Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bass Gitar

YÖNLENDİR bas gitar

Şubat 2015

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

Kasım 2014

Gökhan Çancılar  yeni bir  gönderide  bulundu.

İhtiyaçlar İçin Çalışmak

Bir web projesi geldiğinde veya basit bir web sitesi istendiğinde bizden yani yazılımcı/tasarımcı, bir fiyat isteniyor. Para ihtiyaçlara gideceğine çoğu zaman sağa sola gidiyor. Ben ihtiyacımı söyleyerek iş arayacağım. Evet istediğim ürün LG G3 32GB.
hepsiburada.com/liste/lg-g3-d855-32gb/p...

Bu ihtiyacımı giderecek yazılım/tasarım işlerinizi yapabilirim. E-ticaret gibi geniş bir proje ise şunu istiyorum;
Fender American Standard Jazz Bass.
mydukkan.com/urunler_detay.asp? İd=1036& ...

Telefonum LG L80 şu anda. Eğer web sitesi tasarımı gibi işiniz varsa benim telefonu satarız, 1000 ekleriz alırız telefonu. Budur ya, beni ihtiyaçlarım için çalıştırsınlar.

İletişim cancilar.net, 0544 769 38 15
Bu benim blog yazım, aynısını kendi blogumda da yazacağım.
Ekim 2014

Hakan Köse  yeni bir  gönderide  bulundu.

Vokal aranıyor!

Herkese merhaba,

Haftada 1 gün 2 saat stüdyoya provaya giren ve şimdilik hobi amaçlı bir grubuz ve grubumuza vokal arıyoruz. Eğer aşağıdaki gibi bir playlist ile ilgilenirseniz, bana profilimden mesaj atabilir veya bu yazıya yorum yapabilirsiniz.

İlgilenenlere şimdiden teşekkür ederiz...

1) Seawinds - Accept


2) Wicked Game - HIM


3) Guns'n Roses - Dont Cry


4) Iron Maiden - Wasting Love5) Promises - Cranberries6) Radiohead - Karma Police7) Metallica - Enter Sandman


8) With or Without You - U29) While My Guitar Gently Weeps - Santana10) Johnny B - The Hooters
11) You Do Something To Me - Paul Weller12) The Reason - Hoobastank
13) Love Song - The Cure14) Skyfall - Adele (Our Last Night gibi coverlar da olabilir)
15) Still Loving You - Scorpions

Eylül 2014

Serkan Gulal, bir soruya yanıt verdi.

Single manyetik ile Humbucker manyetik arasındaki fark nedir?

Single manyetikler ilk defa gitarlarda kullanılmaya başlandığında yüksek kazançlı ampliler pek ortalıkta olmadığından, manyetiğin karakterinden yani tek manyetik (single coil) olmasından kaynaklı bilnen gürültü sıkıntısı (hum) da doğarl olarak bir sıkıntı değildi. Ancak sonraları üreticiler bu sorunu ortadan kaldırmak için tek mıknatıs yerine iki mıknatısı birlikte kullarak bu gürültüyü ortadan kaldırmayı başardılar, yani gürültüyü kestiler, ürüne de bu yüzden humbucker dendi.

Single manyetikler genelde daha düşük çıkışlı manyetiklerdir, humbucker manyetikler ise daha güçlü ve yüksek çıkışa sahiptirler. Bu yüzden belirli ayarlarda bir single coil gitar ile clean çalabildiğiniz bir ampliye , bir humbucker gitar takarsanız ampliden daha yüksek ve distort olmuş bir ses geldiğini duyabilirsiniz kimi zaman.

Bir de bu iki manyetiğin arasında kalan p90 serisi manyetikler vardır, temelde bir single coil olan bu manyetik yüsek sarımlı olduğundan iki manyetiğin de karakterinden bir şeyler taşımaktadırlar.

Buyur;

Eylül 2014

Serkan Gulal, bir soruya yanıt verdi.

Gitarlara bağlanan prosesör nedir? Ne işe yarar?

Gitar efekt prosesörleri, herhangi bir gitar efektini analog olarak yapmakta olan diğer efektörleri -ki genelde bunlar tekli pedal formatında olurlar- taklit etmeleri için son kullanıcıya sunulmuşlardır.

Herhangi bir genelleme yanlış olur ancak genellikle taklit ettikleri ünitelerin kalitesine ulaştıramamaktadırlar. Fakat asıl olayları, 6-7 adet pedal kullanmanızın önüne geçerek kutu şeklinde tek bir ünite ile özellikle sahnede size büyük kolaylık sağlarlar. Örneğin bu cihazların ampli ve kabin simülasyonu yapan modelleri, sadece gitarınız ve prosesörünüzle bütün bir geceyi size amplisiz çalma olanağı sağlamaktadırlar.

Son dönemde çıkan modellerine üreticiler ses arayüzü de koyarak (audio interface) özellikle kayıt işleri ile ilgilenmek isteyen gitaristler için dijital ortamda kayıt için büyük kolaylık sağlamışlardır.

