipler de yaşıyor bir şekilde)
Ocak 2016

Çiğdem Çelik, bir soruya yanıt verdi.

Mayıs 2015

Elpars Dell  yeni bir  gönderide  bulundu.

Antalya Airport Transfer

ANTALYA AİRPORT TRANSFER

Antalya’ya uçak bileti alıp gökyüzü yolu ile seyahat ettiğinizde ulaşabileceğiniz 2 hava meydanı mevcut . Kent merkezine 13 km mesafede bulunan Antalya Hava Meydanı ve 2009 yılından beri bakım veren Gazipaşa Hava Meydanı . Değme 2 havalimanına da ulaşımda otobüs , servis ve taksiler kullanılmaktadır . Fakat dilerseniz havaalanlarında araç kiralama hizmeti sunan firmalardan da yararlanabilirsiniz . İki hava meydanı aralarında 150 km uzaklık bulunmaktadır . Bu uzaklık de toplu erişim araçları ile kat edilebilir .
922
Antalya airport transfer
En birçok yabancı gezgin çeken dinlenme beldeleri olan Kemer , Kaş , Alanya , Kalkan ve Manavgat burada bulunduğu için dinlenme planı yapanların listelerinde önce sırada yer almakta . Bu sebeple havaalanları meşgul seyahat trafiğini idare edebilecek biçimde mutasavver . Antalya HavalimanTransfer ve dış terminallerinde senelik ortalama 10 milyon seyahat kapasitesine sahip . Havaalanları içerisinde ek olarak sağlıklı birimi ve VIP salon da mevcut .
Biletinizi seyahat planladığınız tarihten öncesinde önce alarak tenzilatlı uçak bileti fırsatlarından da yararlanabilirsiniz . Seyahatin için pahalı olmayan uçak bileti al diyen tanıdıklarınız kesinlikle vardır . Fakat bunu nereden alacağınızı söyleyemeyebilirler . O zaman dosdoğru yerdesiniz neredennereye üzerinden kente sefer düzenleyen bütün firmaları ve sundukları avantajları görüntüleyebilir , bilet alımınızı kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz . Güney’i Akdeniz ile çevrelenmiş olan Antalya dinlenme için uygun bir puan meydana gelmesinin yanı sıra natürel güzellikleri ve tarihi ile de ön tasarıya çıkıyor .
Antalya genelinde Akdeniz abuhavası görülmektedir . Yani yazlar birçok ısısı yüksek ve kurak geçerken , kışlar ılık ve yağışlı olabilmektedir . Bu özellikleri ile senenin değme mevsimi kolaylıkla ziyaret edilebilen Antalya gökyüzü vaziyeti olarak sürpriz yapmamaktadır .
Antalya kelime anlamı olarak Attalos Yurdu manasına gelmektedir . Kent Bergama kralı 2 . Attalos tarafından kurulduğu için bu ismi almıştır . Tarih boyunca farklı devletlerin egemenliği altında bulunan kent Türklerin eline geçtikten daha sonra kocaman gelişmeler göstermiştir . Bu devletlerden olan kalıntılar aralarında en dikkat çeken; önceki liman olarak adlandırılan bölgede bulunan mendirek ve limanı çevreleyen surlardır . Sur tarafında bulunan Hadrian Kapısı antik yapıtların en güzelleri arasındadır .
Yapılan araştırmalar sonucunda Antalya’da 40 bin yıl önce önce de hayat olduğu kanıtlanmıştır . Türkiye’de bulunan en önceki yerleşim yerlerinden biri olan kente seyahat ederek burada ceza süren bütün medeniyetlerin ayak izlerini sürebilirsiniz . Antalya seyahatinizde bu devletlerden olan yapıtlar kesinlikle görmeniz gereken yerler . Liman yanında bulunan Yivli Minare şehirdeki önce Türk Yapısı olarak biliniyor . Cami yapısı günümüze ulaşamamış olan minare üzerinde bulunan yazıttan Selçuklu hükümdarı Alaeddin Keykubat zamanında yaptırıldığı anlaşılmaktadır .
Antalya’da gezebileceğiniz öte yerleri ise böyle sıralayabiliriz .Karatay Medresesi , Kırkgöz Han , Düden Şelaleleri , Kurşunlu Şelalesi , Lara uçak Konyaaltı Plajı , Perge , Karain Mağarası .
Eski Antalya Haneleri de bu abuhavasal özellikler göz önüne alınarak inşa edilmiştir . Hanelerin yapımında güneşi önlemeye ve serinlik sağlamaya ehemmiyet verilmiştir . Depo ve hol görevinde kullanılan giriş katları ile büyük ihtimalle 3 kat olan bu evler; genişçe taşlıklara sahiptir . Antalya’da bulunduğunuz sırada bu haneleri de ziyaret edebilirsiniz .
Şehirde nerede kalacağınızı düşünüyorsanız; Antalya oteller cenneti öyle ki . Kent merkezinde ve bütün kazalarda pansiyonlardan apart otellere , 5 yıldızlı otellerden butik otellere civarında değme zevke ve bütçeye uygun konaklama seçenekleri mevcut . Fakat yaz aylarında ilde bulunacaksanız yoğunluktan ötürü otel rezervasyonunuzu erkenden yaptırmanızda yarar var . Yaz sezonu haricinde vasati ücretlerle konaklayabileceğiniz oteller , yaz boyunca yoğunluk nedeni ile ücretlerini çok yüksek tutabiliyorlar . Seyahatinizi planlarken bu noktayı göz önünde bulundurun . iletişim için : elparstransfer.com/
Nisan 2015

