Bilmek istediğin her şeye ulaş

Casus Ürünler

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin using the new format, pass an empty string for 'continue' in the initial query.

Haziran 2014

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

Şubat 2014

Hakan Köse  yeni bir  gönderide  bulundu.

Cep Telefonu Dinlemesi Nasıl Yapılıyor?

Malum son günlerde sürekli olarak yapılmış dinlemelerin kayıtları uçuşuyor. Bununla ilgili bazı araştırmalar yaptım ve burada paylaşmak istiyorum.

Çok çarpıcı olduğu için paylaşmak isterim:

Bilgisayar Mühendisleri Derneği Başkanı Yılmaz Sönmez şöyle söylüyor:
"Dinleniyoruz. Herkes dinleniyor. Cep telefonuyla sadece dinlenmiyoruz izleniyoruz da. Cep telefonu sürekli sinyal verdiği için sahibi 24 saat izleniyor. Bu dinleme hukuk tanımaz kişilerce yapılıyorsa, mesela 10 yıl boyunca nokta nokta nereye gittiğiniz ve kimlerle görüştüğünüz biliniyor. Cep telefonunun sinyal kayıtları operatör tarafından sunuculara kaydediliyor. Konuşmalar depolanıyor. Aslında operatör şirketinin onları hemen silmesi lazım. Ama saklayıp, depoluyorlar. Oysa o konuşmalar bizim özel hayatımız... Ama sorun sadece bu kadar değil. Artık herkes herkesi dinleyebiliyor. "

Peki bu dinlemeler nasıl yapılıyor?
Öncelikle, artık bilgisayar gibi çalışan cep telefonları, yani akıllı telefonlar bu duruma çok müsait. Çünkü, cep telefonunuza yüklenen ve arka planda çalışan ufak bir yazılım ile bu küçük alet bir casusa dönüşebiliyor. Herkes bir şekilde MİT, jandarma veya polis tarafından dinlendiğini iddia ediyor veya düşünüyor. Oysa dinleme işini sadece devlet kurumları yapmıyor artık. Bu yazılımlara herkesin ulaşabilmesi çok kolay, bu yazılımları satan birçok firma var. Hatta okuduğum kadarı ile bazı firmalar, casus yazılım yüklü telefonları "casus telefon" adı altında satıyor.

Dinleme süreci nasıl işliyor?
Bir cep telefonunun dinlenebilmesi için casus yazılım programının mutlaka o telefonda yüklü olması gerekiyor. Casus yazılım yüklü cep telefonu, başka bir telefonu aradığı veya başka bir telefon tarafından arandığı zaman, dinleme yapan kişinin telefonuna gizlice mesaj ile bilgi gönderiliyor. Dinleme yapan kişi mesajı aldıktan sonra, dinlenen kişinin telefonunu arayarak konuşmalarını duyuyor. Ya da daha önceden casus yazılıma girdiği web adresine konuşma dosyalarını mesaj olarak GPRS ile gönderilmesi talimatını verebiliyor. Artık bu ses dosyalarına istediği zaman web adresinden ulaşıp bilgisayarından bile konuşmaları dinleyebilir. Dinleme esnasında, telefonda ne bir cızırtı, ne de başka bir ses olur. Ayrıca telefonda ışık yanması, zil çalması ya da titreşim gibi dinlendiğini ele verecek bir işaret de bulunmuyor.

Böylece telefondaki SIM Kart değiştirilse bile dinleme devam edebiliyor. Çünkü yeni sim kartı değişikliğinde yazılım yeni telefon numarasını SMS yolu ile dinleyen kişiye hemen gönderiyor.

Ortam Dinleme nasıl yapılıyor?
Gayet basit bir mantık ile çalışıyor bu sistem. Casus yazılım yüklü telefon dinleme yapacak kişi tarafından aranır. Telefon, sessizce otomatik olarak açılır ve telefonun mikrofonunu aktif hale getirir. Böylece bulunduğu ortamdaki tüm sesleri dinleyen kişiye aktarmaya başlar.

Telefon kapalı iken de ortam dinlemesi yapılabilir mi?
Kısaca, Evet. Bu da çok basit şekilde çalışıyor. Telefonu kapattığınızda casus yazılım gerçekte telefonu kapatmıyor, kapanmış gibi yapıyor ama çalışmaya devam ediyor.


Telefonun Pilini çıkarsam olmaz mı?
Kısmen evet, bu işe yarayabilir. Ancak, bu tarz yazılımlar kısa bir süre daha telefonda bulunan devre üzerinde enerji depolayıp, pil olmadığı durumlarda bu enerjiden faydalanarak çalışabiliyor.

