Bilmek istediğin her şeye ulaş

Banka Soygunu

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin using the new format, pass an empty string for 'continue' in the initial query.

Kasım 2014

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

Danimarka'nın fakir bakanları...

Belli ki onlarda da cağape var ki ne mersedese binebiliyorlar ne de binlerce kişilik koruma orduları var... Kimse saldırmıyor da bakanlara... Acaba neden?

625
Kasım 2014

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

Soyguncunun kibarlığı :)

Dükkan sahibiyle pazarlık bile ediyor :)
Ekim 2014

Ömer Ülger, bir soruya yanıt verdi.

Geçmişten günümüze paçayı sıyıran soyguncular kimlerdir?

Paçayı sıyırdığına göre bilemeyiz : D
Ekim 2014

Winterwitch, bir soruya yanıt verdi.

Geçmişten günümüze paçayı sıyıran soyguncular kimlerdir?

Meşhurrrr Baker Sokağı Soygunu vardır =) . Hatta Jason Statham'in oynadığı Banka İşi filmine de konu olmuştur.
Olay 1971 tarihinde Baker Sokağı köşesinde bulunan Lloyds Bankasında gerçekleşmiştir. Hırsızların kendi aralarında yaptıkları konuşmaları radyo operatörü tesadüfen duymuş ve polise bildirmiştir. Soyguncuların 4 kişi olduğu tahmin edilmektedir. Kimi kaynaklarda hırsızların yakalandığı hatta hüküm giydiği söylensede çoğu kişi bunun İngiliz hükümetini sevimli ve başarılı göstermek adına uydurduğunu söylemiştir.
Ayrıntılı bilgi için :
tr.wikipedia.org/wiki/Baker_Soka%C4%9F%...

Banka Soygunu

Radyo Operatörü

Banka Soygunu
Ekim 2013

Can , bir soruya yanıt verdi.

Bankaların bize kredi kartı vermelerinin sebebi nedir?

Kredi kartları bankalar için en karlı ürünlerden biridir bunun başlıca sebebi kullanım hacminin yüksek ve sık olması buna bağlı olarak bankaların fazlaca komisyon ve faiz tahsil etmesinin yanısıra üye iş yeri diye adlandırılan satıcıdan da komisyon alınmasıdır. Ayrıca kredi kartına sahip sadık müşteriler genellikle diğer ürünleri de kullanmaktadır. (otomatik fatura ödemesi, hgs) vb bankalar bu şekilde kredi kartlarından yüksek karlar yazmaktadırlar.
Temmuz 2013

Turan Söylemez, bir soruya yanıt verdi.

Türkiye'deki ilk banka soygunu hakkındaki bilgiler nelerdir?

Türkiye'nin ilk banka soygunu 18 Ağustos 1961'de, İş Bankası'nın Kazlıçeşme şubesinde Necdet Elmas tarafından elinde sten marka bir makineli tüfekle 165.850 lira alınarak gerçekleştirildi.
Türkiye

Türkiye

Soygun oldukça profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmişti. 2-3 dakika süren soygundan hemen sonra soyguncu Chevrolet marka arabaya binerek kayıplara karışmıştı. Bu olayın Türkiye'de sesi büyük oldu. 12 gün boyunca hırsızlardan haber alınamadı. Polis sınırlı ipucu nedeniyle soruşturma yeterince hızlı gidemedi. Cumhuriyet gazetesi polise yardımcı olmak amacıyla özel bir araştırma ekibi kurarak başına “gangsterlik vakalarını ABD’de uzun boylu tetkik etmiş eski bir polis şefini” getirmişti.

Çok geçmeden hırsızın kimliği ve İş Bankası'nda çalışan suç ortağı ortaya çıktı: Necdet Elmas ve Necdet Sinkil. Elmas eski bir araba hırsızıydı ve cezaevi firarisiydi. Araba hırsızlığında sadece Chevrolet arabalar için çalışıyordu. Cezaevinden firar etmesinin nedeni ise 4. eşinin kendisinden boanmak istemesiydi. İyi araba kullanıyordu, 1959 model Chevrolet'le polislere ne kadar dirense de sonunda köşeye sıkıştırıldı. Soygundan 12 gün sonrası yani 30 Ağustos 1961 idi.

Eylül ayında yapılan son duruşmasında savunması şöyle oldu: “Duruşmalar sırasında mahkemenizi incitecek bir şey söyledimse bunu haleti ruhiyeme atfetmenizi rica ederim. Suçta bir kasıt aranırsa benim bu suçta bir kastım yok. Suç bir kir, ceza ise bir banyodur. Ben bu banyoda yıkanacağım. Banyonun dozu fazla kaçırılırsa bu banyo fayda değil zarar tevlit eder. İleride bir kitap yazıp durumu efkarı umumiye arzedeceğim. Müdafalar tali derecede kalır. Esas müdafanın vicdanlarınızda yapılmasını istiyorum. Adalet önünde boynum kıldan incedir.”
Temmuz 2013

Gizli Kullanıcı,  yeni bir soru sordu.

Aralık 2012

Yusuf Sarıgül, bir soruya yanıt verdi.

Bir banka soygununa şahit olmak nasıl bir duygudur?

Güzel bir duygu olmadığı kesin. Heyecan, adrenalin ve korku dolu anlardır.

1 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.