Bilmek istediğin her şeye ulaş

Cep Telefonları

Cep telefonu, kolayca taşınabilen, geniş kapsama alanlı, kablosuz telefon sistemini kullanan bir iletişim ve multimedya aygıtı. Cep telefonu ile sağlanan hizmetler, telefon modeline ve servis sağlayıcıya göre değişmekle beraber en yaygın olarak kullanılanları, sesli görüşme ve kısa mesaj hizmetidir. Sesli ve yazılı görüşmenin yanı sıra görüntülü görüşme, görüntülü mesaj, müzikçalar, video oyunları, internet, veri transferi ve hatta ofis uygulamaları gibi tüm diğer bilgisayar işlevlerini kullanıcısına ulaştırabilir. Cep telefonları internet ve telefon bankacılığı hizmetlerinde kullanılabilir. Paypal gibi çevrimiçi hesapları kullanarak, sms aracılığıyla, satın alınan mal ve hizmetlerin ücretlerinin ödenmesi amacıyla kullanılabilir.

Kasım 2016

Merve Kaya , bir soruya yanıt verdi.

Kasım 2016

Gülsüm Karakoç, bir soruya yanıt verdi.

Sizce en iyi telefon hangisidir?

İphone 7.5 es plas bencee
Ekim 2016

Alper Erol, bir soruya yanıt verdi.

Sizce en iyi telefon hangisidir?

Iphone 6 en dayanii olani o simdilik sarj ve internet kullanma yonunden cok iyi. Ben iphone 6s kullaniyorum ama memnun degilim internetimi ve sarjimi cabuk bitiriyor.
Ağustos 2016

Marty Mcfly, bir soruya yanıt verdi.

Cep telefonu bağımlılığı hakkında neler düşünüyorsunuz? Bu bağımlılık yaşamı nasıl etkiliyor?

İki ay önce yeğenimin okul etkinliğine gittik.
İzmir'de toplu fidan ekimi.

Sınıf öğretmeni, büyükçe bir torba getirdi. Herkesin cep telefonunu bu torbaya koymasını , etkinlik sonu almasını rica etti. Küçük stickerlarla telefonlara isimler yazıldı karışmasınlar diye.

İtiraz edenler oldu , "o zaman siz gelmeyin" dedi kibarca. Çok cesurca ve kararlı bir hareketti.
Geri adım attılar ve telefonlarını verdiler.

İki saat boyunca telefonsuz , toprakla haşır neşir , suyla , doğayla , çocuklarla ve tanımadığımız insanlarla iletişim halinde olduk.

Konuştuk , gerçekten içi dolu dolu sohbet ettik.

Ara ara alışkanlıktan olsa gerek , elini çantasına sağına soluna atıp telefonunu arayan oldu.

Farkettim ki sigara gibi bir şey bu.. Nerdeyse bir telefon bulunsa birinde :
-kardeş sen bir bak ; sonra bana ver, ben de bir bilmem ne sitesine bakıp çıkayım.... Diyecek bir durum... Bir fırt versene gibi bir hal..

Farkındalık o iki saat içinde zirve yaptı. Hepimiz durumu anladık ve hatta üzüldük bile kendimiz için.
Ben bekar olduğum halde , oradaki anne ve babalar için ayrı , çocukları için ayrı üzüldüm.

Ne oldu peki ?
Etkinlik bitti.
Telefonun olduğu büyük poşet açıldı.
İnsanlar adeta buğdaya üşüşen güvercinler gibi saldırdılar telefonlarına.

Uçağın tekerleği yere değer değmez telefonu açıyorlar diyor ya Cem Yılmaz..

Aynen öyle..

Farkındalık ?

Bağımlılık onu ezdi geçti. .
Mayıs 2016

Ozge Fıdan, bir soruya yanıt verdi.

Toplu taşıma araçlarında cep telefonu ile konuşulması veya konuşulmaması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kisa acil görüşmeler elbette makul olanı ve görüşülür ölçülü bir ses tonuyla. Ama tüm yolu da telefon görüşmesi yaparak tatlı bir hale getireceğim diye tüm otobüsü derdine ortak etmek çok kaba.
Ocak 2016

Siran Camgöz, bir soruya yanıt verdi.