Mehmet Fırat Kaya, bir soruya yanıt verdi.

Rusların tatil yapacakları zaman Antalya'yı seçmelerinin nedenleri nelerdir?

Sebebini hala anlamadığım Türk erkeğine olan düşkünlük, ucuz her şey dahil konseptli oteller, iklim, deniz kum güneş. Ve tabi Türk erkeklerinin kendilerini şımartan yoğun ilgisi
Mart 2015

Murat Aytekin, bir soruya yanıt verdi.

Rusların tatil yapacakları zaman Antalya'yı seçmelerinin nedenleri nelerdir?

Ruslar tarih boyunca hep gözleri var akdenizde , şuan rus okulu mevcut ,rus mafyası mevcut antalyada , 4, 5 nesil karma bir ırk çıkacak (bir ırkı yaftalamak değil amacım ,gogle 'ye rus:antalya:mafya anahtarıyla bir aramama yapmanızı öneririm)
Ocak 2015

Hakan Özerdem  yeni bir  gönderide  bulundu.

İMKANI OLMAYAN GENÇLERE ÜCRETSİZ EĞİTİM VERİYORUM

Yıllardır belirli yazılımları grafik tasarım ve internet teknolojileri konusunda uzman seviyesinde kullanıyorum. Bu süreç içinde piyasada imkanı olmayan ama yeteneği olan bir çok genç tanıdım, elimden geldiğince yardım ettim.
İstiyorum ki, bu sefer iki tane genç için daha kalıcı bir şeyler yapabileyim. Teklifim şu.

