Bilmek istediğin her şeye ulaş

Arazi Bilgi Sistemleri

Harita Mühendisliği

Arazi Bilgi Sistemleri Ağı ile ilgili ilk açıklamayı siz girin.

Eylül 2015

Aşkın Demir, bir soruya yanıt verdi.

Uzun vadeli yatırım amaçlı arazi/tarla alırken nelere dikkat edilmelidir?

Yatırım amaçlı alınacaksa şahsım adına alınacak olan tarla veya arsa nın eğiminin az olmasına yerleşim yerlerinin dışında ama kolay gelinip gidilebilen kadastro yolu kenarı elektrik ve su alınabilecek bir türde arsa almak belki biraz masraflı olabilir ama bu kriterler çok hızlı değer kazanmasına olanak verir
Ağustos 2015

Doğan Ataman, bir soruya yanıt verdi.

Uzun vadeli yatırım amaçlı arazi/tarla alırken nelere dikkat edilmelidir?

Selam uzun vadeli yatırım için arsa ve tarla mantıklı. Ancak ne tür arsa ve tarla konusunu emlakçıya sormak gerekir. An itibarıyla izmir yolunun 2-3 yıla hazır olacıgını varsayarsak yalova bursa balılesir ve ötesi mantıklı yatırımdır. Ben edremite yaptım.
Mart 2015

Artpro, bir soruya yanıt verdi.

Kendi elektriğimi üretebildiğim ekolojik bir yaşam için yapmak istediğim yapıya arazi seçiminde dikkat etmem gereken noktalar neler olabilir?

Benim de hep hayalimde olan bir yaşam tarzı hatta bunun için bazı yatırımlar bile yapmıştım. Yapı böyle bir yaşam alanında ikinci planda kalıyor asıl olan temel ihtiyaçlar ön plana çıkıyor. Kendi enerjini üretmek istiyorsan rüzgar enerjisi güneş enerjisine göre çok daha verimli ve kurulum maliyetleri daha düşük. Bu durumda rüzgar alan bir arazi olması sana sadece elektrik için değil tarım da su sondajında kullanman için gerekli enerjiyi sağlar.


3 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.