Toplu taşıma araçlarında cep telefonu ile konuşulması veya konuşulmaması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sabahları ben mi arızayı yoksa başkaları mi diye hep düşünürüm. Afyonu daha patlamamisken bir de istanbul un trafik derdini çekmek zaten sıkıntı bir de bunun üzerine özellikle yüksek ses ile konuşulması tahammül edileemez. Zaten görgü kurallarını bilen insanlar yüksek sesle de konuşmaz. Ben her zaman arkadaşlarıma derim 10 dan önce aramalariniza bakmam diye hatta iş yerinden veya iş münasebeti ile arandığımda bile bazen telefonu acmiyorum.

Toplu tasimada degil sadece herhangi bir ortamda da insanları yüksek sesle konuşması tek kelime ile saygısızlık ama bunu yaparken niyetleri başka. Yüksek ses ile konuşulması birçok insanın sınırını bozar ve dikkatini dağıtır. Böyle insanın hata yapması kolaylaşır.

Geçenlerde başıma geldi adam öyle bir konuşuyor ki ben otobüsün onlerindeyim o ise arkada ne dediğini tamamı ile duydum. Dönüp bakınca anladı herhalde kesti sesini. Illa insanlara ters bakıp rencide mi etmek gerek daha küçük yaşlarda baslaniyor görgü ve ahlak eğitimlerine halbuki.
Aralık 2015

Dilara, bir soruya yanıt verdi.

Toplu taşıma araçlarında cep telefonu ile konuşulması veya konuşulmaması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Gayet normal olduğunu düşünüyorum. O araçların içinde geçen boş zamanı bir şekilde değerlendirmek ya da çekilir kılmak lazım. Tabii bu demek değildir ki toplu taşıma ve özel araç sürücülerinin bir ellerinde telefon olmasını da doğru buluyorum. O duruma gerçekten büyük cezalar verilmeli, hem toplu taşıma hem de özel araç sürücüleri araçlarında taşıdıkları insanlar haricinde bir de dışarıdaki diğer araçların içindekileri ve yayaları tehlikeye atmaktadırlar. Teamüden cinayete teşebbüs suçundan içeri alınmalılar.
Aralık 2015

Hakan, bir soruya yanıt verdi.

Toplu taşıma araçlarında cep telefonu ile konuşulması veya konuşulmaması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Öküzlük bizde cinsiyet ayırmadan bulaşıcı bir hastalık gibi yayılır, toplu taşıma araçlarında bu ülkede etrafını rahatsız etmeden konuşabilecek insan sayısınin çok az olduğu konusunda çok eminim., ben konuşamıyorum mesela , çünkü muhakkak başka bir öküz yüzünden ayarım kaçıyor ve bende ökuzlesiyorum, bu yüzden daha telefonu açar açnaz, metrodayım, otobusteyim diyerek mevzuyu kapatiyorum. Etrafını rahatsız etmeme konusu gorece bir kavram bu yüzden hiç konusulmamalı hatta konuşanlara pis pis bakılmalı, tuuuu Allahbelani versin pislik der gibi tavırlar alınılnalı, hatta bu konuda kanun çıksın misal, toplu taşımda telefonla konuşanın , dili kesilsin ve ibreti alem olsun diye otobüsün aynasında sallandirilsin kokana kadar.
Aralık 2015

Zehra Betül, bir soruya yanıt verdi.

Aralık 2015

Gökhan Biçer, bir soruya yanıt verdi.

Cep telefonu bağımlılığı hakkında neler düşünüyorsunuz? Bu bağımlılık yaşamı nasıl etkiliyor?

Cep telefonu kullanımı bağımlılığı. Siz sık sık bu teknoloji ürününü kullanmaya meyilliyseniz merak etmeyin karşı taraf da sizi kullandırmaya meyillidir.

Sadece Internet kullanımını kastetmiyorum, Smart Phone diye tabir edilen cihazlar çıkmadan evvel de sadece konuşmak ya da mesajlaşmak için de kullananlarda durum böyleydi. Kendileri gibi geveze ve incir çekirdeğini doldurmayan konularda uzun uzun sohbeti seven çevreleri var(dı).

Zaten ne beklenebilirdi ki, kitap okuma alışkanlığı olmayan, kitap okuyan görüldü mü 'Çok okumak iyi değildir', 'oku oku nereye kadar? ', 'okumakla adam olunmaz' gibi lafların edildiği; kitap okuyanın da gizlice okuduğu bir toplumda ne bekleyebilirsiniz ki başka? Tamam kitap biraz ağır konu olabilir de evlere ne kadar gazete giriyor, giren gazetenin neresi okunuyor? Televizyon tek kanal ve siyah beyaz iken bile televizyonun açılışından kapanışına kadar ekran başından kalkmayan bir toplum için gayet yerinde bir gelişmeydi cep telefonlarının ülkeye gelişi. Yani 'körün istediği bir göz, Allah verdi iki göz.'