Bunların en yaygın olarak görülenleri, Line6 firmasının POD serileri, Boss'un GT serileri ve Zoom ve Digitech tarafından üretilen ürünlerdir.

Ayrıca Kemper'in ürettiği Ampli Profilleyicisi de olayı bambaşka bir boyuta taşımıştır. Aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz çalışma prensibini.Ancak işin bir de farklı tarafı son zamanlarda gitaristleri bu konudaki fikirlerini değiştirmeye başladı. Bu ürün ise Fractal Audio'nun ürettiği Axe Fx serisi.

Örnek vermek gerekirse senelerdir sahnede Mesa Boogie amplilerini kullanmakta olan Metallica bile bu ürünleri kullanmakta artık. Yani son İstanbul konserinde gitarları bir lambalı ampliden değil, bir dijital ses işleyicisinden dinlediniz. Aşağıdaki videodaki tonun bir dijital prosesörden geldiğini kim tahmin edebilir?

Eylül 2014

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

Ağustos 2014

Winterwitch  yeni bir  gönderide  bulundu.

Bizim Andy'den ne eksiğimiz var bizde çalıcaz (grup için ön elemeler başlamıştır eleme yok aslında çok açığımız var :P )

Steve Vai Style Guitar Solo Performance by Andy James | Quick Licks Licklibrary DVD

Steve Vai Guitar Solo | In The Style With Andy James http://bit.ly/stevevai_quicklicks Buy This DVD here! Steve Vai Style Guitar Solo Performance by Andy Jam...
Haziran 2014

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

Eylül 2013

Gökhan Köse, bir soruya yanıt verdi.

Türk gitaristlerden hangisini en başarılı buluyorsunuz?

Doğan Canku, Hasan Cihat Örter hem Türkiye'de hem de yabancı ülkelerde başarılara imza atmış gerçek gitaristlerdendir.
Haziran 2013

Burak, bir soruya yanıt verdi.

Havaların ısınmasıyla birlikte gitarlara nasıl bakım yapılmalıdır? Malum sıcaklar yüzünden ellerde aşırı bir terleme mevcut olduğu için hem teller daha hızlı kararıyor, hem de klavye kirleniyor. Önüne geçmek için ne yapılmalı?

Klasik gitar için konuşmak gerekirse çalıştıktan sonra gitarın tellerinin kuru bir bezle hafifçe silinmesi tellerin terden dolayı zarar görmesini azaltacaktır. Ayrıca tellerin ömrünüde uzatır.
Klavye temizliği için ise ben telleri biraz gevşetip, telleri sapın sağına ve soluna yasladıktan sonra klavyeyi önce nemli bir bezle siler, sonra kuru bir bezle de nemli kalmaması için klavyeyi tekrar silerim. Aynı işlemi gitarın gövdesi içinde yapıyorum. Ben kullanmadım ama klavye temizliği için limon yağı kullanıldığını da duymuştum.
Haziran 2013

Burak, bir soruya yanıt verdi.

Türk gitaristlerden hangisini en başarılı buluyorsunuz?

Türkiye'de gitar adına en başarılı ismin Erkan Oğur olduğunu düşünüyorum. Hayatı boyunca kendini müziğe, özellikle gitara adamış birisi. Perdesiz gitar bunun en büyük örneğidir.

Ceyhun Güneş'in ise Flamenko Ankara derneği ile Türkiye'de flamenkonun (haliyle flamenko gitarın) gelişimi için gösterdiği çabalar ve başarılar oldukça önemlidir. Flamenko Ankara derneğinin düzenlediği Uluslararası Flamenko Ankara festivali Türkiye'de flamenko gitar adına yapılmış en başarılış iştir bana göre. Ayrıca Mavi Siyah Flamenko Topluluğu'nu da unutmamak gerek.
Nisan 2013

Burak Ercan, bir soruya yanıt verdi.

Türk gitaristlerden hangisini en başarılı buluyorsunuz?

 • Erkan Oğur
 • Yavuz Çetin
 • Metin Türkcan
 • Selim Işık
Nisan 2013

Onur, bir soruya yanıt verdi.

Türk gitaristlerden hangisini en başarılı buluyorsunuz?

 • Cem Köksal
 • Demir Demirkan
 • Serdar Öztop
 • Metin Türkcan

aklıma ilk gelenler bunlar
Şubat 2013

Deniz Yalçın, bir soruya yanıt verdi.

Türk gitaristlerden hangisini en başarılı buluyorsunuz?

Tam bir bas gitar hayranıyım diyebilirim.
Türkiyedeki başarılı bas gitaristler.

Türkiye
 • Kerem Tüzün (Kurban)
 • Sertan Coşkun (Ogün Sanlısoy)
 • Ari Barokas (Duman)
 • Buket Doran (Şebnem Ferah)
 • Can Temiz (Model)
 • Cenk Turanlı (Malt)
 • Alper Tekin (Mor ve Ötesi)
 • Cem Bahtiyar (Manga)
 • Doğan Duru (Redd)
 • Tarkan (Pentagram)
Daha fazla

19 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.