Bilmek istediğin her şeye ulaş

YÖNLENDİR ArchiCAD

Mart 2014

Ilkaaaay @ilkaayy

Archicadden photoshopa pdf atarken ölçek değişiyor nasıl halledebilirim ?

PDF redirect yazılımını yazıcı olarak kullanıp paftanızı birebir pdf çıktı olarak alabilirsiniz. Programın küçük versiyonu ki yeterli, bedavadır. download.cnet.com/PDF-ReDirect/3000-10743_4-10255233.html
Temmuz 2013

Derya Ka @deryaw

Sizce mimari ve statik projelerde mutlaka Allplan veya Revit mi kullanılmalıdır? Bu ikisinin özellikleri nelerdir? Bunlara alternatif yazılımlar hangileridir?

'Bir ekmeği bırakın fırıncı yapsın,yaksa bile fırıncı yapsın' gibi bir söz vardır. Statik projerinin yorumunu mühendislerimize bırakıyorum. Mimari açıdan ; Allplani okul döneminde çok kullandım. Fakültede bilgisayar dersimizde öğretilen program allplan idi. Güzel bir program ve bir projede gerekebilecek herşey komut olarak eklenmiş. Fakat en büyük sıkıntılarından birisi çok gerçekci bir görüntü sağlamıyor ve özellikle mimari bir sunumda çok tercih edilmiyor. Şöyle bir sıkıntı da var ki, allplani bilen ve kullanan kişi sayısı pek fazla sayılmaz , Şehir dışında ya da ülke dışında acil proje göndermeniz gereken durumlar çok oluyor ve karşıdaki kişi programı açamıyor. ben birçok yazılım denedim ve en sonunda çareyi herkesin kullandığı artık neredeyse ortak bir dil haline gelmiş olan autocad de, uygulama projelerini çizmekte buldum. Uygulama projelerini autocad de , 3d modellemelerini 3dmax te ,renderlarını da v-ray de alıp projeyi oluşturmak en sıkıntısız yolu. Daha da zamanın varsa v-rayden sonra photoshopta pds dosyalarında üzerinde iyileştirmeler yapılınca ve corelde de son noktasını koyunca proje; proje oluyor ozaman. Zaten çok güzel proje çizimlerine bakılınca hiç bir projenin yalnızca bir programda çizilmediğini anlıyoruz . Allplan de de görsellerde çizimden sonra cinema 4d de render alınca proje güzel oluyor.
Ocak 2012

Sevda @sueno

Archicad kullanırken karşılaştığınız problemler nelerdir?

Teamwork-projelerinde sıkça problemlerle karilaşıyorum

72 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.