Bilmek istediğin her şeye ulaş

Çocuk Oyunları

Çocuk

Çocuk oyunları, genellikle çocukların oynadığı ancak bazen yetişkinlerin de eşlik ettiği veya kendi aralarında oynadığı oyunlar. Bazı oyunlar için açık alan gerekirken, diğerleri bina içerisinde oynanabilir. Tek kişilik çocuk oyunları olduğu gibi onlarca kişi ile oynanan oyunlar da mevcuttur. Bazı çocuk oyunları evrenseldir ve aşağı yukarı aynı kurallarla birçok ülkede oynanır. Pek çok oyun yüzyıllar öncesinden günümüze ulaşmıştır. Günümüzdeki seksek, körebe, ip çekme gibi oyunların Eski Roma döneminde de çocukların sevdiği oyunlar olduğu bilinmektedir.[kaynak belirtilmeli] Bazı çocuk oyunları yüzlerce yıldır aynı kalmışken diğerleri zaman içerisinde evrim geçirmiş, farklı kurallarla oynanmaya başlamıştır. Çocuk oyunları, "açık hava oyunları" ve "ev oyunları" şeklinde başlıca iki grupta toplanabilir. Kağıt-kalemle oynanan oyunlar, sportif oyunlar, müzikal oyunlar gibi pek çok oyun grubu vardır.

Mart 2015

Aplikalab, bir soruya yanıt verdi.

Candy Crush, Clash of Clans veya Counter-Strike gibi bir oyun yapmak için illa ki bir ekibin olması gerekir mi? Bir ya da iki kişi yapamaz mı?

Öncelikle tek başınıza bile hayal ettiğiniz herşeyi geliştirebilirsiniz. Ama gerçekleştirmek istediğiniz ürünün yapısına göre bir sürü farklı role bürünmeniz gerekebilir ve ürünü gerçekleştirme süresi oldukça uzun olabilir. Bahsettiğiniz tarzda bir oyun yapabilmeniz için sunucu tarafında bir programlama yazmanız, mobil tarafta ios ya da android uygulama geliştirmeniz, tasarım yapmanız, markete çıktıktan sonra sosyal ağları yönetmeniz kullanıcılar ile iletişim kurmanız vb. işler gerekecek. Bunların hepsini tek başınıza yapabilirsiniz. Tek başınıza bu süreç aylarınızı hatta yıllarınızı alabilir ve stresi çok fazla olacaktır ayrıca herşeyi çok iyi yapamayacağınız için kaliteden ve doğal olarak başarıdan da ödün vermiş olacaksınız.

Ama eğer iyi bir takım oluşturabilirseniz çok daha kısa sürede çok daha kaliteli bir ürün çıkabilir ve başarıya çok daha yakın olabilirsiniz. Bir de stres'i paylaşarak azalatabilir başarıyı da paylaşarak yaptığınız işin keyfini arttırabilirsiniz.
Kasım 2014

Selda Koktas, bir soruya yanıt verdi.

Çocukluğunuzda en çok sevdiğiniz oyuncağınız neydi? Bu oyuncağı hala muhafaza ediyor musunuz?

Bizim pek oyuncagimiz yoktu. Demogoji falan deil cocuk psikolojisinden anlayan birileri su an beni de anlicaktir mutlaka. Hakkaten oyuncak cocuk icin muthis bisey. Olmayinca eksikligini sadece cocukken degil ilerki yaslarda da hissediyosun benim gibi.ilkokul caglarinda teyzem bebek almisti oyuncak diyince bir tek o aklma geliyor. .
Ekim 2014

Proceo, bir soruya yanıt verdi.

Bir mimar olarak baktığınızda çocuk doğum günlerinin kutlanacağı bir mekanda olması gereken şeyler neler? Kullanıcıları bu mekan içerisinde nasıl yönlendirebilirsiniz? Bildiğiniz örnekler var mı?

Genel cocuk zevklerine baktigimizda kizlar prenses, sato vs seylere daha cok ilgi duyarlar mesela dogum gunu cocugu kizsa satonun prensesi o gun odur :) ayni sekilde erkek cocuklari araba vb seylere ilgi duyar. O gun surucu koltugu onundur gibi :)

Yerlere puzzle parcalari konabilir. Hatta cirt cirtli bir yuz kullanilirsa cocugun resmi beze baski yaparak puzzle parcalarina yapistitilir ve cocuklar bu parcalari birlrstirebilir tamamlandiginda pasta kesilir vs...

Cok mu hayal kurdum yaa:)
Ekim 2014

Şaman, bir soruya yanıt verdi.

Çocukluğunuzda en çok sevdiğiniz oyuncağınız neydi? Bu oyuncağı hala muhafaza ediyor musunuz?

Benim en sevdiğim oyuncak garip bir şeydi, artık yok sanırım. O zamanlar Lego'da yoktu. Çeşitli boylarda delikli metal levha ve profiller, cıvatalar ve onları sıkmaya yarayan aletleri olan bir yapı setim vardı. Bayılarak oynardım. Köprü falan yapardım. Tabii ki oyuncağım durmuyor.

