Bilmek istediğin her şeye ulaş

Çevre Kirliliği

Çevre Sağlığı

Çevre kirliliği, çevrenin doğal olmayan bir şekilde insan eliyle bozulmasıdır. Bu ekosistemi bozma eylemleri; kirlenme şeklinde tabir edilir.Çevre; dünya üzerinde yaşamını sürdüren canlılarının hayatları boyunca ilişkilerini sürdürdüğü dış ortamdır. Diğer bir deyişle "ekosistem" olarak tanımlanabilir.Hava, su ve toprak bu çevrenin fiziksel unsurlarını, insan, hayvan, bitki ve diğer mikroorganizmalar ise biyolojik unsurlarını teşkil etmektedir.

Ağustos 2020

Mine, bir soruya yanıt verdi.

Aracında seyir halindeyken kocaman bir çöp poşetini yol kenarındaki yeşilliğe fırlatan bir araç sahibini deşifre etmek istiyorum. Ne yapabilirim?

Aslında yapmak istedigim seyi burada tam olarak ozetlemissiniz ama isin dogrusu hali hazirda boyle bir platform var mi diye ariyordum, zira baslatmak ve yaymak icin 'şuanda' çok fazla vaktim yok
Sosyal medyada bu tarz olayları görenler için bir teşhir mekanizması yaratmak adına "Teşhir Edilmesi Gereken Davranışlar", vs. gibi bir isimle bir facebook, twitter sayfası açarak bu sayfaları besleyebilirsiniz ve insanların da buraya benzer video ve fotoğrafları yüklemesini sağlayabilirsiniz. Bu konuda bir farkındalık yaratmanıza destek olacaktır kanaatimce
Mart 2015

Ayhan Şimşek  yeni bir  gönderide  bulundu.

Ağustos 2014

Serkan Köse, bir soruya yanıt verdi.

Aracında seyir halindeyken kocaman bir çöp poşetini yol kenarındaki yeşilliğe fırlatan bir araç sahibini deşifre etmek istiyorum. Ne yapabilirim?

Anladığım kadarı ile geniş çaplı olarak bu tarz davranışların engellenebilmesine aracı olmak için bir kampanya düşüncesinden bahsediyorsunuz. Zira sadece bu kişiyi teşhir etmek bu tarz davranışları geniş ölçekte etkilemeyebilir ancak bu olaydan yola çıkarak, hem bunu yapan kişiye hem de potansiyel olarak bu şekilde davranabileceklere bir mesaj vermek istiyorsanız aşağıdakileri yapabilirsiniz.
  • change.org tarzı sitelerde bir kampanya başlatarak bunu olabildiğince yaymaya çalışabilirsiniz.
  • Yapan kişiyi görüntüleyebildiyseniz onu bir online gazeteye haber olarak verebilirsiniz. Onlar kişisel gizliliği de gözeterek gerekeni yapacaklardır (umarım).
  • Sosyal medyada bu tarz olayları görenler için bir teşhir mekanizması yaratmak adına "Teşhir Edilmesi Gereken Davranışlar", vs. gibi bir isimle bir facebook, twitter sayfası açarak bu sayfaları besleyebilirsiniz ve insanların da buraya benzer video ve fotoğrafları yüklemesini sağlayabilirsiniz. Bu konuda bir farkındalık yaratmanıza destek olacaktır kanaatimce.
  • Ayhan Şimşek (@zindoz98) 'in de belirttiği gibi Zabıta Müdürlüğü'ne durumu, gerekli bilgileri de vererek, bildirebilirsiniz.
  • Böyle bir şeyi trafikte gördüğünüz anda 154'i arayarak aracın plakasını verip trafikte uygunsuz davrandığına dair şikayette bulunabilirsiniz. Ben gereksiz makas atanları ve kaza riski yaratanları anında arayarak şikayet ediyorum. Bir etki yaratır mı emin değilim ama umudum var diyelim :).
Ağustos 2014

Ayhan Şimşek  yeni bir  gönderide  bulundu.

Kadıköy Sahillerinde 200 olması gereken E. Coli sayımı 30 Bin, haberi

İstanbul'un o ilçesi için korkutan uyarı!

Boğaz'ı kirleten Kurbağalıdere mikrop saçıyor.
Haziran 2014

Gökhan Biçer  yeni bir  gönderide  bulundu.

After resolving an internal deadlock, the Finnish government has legislated a new climate change act; essentially an instrument to plan and monitor emissions cuts in the long term.

Commented on the implications of the new law the Finnish government underlined that its objective was to control emissions cuts and to enhance the predictability of climate policy.

Ville-Niinisto-Finland-Minister-Environment

“The climate change act is an attempt to establish Finland as a leader in low-carbon society,” stated Ville Niinisto, the Minister of the Environment.

“The current emissions targets, which extend until 2020, are simply not enough, and we must plan for the society of 2050 today,” said Mr Niinisto, a Greens Party MP.

In a recent poll conducted by Taloustutkimus, nearly 80 per cent of the roughly 1000 respondents said that they approved the new act.

solar-wind-generic

The majority of respondents said they expected the government to adopt more powerful measures to combat climate change.

The new law incorporates measures to both mitigate and adapt to climate change.

Essentially, the law, which is closely modelled on Britain’s Climate change Act, obliges Finland to reduce its emissions by 80 per cent by the year 2050.

In addition, it clarifies the distribution of responsibilities between various authorities in drafting climate policy and prescribes that a detailed report on the progress of the adaptation effort be presented to the Parliament annually.

Metsäteollisuus, StoraEnso, Varkauden tehtaat, paperitehdas.

“Political dialogue on climate issues will increase. This enables the Parliament to participate more closely in the formulation of climate policy,” Mr Niinisto said.

Jan Vapaavuori, the Minister of Economic Affairs, pointed out that the new law was not a breakthrough, saying that a number of energy and climate strategies have been drawn up before it.

Mr Niinisto said Mr Vapaavuori was concerned whether the act could hamper industrial activities and bring about additional costs.

Finland-renewable-energy

“In fact, this is an opportunity for Finnish industries. It’s a breakthrough that so many sectors seek to address these issues,” argued Mr Niinisto.

“We will commit to the emissions cuts cost-effectively in order to ensure that the economy thrives and the well-being of citizens increases.

“We will avoid unreasonable costs,” affirmed Mr Niinisto.

Finland climate law cuts emissions by 80% by 2050 | Eco News

1 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.