Bilmek istediğin her şeye ulaş

Cumhurbaşkanı

Ülkeler

YÖNLENDİRME Devlet başkanı

Ocak 2016

Dilara, bir soruya yanıt verdi.

Kasım 2015

Uğur Arıkan, bir soruya yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı hangi sıfatla G20 zirvesine katıldı?

Yarı başkanlığa yakın parlamenter sistemin fiilî egemeni olarak.
Ekim 2015

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

Ağustos 2015

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

Zübük'den



Tabii geri kalmış halka sahip geri kalmış ülkelerde bu zübüklerin hiçbir zaman bitmeyeceğini de yazıyor üstat kitabının sonunda. Bu zübüklerin biri gider, biri gelir, gelen de gideni mumla aratır...
Ocak 2015

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

Savaş bile çıkartabilir tabii ama hangi ortamda...

Hani ortam şöyle olsa;
Başbakan mı cumhurbaşkanı mı başkan mı her neyse çıksa kürsüye ve dese ki:
-Kardeşlerim Musul'u almak için Irak'a saldıracağız.
Sorsak:
-Neden?
Yanıtlasa:
-Musul Türklerin ve Kürtlerin yaşadığı bir Osmanlı toprağıdır. Vakti zamanında Atatürk de orayı geri almak istiyordu ama harekete geçmek için en uygun zamanda çıkan isyanlar (Nasturi Ayaklanması ve Şeyh Said İsyanı) nedeniyle alamadı. Bizim olan bu muhteşem petrol şehrinin başkalarının elinde olması milli çıkarlarımıza çok aykırı. Musul bizde olsa ülkemizde akaryakıt fiyatları %75 ucuzlar ve bu tüm ürünlere de yansır, refahımız artar, hepimiz rahat ederiz.
Sorsak:
-Nasıl olacak?
Yanıtlasa:
(Fantezi bu ya) Irak şu anda stratejik olarak yalnız, tüm komşularıyla başı dertte ve Musul'a göz dikmiş bir komşusu ya da 1. Dünya devleti yok. Atatürk'ün çaba gösterdiği günden 90 sene sonra aynı fırsat yine doğdu. Bizim de hem dünyadaki saygınlığımız hem de askeri gücümüz üst düzeyde. Zaten Amerika ve AB ile olan hem ticari hem de diplomatik ilişkilerimiz bizim konumumuzu sağlamlaştırıyor. Gelin bu fırsat yeniden doğmuşken hem Türk ve Kürt kardeşlerimizi Arap egemenliğinden kurtaralım hem de refahımızı üçe katlayalım.

Fantezi bu ya ortam da anlattığı gibi gözükse eminim milli çıkarlarımızı ilgilendiren bu konuda ucunda savaş olmasına rağmen kendisine %90 destek bulur.

Sonuçta Kıbrıs Harekatına da hepimiz destek olmuştuk... Ammaa Esad'a tokat atmak istiyorum savaşı bize fazla...

kaynak:neredeyaziyor.blogspot.com.tr/2015/01/sa. . .
Kasım 2014

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

Ağustos 2014

Engin Ergül   yeni bir  gönderide  bulundu.

Temmuz 2014

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

Bir yıl gece klübüne giriş bedava. İlk içki de girişe dahildir belki...

Almanya'da Başbakan Erdoğan'a oy verene gece kulübünde üyelik - Türkiye Haberleri - Radikal

Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye ile ilgili haberleri mi aramıştınız? Almanya'da Başbakan Erdoğan'a oy verene gece kulübünde üyelik haberi için hemen tıklayın!
Haziran 2014

jennywilly,  yeni bir soru sordu.

Mart 2014

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

Bu ruh hastalığının belirtisi değil midir? Kazı hafriyatına orman deposu

1291

GEÇTİĞİMİZ hafta mecliste kabul edilen torba kanuna son anda eklenen bir düzenlemeyle, sık sık tartışma konusu olan kazı hafriyatları için yeni depolama yeri ormanlık alanlar olarak belirlendi.

Eklenen maddeye göre, “demiryolu, otoyolu, devlet ve il yollarının yapımında zorunlu olarak ortaya çıkan kazı fazlası malzemenin depolanacağı alanlara Orman Genel Müdürlüğü’nce belirlenen ağaçlandırma bedeli” alınarak izin verilebilecek. CHP İstanbul Milletvekili Müslim Sarı, “Sadece Kuzey Marmara otoyolu tamamlandığında, yapılan hesaplamalara göre, yaklaşık 48 milyon 776 bin 929 metreküp hafriyat oluşacak” dedi. Hafriyat kamyonları Eylül ayında İstanbul’da eylem yapmış ve “yeni hafriyat alanı” sözü almıştı.