Bu bağımlılık yaşamı nasıl etkiliyor? Zaten rahatlığı bir rasyonellik olarak gören toplumda (ki bu topluma tembel denir) gayet rahatça etkiliyor. Dakiklik kalmadı, karşı tarafa saygı kalmadı, tabii bunun karşılığı yani beklentisi de kalmadı. Kullanım tarzı ile ilgili olumlu ve olumsuz yönler çoğaltılarak aktarılabilir ama bir de kullanan kitlenin görgüsüzlüğü ayrı bir konu. Yeni model çıkar çıkmaz gün sektirmeden elindeki telefon onun için eski oluveriyor.

Tasarruf bilinci böylelikle ortadan kalkıyor. Sonra 'devlet bize baksın' Devlet size ne kadar bakabilir ki, bakabildiği kadar bakabilir.

Cep telefonu ve Internet bizi sosyalleştiriyor ama bağımlılığı ayrı bir konu.
Aralık 2015

Mozambik_prensi, bir soruya yanıt verdi.

Cep telefonu bağımlılığı hakkında neler düşünüyorsunuz? Bu bağımlılık yaşamı nasıl etkiliyor?

Akıllı bir telefon aldığımdan beri ne kadar film izlediğimi ne kadar az kitap okuduğumu fark ettiğimden beri acaba bağımlı mıyım diye düşünüyorum. Her şeyi akıllı telefonlarla hızlıca halletmek bizlerin zamana karşı etahammülünü azalttı sanki.Artık daha bir her şey çabucacık oluversin istiyoruz. En büyük kaygılarımızın başında şarjımızın bitmesi geliyor.Sosyal medyada olup bitenlerden haberdar olmak çok önemli. Her şeyden o kadar hap şeklinde bilgileniyoruz ki tamamen sığlığa batmış durumdayız. Teknolojiye ayak uydurmak elbet önemlidir. Fakat bu teknoloji insanı özünden uzaklaştırıyorsa hayattan biraz olsun soyutlanıp bir düşünmek gerek.
Eylül 2015

Ali Yasir Yılmaz, bir soruya yanıt verdi.

Galaxy A3 telefonum var. Çift taraflı USB almıştım tek tarafı telefon için uyumlu. Telefona taktığımda telefon flashı görmüyor. Bunun için ne yapmam gerekiyor?

Telefoncuya gidip bu durum hakkında bilgi alabilirsiniz farklı bir usb ile deneyin eğer olmuyorsa usb nizi başka bir Galaxy a3 de deneyebilirsiniz o da olmuyorsa ben de bilmiyorum : D . Eğer dosya aktarımı yapmak için bu yolu denediyseniz bunun için farklı yöntemler var bluetooth bunlardan birisi mail yoluyla dosya göndermek de ayrı bir seçenek. Es dosya yöneticisinde telefona bağlanmak için dosyaları telefondan almak için ya da göndermek için ftp server oluşturabilirsiniz oradaki adresi yazarak internet olan her yerden telefonunuzdaki dosyalara rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

554 kişi

Konunun Takipçileri

İlgili Konular

HTC

24 Kullanıcı   10 Soru   21 Yanıt

Cep Telefonu Tamiratı

10 Kullanıcı   6 Soru   11 Yanıt

Flaşlı Cep Telefonları

4 Kullanıcı   0 Soru   0 Yanıt

Wentto

1 Kullanıcı   0 Soru   0 Yanıt

Sar (Spesific Absorption Rate)

3 Kullanıcı   1 Soru   1 Yanıt

Samsung D880

0 Kullanıcı   0 Soru   0 Yanıt

PDA (Personal Digital Assistant)

1 Kullanıcı   3 Soru   2 Yanıt

Şarj Aletleri

6 Kullanıcı   6 Soru   14 Yanıt

IMEI

3 Kullanıcı   2 Soru   2 Yanıt

Trident

0 Kullanıcı   1 Soru   1 Yanıt

Simkart

0 Kullanıcı   2 Soru   1 Yanıt

Cep Telefonu Aksesuarları

3 Kullanıcı   4 Soru   6 Yanıt