Amaaa artık gerçeklerini yapıyorum :)
Ekim 2014

Gizem, bir soruya yanıt verdi.

Çocukluğunuzda en çok sevdiğiniz oyuncağınız neydi? Bu oyuncağı hala muhafaza ediyor musunuz?

Peluş bir maymunumm vardı zamanında boyumdan daha büyükmüş bacağından asılıp sürüyüp dururmuşum her yere neredeyse her küçüklük fotoğrafımda da var zaten kendısı :)
Ekim 2014

Winterwitch, bir soruya yanıt verdi.

Çocukluğunuzda en çok sevdiğiniz oyuncağınız neydi? Bu oyuncağı hala muhafaza ediyor musunuz?

Peluş kuşum var pembe. Sallayınca ötüyordu. Artık ötmüyor ama hâlâ saklıyorum. =)
Eylül 2014

Gökhan Çancılar  yeni bir  gönderide  bulundu.

4,5 yaşındaki yeğenim ile teknoloji sohbeti. Keyifliydi. cancilar.net/2014/09/25/4-bucuk-yasindak...

4 Buçuk Yaşındaki İrem İle Teknoloji Sohbeti | Gökhan'ın İnternet ve Teknoloji Blogu

Yeğenim İrem 4,5 yaşında. Onunla tablet, oyun, bilgisayar hakkında kısa bir sohbet kaydettim. Aşağıdan dinlenebilir. Tahmin edileceği gibi oyun oyun oyun. İremcik oyundan başka bir işlev istemiyor....
Nisan 2014

Hakan Köse  yeni bir  gönderide  bulundu.

23 Nisan - Organizasyon

23 Nisan, yarın, Balat sahilinde çocuklar için bir organizasyon düzenleniyor. Organizasyonu kardeşimin bir arkadaşı aracılığı ile duydum ve sizlerle paylaşmak isterim.

Destek olabilecekler şu sayfadan temasa geçebilirlerse sevinirim:
facebook.com/events/1551951115031132Organizasyon Balat sahilinde gerçekleştirilecek ve çocuklar için çeşitli oyunlar, müzik, oyuncaklar ve buna benzer bir çok şey sunulacak. İhtiyaç duyulan şey elinizden ne geliyorsa odur. Yani, oyuncak getirebilirsiniz veya gitarınızı alıp gitar çalabilirsiniz ya da gidip çocuklarla oyun oynayabilir, oradaki insanlara işlerle ilgili yardımda da bulunabilirsiniz.

Şimdiden teşekkürler.

NOT: Etrafınızda bu sayfayı veya etkinlik sayfasını paylaşırsanız daha fazla insan ulaşmasına yardımcı olabilirsiniz.
Şubat 2014

Engin Ergül   yeni bir  gönderide  bulundu.

Şubat 2014

Engin Ergül   yeni bir  gönderide  bulundu.

Şubat 2014

Barişcan Sapanci  yeni bir  gönderide  bulundu.

DİYARBAKIR'DA ÇOCUKLAR BARIŞCAN'LA ''MUTLULUK OYUNU'' OYNUYORLAR

BİZİM ÇOCUKLAR VE BARIŞCAN EKİBİ çocuklara yönelik oyunlarıyla Diyarbakır'da adından söz ettirmeye devam ediyor Barışcanevam
BİZİM ÇOCUKLAR VE BARIŞCAN , Diyarbakır'da çocuklara yönelik eğlendirirken eğiten bir müzikal oyunla çocukların gönlünde taht kuruyor... Bu hafta Barışcan MUTLULUK OYUNU'nu Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencileriyle birlikte oynadı. Kırmızı Başlıklı Kız, Pasaklı Ayı, Pembe Tavşan, Sevimli Kedi gibi karakterlerin yer aldığı bu oyuna çocuklar çok ilgi gösterdi.
Mutluluk Oyunu'nda Barışcan şehir hayatı stresinden bunalıp kendini ormanın huzur veren ortamına atıyor. Ancak ormanda yaşayan hayvanların birbirleriyle olan çekişmesi ve daha güçlü olan hayvanların güçsüz hayvanlara zarar vermesi onu çok üzüyor. Yapacağı tek şey hayvanlara MUTLULUK OYUNU ' nu öğretmektir. Bir süre sonra bütün hayvanlar bu oyunu oynamaktan zevk alacak ve birbirleriyle oynamaya başlayacaktır. Ormana artık barış gelmiştir. Barışcan ve Animasyon Ekibi' nin çocukları enstrüman olarak kullandıkları interaktif oyunda müzik içinizden geçiyor. Sözleri ve müziği kendisine ait şarkılarla süslenmiş bu oyunun yazarı yine Barışcan...
Daha fazla

63 kişi

Konunun Takipçileri

İlgili Konular

Misket

0 Kullanıcı   1 Soru   2 Yanıt

Parmak Oyunları

0 Kullanıcı   0 Soru   0 Yanıt

Boyama Oyunları

0 Kullanıcı   1 Soru   1 Yanıt