ORMANLAR BETONLAŞACAK

Cumhurbaşkanı Gül’ün onayladığı torba kanunun 3. Maddesinde yer alan madde, “demiryolu, otoyol, devlet ve il yolları ile su isale hatlarının yapımında zorunlu olarak ortaya çıkan kazı fazlası malzemenin depolanacağı alanlara, Orman Genel Müdürlüğü’nce belirlenen yerlerden ağaçlandırma bedeli alınarak izin verileceğini” öngörüyor. Söz konusu düzenleme, ormanlık alanlara kazı fazlası malzemenin dökülebilmesinin yolunu açan bir madde olarak değerlendiriliyor. Düzenlemeye CHP ve MHP’li vekiller de karşı çıkıyor. CHP İstanbul Milletvekili Müslim Sarı, ağaçlandırma bedeli karşılığında hafriyatın orman arazisine dökülmesinin yolunun açıldığını belirtirken; “Kuzey Marmara otoyolu tamamlandığında, yapılan hesaplamalara göre, yaklaşık 48 milyon 776 bin 929 metreküp hafriyat oluşacak. Ve eğer, biz bu hafriyatı bir futbol sahası büyüklüğündeki alanın üzerine koymuş olsaydık, 6.500 metre yüksekliğinde bir tepe kadar hafriyat çıkartılmış olacaktı. Dolayısıyla, bu madde çok sakıncalıdır, doğru değildir, orman arazilerinin ciddi şekilde betonlaştırılmasına hizmet ettiği açıktır” dedi.

MİLYAR DOLARLIK RANT VAR

MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz da hafriyatta dönen ranta dikkat çekti. İstanbul’da kamyoncuların hafriyat yeri sorunu nedeniyle eylem yaptığını anımsatan Yılmaz, “Bu düzenleme inşallah iyi niyetledir. Ama ormancının bu kadar problemleri varken bu maddenin sıkıştırılmasının arkasında yine acaba bu rant lobisi mi var? İhaleyi şirket alıyor, yol da yaptırsanız, köprü de yaptırsanız bunların hafriyatının dökümü ciddi manada sıkıntı. Burada da yine milyon dolar, milyar dolarlık bir hafriyat rantı var. ‘Acaba birilerine peşkeş çekilecek mi? ’ diye geliyor insanın aklına” dedi.
Eylem yapmış söz almışlardı
İSTANBUL Anadolu Yakası’nda faaliyet gösteren hafriyatçılar, kendilerine döküm yeri gösterilmediği gerekçesiyle Eylül ayında eylem yapmıştı. Yaklaşık 2 bin hafriyat kamyonunun katıldığı eylem sonrası, İBB Başkanı Kadir Topbaş da “yeni döküm alanı sözü” vermişti. Topbaş, “Bakan Veysel Eroğlu ile görüştüm, talimatını verdi ve sorun bitti” dedi. İstanbul’da hafriyat alanları konusunda sıkıntı yaşandığını belirten Topbaş, “Yeni alanlarının da gelmesiyle sıkıntı yaşanmayacak” demişti.
Kasım 2013

Turan Söylemez, bir soruya yanıt verdi.

Cumhurbaşkanının af yetkisinin kapsamı nedir? Bu yetki hangi durumlarda kullanılıyor? Af kararını cumhurbaşkanı tek başına mı alıyor?

Cumhurbaşkanının af yetkisi, Anayasa’nın Cumhurbaşkanının görev ve yetkilerini düzenleyen 104. Maddesinde tanımlanmaktadır. Bu maddeye göre Cumhurbaşkanı “Sürekli hastalık, sakatlık ve kocama sebebi ile belirli kişilerin cezalarını hafifletmek ve kaldırmak” yetkisine sahiptir. Bu özel af prosedürü, aftan yararlanmak isteyen hükümlünün ya da vekilinin Cumhuriyet Savcılığı’na müracaatı üzerine başlatılmakta ve Adli Tıp Kurumu’nun sürekli hastalık, sakatlık ve kocama hallerinden birinin bulunduğuna karar vermesi halinde, durum, Adalet Bakanlığı tarafından Cumhurbaşkanının takdirine sunulur. Cumhurbaşkanı, Adli Tıp Kurumu’nun raporuna rağmen af yetkisini kullanmama konusunda takdir yetkisine sahiptir.
Daha fazla