Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bilgi Üniversitesi

Üniversiteler (Türkiye)

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin using the new format, pass an empty string for 'continue' in the initial query.

Nisan 2014

Tarık Gandur, bir soruya yanıt verdi.

Bilgi Üniversitesi Örgütsel Psikoloji Yüksek Lisans Programı için referans mektubu formatı nasıl olmalıdır?

Herhangi bir üniversiteye vereceğiniz referans mektubundan farklı olmayacağı kanısındayım. Referans mektuplarını hocalarınız yazacağından zaten onlar kendilerine göre en uygun formatta yazarlar bu konuda çok müdahalede bulunamazsınız diye düşünüyorum.
Ancak yine de tatmin olmadıysanız Bilgi hocaları genelde yardıma açıktırlar rahatlıkla gidip sorabilirsiniz kendilerine.
Mart 2014

Zeki  yeni bir  gönderide  bulundu.

Bilgi Üniversitesi’nde Yeni İnternet Yasası ve Etkileri Tartışıldı

13310

İstanbul Bilgi Ünivesitesi’nde 17 Mart Pazartesi günü “İnternet Yasası ve Etkileri” paneli düzenlendi. Panelde çokça tartışılan yeni internet yasasının getirdiği dezavantajlar ile bireysel ve sektörel açıdan etkileri ele alındı.

5651 sayılı yasanın içeriğinden uygulanış biçimine, internet ekosistemindeki etkilerinden düşünce özgürlüğüne getirdiği sansürlere birçok konunun masaya yatırıldığı panelde İstanbul Bilgi Ünivesitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Sanver, İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turgut Tarhanlı, İstanbul Bilgi Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Leyla Keser Berber, Dr. Mehmet Bedii Kaya, İstanbul Barosu Bilişim Hukuku Komisyonu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Murat Volkan Dülger, Hürriyet Dijital Medya Koordinatörü Bülent Mumay ve Bilişim Hukuku Derneği Başkanı Av. Kürşat Ergün sunum yaptı.

Akademisyenler ve hukukçuların internet yasasını hem toplumsal, hem sektör hem de hukuk açısından ele aldığı panelde yasanın daha çıkmadan uygulanmaya başladığı konusunda görüşler aktarılırken yasanın medya üzerindeki kısıtlamalarına da değinildi. Ayrıca hukukçular verilerin ikisene arşivlenmesi konusuna da değinerek bunun depolanan bu kullanıcı bilgilerin belirli toplulukların ve hükümetin eline geçmesi anlamına geldiğini ve böylelikle kişisel verilerin korunması diye bir durumun ortadan kalktığını vurguladılar.

TİB’in tek yetkili konumuna gelmesi ve sitelere erişimin kaldırılmasının bir mahkeme değil yürütmenin atadığı bir bürokrat tarafından dört saat içerisinde karar verilmesi konusunun da eleştirildiği panelde bu durumun haber alma özgürlüğü açısından büyük sorun teşkil ettiği dile getirildi.

Yasanın getirdiği en büyük kısıtlamalardan birinin düşünce özgürlüğü olduğu vurgulanırken bir ülkenin refah seviyesinin düşünce özgürlüğüne bağlı olduğu ve internet yasasının bunun önündeki en büyük engel olduğu da panelde öne çıkan konulardan biri oldu.

sosyalmedya.co

1 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.