Casus Yazılım nasıl yükleniyor?
Bunu yapmanın yollarından biri olta SMS. Kişinin telefonuna bir web adresinin bulunduğu kısa mesaj gönderiliyor (bedava mp3 ... Vs gibi) ve kişi bu adrese tıklarsa cep telefonu dosya ile birlikte casus yazılımı telefona yüklüyor. Bir diğer yol ise bilgisayar yolu ile yükleme. Eğer bilgisayar ile telefonu USB veya bluetooth ile bağlayabilirseniz çok kısa bir sürede yazılımı yüklemek mümkün.

Casus Yazılımın yapabildikleri nelerdir?
Açıkçası yapamadığı marifet yok gibi. Casus yazılım yüklü bir telefon ile şunlar yapılabilir:

  • Telefonun bulunduğu ortamdaki sesler dinlenebilir.
  • Kişinin yaptığı tüm görüşmeler dinlenebilir.
  • Gelen ve giden aramalar mesajla anında bildirilebilir.
  • Gelen ve giden mesajların kopyası bir başka telefona iletilebilir.
  • SIM kart değişikliği durumunda, yeni telefon numarasını dinleyen kişiye mesajla bildirilebilir.
  • Telefonun konum bilgileri mesajla bildirilebilir.

Peki, telefonunuzun dinlenmesini engellemek için ne yapabiliriz?

Önlemler şu şekilde:
  • Kimseden hediye cep telefonu almayın.
  • SMS yolu ile gönderilen mesajlara dikkat edin.
  • Cep telefonu için üretilmiş antivirüs ve anti casus yazılımları yükleyin.
  • Güvenilir olmayan sitelerden dosya (mp3, program... Vs) indirmeyin.

Hangi cep telefonu daha rahat dinlenebiliyor?
Haziran 2013

Turan Söylemez, bir soruya yanıt verdi.

Jammer nedir? Nasıl çalışır?

Jammer
Sinyal boğucu (Sinyal karıştırıcı, Sinyal bozucu, jammer), bir alıcı-vericı sistemde aradaki iletişim ortamını bozmaya yarayan alete denir. Genellikle alıcıyı (çoğunlukla radyo) hedefleyen kuvvetli bir vericidir.
Jammer yani "frekans bozucu" denilen aletler, hücresel radyo ile aynı frekans aralığında çalışır ve bu radyonun baz istasyonu ile iletişimini gerekli yüksek gücü transmit ederek engeller. Bu aşamada kullanılan yöntem "denial-of-service" yöntemidir. Kullanıcının servis sağlayıcıdan faydalanamamasını sağlamak içindir. Jammer denilen frekans-sinyal bozucu aletler hücresel aygıt ile radyo istasyonu arasında engel (interference) yaratır. Belirli alan dahilindeki tüm hücresel yayınlar bu engel sebebiyle çalışamaz duruma gelir. Cep telefonu boyutunda olan ufak frekans bozucular genelde geniş bir frekans aralığında (800-1800MHz) ve 5-10 metre çapında çalışırlar.

Jammer
Nisan 2013

Birsen Acar  yeni bir  gönderide  bulundu.

Casus Kulaklık

Casus kulaklık yeri ve zamanında Kullanıldığında gerçekten çok faydalı teknoloji harikası bir üründür kanaatimce meraklıysanız özellikle velinimettir benim bir arkadaşımın aldığı casus kulaklık ürününden sonra yaptığı yorumlardan ve kısaca bana açıkça anlattıklarından biliyorum..

Gelişen teknolojiyle insanların bu ve buna benzer casus ürünleri ve casus kulaklıkları hakkında bir çok yorumlara haberlere televizyonların gündeminden düşmeyen ve olumlu veya olumsuz düşüncelere ve fikirlere şahit oldum ancak ancak belirttiğim gibi gizli ses kayıt cihazı düğme kamera ve anahtarlıklı kamera gibi ürünlerin ortam dinleme cihazı olarak veya casus kamera olarak bilinen veya halk dilinde özellikle öğrenciler tarafından kullanılan evrak okuyan kameralar bulunmakta biraz araştırmacı merakımdan bu ürünle alakalı biraz bilgi edindim son zamanlarda adından sıkça bahsedilen Casus kulaklıkları ve ortam dinleme cihazı hakkında araştırmalar sonucunda birçok site var benim de incelediğim bu sitede casus kulaklık çeşitleri ve ortam dinleme cihaz çeşitleri de mevcut
Yeni modelleri ve ürün tanıtımlarını açıkça ve gösteren detaylı bilgileri makaleleri mevcut casus ürünlerini satan kapıda ödeme kolaylıkları sunan online satış sitelerinden birisi olan casusurunleri.com'a göz atmanızı tavsiye ederim ayrıca Yapılan indirimler ve fırsatlar sayesinde çok uygun casus ürünlerinin satıldığını göreceksiniz. İndirimli ve fırsatlar sunan bir günde çok cazip fiyata satın alınabilir.. Başkasının sizi fiyat konusunda kandırmasına kesinlikle izin vermemelisiniz. Çünkü bu ürünler oldukça ucuz fiyata satılmaktadır meraklılarına duyurulur :)))

0 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.