Gerçekten mağdur ailelerin 18 yaş üzeri çocuklarına (başta şehit çocukları olmak üzere) temel bilgisayar kullanımı, internet teknolojileri ve başlangıç seviyesinde Photoshop eğitimi vereceğim. BU EĞİTİM TAMAMEN ÜCRETSİZ OLACAKTIR!
Eğitim konuları aşağıda belirtilmiştir.
Temel Bilgisayar Kullanımı (2 Hafta)
- Bilişim Teknolojileri
- Bilgisayara Giriş
- Bilgisayar Donanımı
- Girdi Aygıtları
- Çıktı Aygıtları
- Depolama Aygıtları
Temel İnternet Kullanımı (2 Hafta)
- İnternet Altyapısı
- Tarayıcı ve Eklenti Kullanımı
- Mobil İnternet Kullanımı
- Arama yöntemleri
- E-Posta, POP ve SMTP sunucular
- Virüs ve Antivirüsler
Temel Photoshop Eğitimi (1 Ay)
- Photoshop Arayüzü
- Fotoğraf Düzeltme Temelleri
- Seçimlerle Çalışmak
- Katman Temelleri
- Temel Maskeleme Teknikleri
- Tipografik Tasarım
Antalya ili içinde bu tür ihtiyacı olan tanıyorsanız haberdar olması için paylaşmanızdan mutluluk duyarım. İlgilenenler benimle mail adresim üstünden irtibata geçebilirler.
Mail adresim : [email protected]
Web sitem :ozerdem.com

15

Ağustos 2014

Winterwitch, bir soruya yanıt verdi.

Antalya'nın en iyi oteli hangisidir?

Bu isteğinize göre değişir. Şehir merkezinde bir otel mi istiyorsunuz. 5 yıldızlı yada 7 yıldızlı lüx yerlerden mi hoşlanıyorsunuz. Doğayla içiçe olan yerleri mi seviyorsunuz. Yoksa minik sevimli butik otellerden mi hoşlanıyorsunuz.
Şehir merkezi olsun denize sıfır olsun derseniz "Porto Bello Otel" iyi bir seçim olabilir. Butik otel severim derseniz kale içine bakın derim. "Puding Suite Otel" oldukça sevimlidir. Lüx severim derseniz "Maxx Royal" ve hatta "Mardan Palace" (kahve makinesi bile altın, harika görünümlü bir şarap mahzenine sahip) uygun bir seçim olabilir.

Ormanın içi olsun derseniz Kemer-Tekirova taraflarındaki otelleri tercih edin derim.

Merkezden uzak olsun çok kalabalık olmasın derseniz Kaş-Kekova mükemmel bir tercih olur.

Olympos yazın insan kaynar ama kalabalığı severim tahta evlerde kalmak istiyorum derseniz, denizde her daim serindir tercih edebilirsiniz.
Ağustos 2014

Winterwitch, bir soruya yanıt verdi.

Rusların tatil yapacakları zaman Antalya'yı seçmelerinin nedenleri nelerdir?

Herşey dahil sisteminin en ucuz örnekleri antalyadadır. Bronzlaşmak için fazlasıyla idealdir. Bodrum çeşme gibi pahalı değildir. Eş bulma olasılığı yüksektir.
Nisan 2014

Ayhan Şimşek, bir soruya yanıt verdi.

Antalya'nın, Barcelona veya Amsterdam gibi şehir tanıtımı yapan profesyonel bir info-sitesinin olmamasının nedeni nedir?

@chamacon 'un da dediği gibi genel zihniyetimiz hep almak üzerine odaklı.
Hizmet algımız tanıtımda yok değil fakat varolan da son derece ucuz ve hiç ikna edici değil.
Belediyelerimiz dahil neredeyse işletmelerimizin tamamı maliyeti neredeyse 1000 TL'yi geçmeyecek tanıtım sayfaları üzerine kurulu.
Oysa ki bu tanıtım aşamasında maliyeti oluşturan esas yapı olan tasarım her defasında görmezden geliniyor.
Birde bu durumun komik olan yanı şu; Tasarımdan vazgeçerek 15-20 bin lira kazandığını düşünen bu zihniyet hizmet anlayışı içerisinde görünümünden dolayı bir çöp kovasına, oturma bankına görselliğinden ötürü ederinin çok çok üzerinde fahiş paralar ödeyebiliyor.
Daha fazla

17 kişi

Konunun Takipçileri

İlgili Konular

Kaş

1 Kullanıcı   1 Soru   1 Yanıt

Kepez

0 Kullanıcı   1 Soru   0 Yanıt

Expo (Antalya)

1 Kullanıcı   0 Soru   0 Yanıt