Bilmek istediğin her şeye ulaş

App Store

Apple

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin using the new format, pass an empty string for 'continue' in the initial query.

Mart 2015

Aplikalab, bir soruya yanıt verdi.

Candy Crush, Clash of Clans veya Counter-Strike gibi bir oyun yapmak için illa ki bir ekibin olması gerekir mi? Bir ya da iki kişi yapamaz mı?

Öncelikle tek başınıza bile hayal ettiğiniz herşeyi geliştirebilirsiniz. Ama gerçekleştirmek istediğiniz ürünün yapısına göre bir sürü farklı role bürünmeniz gerekebilir ve ürünü gerçekleştirme süresi oldukça uzun olabilir. Bahsettiğiniz tarzda bir oyun yapabilmeniz için sunucu tarafında bir programlama yazmanız, mobil tarafta ios ya da android uygulama geliştirmeniz, tasarım yapmanız, markete çıktıktan sonra sosyal ağları yönetmeniz kullanıcılar ile iletişim kurmanız vb. işler gerekecek. Bunların hepsini tek başınıza yapabilirsiniz. Tek başınıza bu süreç aylarınızı hatta yıllarınızı alabilir ve stresi çok fazla olacaktır ayrıca herşeyi çok iyi yapamayacağınız için kaliteden ve doğal olarak başarıdan da ödün vermiş olacaksınız.

Ama eğer iyi bir takım oluşturabilirseniz çok daha kısa sürede çok daha kaliteli bir ürün çıkabilir ve başarıya çok daha yakın olabilirsiniz. Bir de stres'i paylaşarak azalatabilir başarıyı da paylaşarak yaptığınız işin keyfini arttırabilirsiniz.
Ağustos 2013

Mustafa Sert  yeni bir  gönderide  bulundu.

App Store Mağaza Değişikliği

Google Maps veya Earth gibi uygulamaların Türkiye App Store desteği olmadığı için Apple cihazlarda mağaza değiştirmeniz gerekir.
Bunun için öncelikle App Store ayarlarını açıyoruz.

Apple

Mevcut Apple Kimliği üzerinde Apple kimliğini göster diyoruz.
Apple

Ülke seçeneklerine girerek Türkiye / US olarak değiştiremiz gerekiyor.

Apple

Ülke veya Bölge değiştirir dedikten sonra United States olarak seçiyoruz.

Apple

Kullanıcı sözleşmesini Agree diyerek kabul ediyoruz.

Apple

Account Settings kısmında daha önce bir kredi kartı bilgisi girdiyseniz mağaza değiştirme işlemini gerçekleştirebilmeniz için kart bilgilerini sıfırlamanız gerekmekte çünkü ABD mağazasında Türkiye’den alınan kredi kartları tanınmıyor. Bunun için kart bilgilerini None diyerek boş geçiyoruz. Eğer ABD mağazasından ücretli uygulamalar indirmek isterseniz bunun için satın alınabilen App Store hediye kartlarından yararlanabilirsiniz.

Apple

Son olarak mağaza değişikliği onaylanmadan önce bay veya bayan ünvan girmeniz isteniyor. Buradan ünvan girerek App Store’dan istediğiniz ABD uygulamasını (Google Maps, Earth vs.) indirebilirsiniz.
Apple
Mayıs 2013

Mustafa Sert  yeni bir  gönderide  bulundu.

Beğendiğim iPhone Uygulamaları

Remote Desktop - RDP
itunes.apple.com/app/remote-desktop-rdp/id288362053?mt=8
Aktif uzak masaüstü kullanıcıları için oldukça güzel bir uygulama. Kullanımı çok basit bilgisayarınızdan uzak masaüstü ayarlarınızı yaptıktan sonra uygulama ayarlarından IP adresiniz, port numaranız, kullanıcı adı ve şifrenizi girerek tek dokunuşla bağlantı kurabilirsiniz. Uygulamanın Lite sürümüde mevcut.

İPhone Uygulamaları

TeamViewer
itunes.apple.com/tr/app/teamviewer/id357069581?mt=8&ign-...
Yine aktif kullandığım bir uzaktan kontrol uygulaması. Teamviewer bilgisayar programını bilmeyen pek kişi yoktur, iPhone uygulamasınıda denemenizi mutlaka tavsiye ederim. Gün içinde işimle ilgili sorunlarda bana çok yardımı oluyor. Ücretsiz bir uygulamadır.

İPhone Uygulamaları

İPhone Uygulamaları

IP Cam Viewer Pro
itunes.apple.com/tr/app/ip-cam-viewer-pro/id402656416?mt=8
DVR - IP Kameralarını izleyebileceğiniz harika bir uygulama. Kullanımı çok basit uygulamanın Options menüsünden Add Camera diyerek Device Type'ı seçiyorsunuz, Kamera IP, port number, username, password girdikten sonra search yapmanız yeterli eğer DVR arıyorsanız cihaza bağlı tüm kameralar birkaç dakika sonra bulunacaktır. 1000'e yakın farklı marka ve model kamera ve cihazı bulabiliyor. Aynı zamanda kamera grupları tanımlayabilirsiniz. Ve başka bir iPhone'da veya iPad'de tekrar bu uygulamayı çalıştırmak isterseniz yeniden kameraları tanıtmanıza ayar yapmanıza gerek yok uygulama menüsünden kamera ayarlarını mail gönderdiğinizde ve bu eki diğer iPhone'da açtığınızda tüm app ayarları otomatik olarak kurulacaktır. IP Kamera programı arayanlara tavsiye ediyorum.

Uygulama ayar menüsü resimdeki gibidir.

İPhone Uygulamaları

iP Cam Viewer ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir.

İPhone Uygulamaları

Eczaneitunes.apple.com/tr/app/eczane/id305819863?mt=8
Türkiye'deki birçok ilin nöbetçi eczanelerini görebilirsiniz. Bu eczanelerin iletişim bilgilerine tek dokunuşla erişebilirsiniz. Tek eksiği eczane iletişim bilgilerinde harita görüntüsünün olmaması

İPhone Uygulamaları

İPhone Uygulamaları

5 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.