Bilmek istediğin her şeye ulaş

ASP.NET

.NET

ASP.NET, Microsoft tarafından geliştirilmiş bir web uygulama gelişimi teknolojisidir. Özdevinimli (dinamik) web sayfaları, web uygulamaları ve XML tabanlı web hizmetleri yaratılmasına olanak sağlar. Aynı işletme tarafından geliştirilen .Net çatısı'nın (framework) parçası, ve artık işletmece desteklenmeyen ASP teknolojisinin devamını teşkil eder.

Ekim 2016

Birkan Aydin, bir soruya yanıt verdi.

.Net Reflector nedir?

2009 yılındaki bir blog yazımdaki tanımlamam aynen şu şekilde "C# ile yazdığımız programları ekstra bir paketleme işleminden geçirmediğimiz sürece sadece exe dosyalarının olmasına rağmen içerisinde ki kodları görebilmemizi, bazı eklentileri ile kodları değiştirip tekrar derleyebilmemizi sağlayan lanet olası bir program. "

Önceleri ücretsiz olan bu yazılım daha sonra red-gate tarafından satın alınmış ve ücretli hale getirilmiştir. Bir çok yazılım firmasının bu üründen haberdar olmayışı ise çok çok daha vahimdir.

O zamanlarda aktif olan ve benimde sık sık ziyaret etmiş olduğum mtct forumlarından öğrenmiş olduğum bir yazılımdır ve forum içerisinde yazmış olduğun programların 5 dk'da nasıl kırıldığını görmek hüzünlendirmişti. Mtct'nin en güzel yanı yazılım güvenliğinin ücretsiz test edilebilmesiydi. Crack me dosyalarını gönderdiğinde, en fazla 2 gün içerisinde kırılıp kırılamadığını anlayabiliyordun. Kapanmasına üzülmüş olduğum nadir forumlardan birisidir.
Ağustos 2016

Resul Genç, bir soruya yanıt verdi.

Finans, stok, muhasebe gibi modülleri webden yönetmek istiyorum. Bu modüler yapıyı nasıl oluşturabilirim?

WebAPI bu işin olmaz ise olmazı. Webapi kısmında busineslayer kısmı, birde Data project eklersin code first ile database işlemlerini data kısmında, business layer de iş kısmını halledersin, İste mobil uygulaman olsun ister winform ister web her türlü esnek bir yapı kurmuş olursun
Ağustos 2016

Birkan Aydin, bir soruya yanıt verdi.

Finans, stok, muhasebe gibi modülleri webden yönetmek istiyorum. Bu modüler yapıyı nasıl oluşturabilirim?

Şahsi tavsiyem, modüllerin arka plan kodlamalarını web servisler şeklinde yapman. Bir ana proje içerisinde, bu modelleri toplayabilirsin. Css'lerde de sayfanın css/js dosyasını ayırabilir ya da js script ile istediğin css dosyasını runtime'da ekleyebilirsin. Ana proje içerisinde istediğin sayfaya istediğin modülü bağlayabileceğin için, modüler yapıyı elde etmiş olursun.
Haziran 2016

Mehmet Turk, bir soruya yanıt verdi.

Nisan 2016

Resul Genç, bir soruya yanıt verdi.

Asp.net Webform Json işlemlerinde Web Servis mi yoksa HTTP Handler mı kullanmalıyım? Performans için öneriniz nedir?

Artık şu Webform dan bir kurtulun : D MVC'nin nimetlerini görünce boşa ne kadar kürek salladığını görüceksin

247 kişi

Konunun Takipçileri

İlgili Konular

Gridview

3 Kullanıcı   3 Soru   4 Yanıt

Auto Complete Control

5 Kullanıcı   1 Soru   3 Yanıt

Datetime

17 Kullanıcı   1 Soru   1 Yanıt

Asp.net MVC

103 Kullanıcı   51 Soru   125 Yanıt

Web Forms

3 Kullanıcı   2 Soru   11 Yanıt

LINQ

11 Kullanıcı   3 Soru   6 Yanıt