Bilmek istediğin her şeye ulaş

Cilt Kremleri

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin using the new format, pass an empty string for 'continue' in the initial query.

Ağustos 2014

Eskiz, bir soruya yanıt verdi.

Lokal anestezi kremlerini ağda yapmadan önce kullanarak acısız bir ağda gerçekleştirmek mümkün müdür?

Lazer epilasyon için kullanılan krem bulunmakta, bu kremi ağda yapmadan önce sürüp acınızı biraz olsun hafifletmeniz mümkün.
Temmuz 2014

Devrim Güren, bir soruya yanıt verdi.

Krem ile merhem arasındaki fark nedir?

Krem su bazlı, merhem yağ bazlı ilaçlardır.
Temmuz 2014

Gizli Kullanıcı,  yeni bir soru sordu.

Mayıs 2014

ilker, bir soruya yanıt verdi.

Yüzdeki kızarıklıklardan ve izlerden nasıl kurtulabilirim?

Bu çok geniş bir çerçevedir. Hatta uzmanlık branşları arasında en çok doktor değiştirilen bölüm cildiye dermatoloji. Çünkü her cilt neredeyse parmak izi gibidir ve kişiye özgüdür denilebilir. O yüzden mutlaka güvendiğiniz bir uzmandan
yardım alın.
Mayıs 2014

Sertaç Kızılkaya, bir soruya yanıt verdi.

Yüzdeki kızarıklıklardan ve izlerden nasıl kurtulabilirim?

Önce neden olduğunu araştırmalısınız. Uygun ise, peeling adı verilen derinin üst kısmını soyabilirsiniz. Estetik cerrahi uzmanları bunu bir ilaç yardımı ile yapıyor. Lazer ile de lekelerden kurtulmak mümkün doktor kontrolünde olması gerekmektedir bu tür işlemlerin.
Mart 2014

Gizli Kullanıcı,  yeni bir soru sordu.

Aralık 2013

Ebru Özkan, bir soruya yanıt verdi.

Kış aylarında cildimize nasıl bakmalıyız?

Kış aylarında cilde sütlü ürünlerle bakım yapmak gereklidir. Nem özelliği yüksek olan bakım ürünlerini ve kozmetik ürünlerini kullanmak gereklidir. A ve C vitamini içeren kremler kullanılmalıdır. Yaz ve kış fark etmeden güneşten koruyucu kremler kullanmayı ihmal etmeyin. Özellikle cildi hassas olan kişilerde en önemli bakımlardan birisidir.

Cilt kurumasını önlemek için susuz kalmamaya özen göstermeliyiz. Vitamin alımını ihmal etmemek gerekir. Ellerin çatlamasını önlemek için eldiven kullanmayı unutmayın. El kremleri kullanıp sürekli nemlendirme yapın.

Kışın en çok çatlayan organların başında dudaklar geliyor. Bunu önlemek için uygun nemlendirici lipstick kullanmaktır. Bunu cebinizde taşıyıp her kuruduğunda kullanmanız gereklidir.
Ekim 2013

Barış Kula  yeni bir  gönderide  bulundu.

Kırışıklık Önleme Kremleri

Kırışıklıklar sürekli bizler için bir sorundur, ancak yüz mimiklerinin, karakterimizin bir parçası da kırışıklarımızdır. Kırışıklık önleme kremleri kullanmamız yaş aldığımızı cildimizin, gençlik dönemindeki kadar esnek olmadığını açıkça bir göstergesidir.

Yüz hareketlerimizin sık görüldüğü alın bölgemiz ile göz kenarlarımız gibi farklı noktalarda kırışıklıklarımız görünmeye. Bu oluşan kırışıklıkları tamamen ortadan kaldırmak henüz mümkün değildir. Günümüzde estetik operasyonlar dahil sunulan tüm kozmetik çözümler oluşan mevcut kırışıklıkların sadece belirli bir zaman diliminde azalmasına yardımcı olmaktadır. Bu kırışıklık sorunun önüne geçmenin en güzel yolu oluşmaya başladığında cildimizin gerek duyduğu mineral ve vitamin kullanımına ayrıca beslenme döngüsüne dikkat etmek gerekir. Kırışıklıklar için üretilen kremler cildimizin elastikiyetini arttırıp, nemlendirmesini sağlayarak oluşan kırışıklıkların derinleşmesini yavaşlatarak önlemeye yardımcı ürünlerdir.

Cilt Kremleri
Ağustos 2013

Turan Söylemez, bir soruya yanıt verdi.

Arap kızı kremi nedir? İşe yarıyor mu?

Bir çeşit kapatıcı. Çilleri, güneş lekelerini, vücut lekelerini ve sivilce izlerini vb. genel cilt lekelerinin üzerine sürdüğünüzde tüm lekeleri kapatıyor. Fakat geçiçi bir çözüm. Tedavi edici bir niteliği yok. Fondöten, pudra gibi kullanılıyor. Fakat daha doğal diyebiliriz. Ayrıca yüzü inanılmaz beyazlatıcı etkisi var. İşe yarıyor mu? Geçici olarak işe yarıyor. Cilt kusurlarını örtüyor. Ama sonra ciltten çıkınca lekeler yerinde kalıyor. Ayrıca bu kremi internetten 20 TL civarında satıyorlar, normal aktarlardan 5 TL'ye edinebilirsiniz.Cilt
Ağustos 2013

Şaman, bir soruya yanıt verdi.

Bepanthen Plus kremi ne işe yarar?

Ben sivrisinek sokmasına karşı da kullanıyorum, kaşıntıyı anında yok ediyor, iyileşme sürecinde ne yaptığını bilmiyorum tabi ama her türlü cilt hasarında işe yaradığına göre iyi bir şeyler de yapıyordur C:
Ağustos 2013

Gonca Köse, bir soruya yanıt verdi.

Bepanthen Plus kremi ne işe yarar?

  • Mitoz bölünmeyi ve kollagen liflerin dayanıklılığını artırarak yaranın iyileşmesini hızlandırır.
  • Derideki kızarıklıkların ve tahrişlerin giderilmesine, yaraların iyileşme sürecinin hızlanmasına yardımcı olur.
  • Enfeksiyon riski taşıyan yaralar, yanıklar, sıyrıklarda
  • Emziren annelerin meme bakımı ve çatlaklarında
  • Küçük cerrahi yaralarda
  • Enfekte olmuş egzema ve deri lezyonlarında
  • Yatak yaraları ve diabete bağlı ayak yaralarında derinin dezenfeksiyonunu sağlar ve derinin onarılmasına, daha hızlı ve düzgün bir şekilde iyileşmesine yardımcı olur.
  • Bepanthen kremi yüzünüze günlük nemlendirici olarak kullanabilirsiniz. Ancak cildiniz yağlıysa su bazlı bir nemlendirici kullanmanız daha uygun bir seçim olabilir.
  • Bepanthen Krem sivilceler üzerinde tedavi edici, sivilceleri yok edici bir etki göstermez.
  • Yeni oluşan çatlaklarınız için iyi gelebilir. Ancak tüylenme gibi yan etkileri olabilir.
Ağustos 2013

Gizli Kullanıcı,  yeni bir soru sordu.

9 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.