Bilmek istediğin her şeye ulaş

Dekorasyon

redirectdekor

Ekim 2017

Merve Özekinci, bir soruya yanıt verdi.

Bir kafenin dekorasyonu nasıl olmalıdır? Özellikle görmek istediğiniz tercihleriniz nelerdir?

Hitap etmek istenen kitleye ve menü içeriğinin baskınlığına göre değişim göstermelidir diye düşünüyorum. Naturellikten yana olan biri olarak mavi, yeşil ve beyaz üzerine gidilebilir. Beyaz zemin veya soft bir mavi tonu üzerinden inen kuş tüyleri gibi doğaya çağrışım materyalleri olduğu taktirde stresten, hayat koşuşturmasından yorulup soluklanmak isteyen kişiler için ideal bir yer haline gelebilir.
Ekim 2017

Arzu Özdemir, bir soruya yanıt verdi.

Bir kafenin dekorasyonu nasıl olmalıdır? Özellikle görmek istediğiniz tercihleriniz nelerdir?

Duvarlar bomboş değil de, kitleye göre çeşitli çizimler, tablolar ile dolu olması lazım.
Ekim 2017

Arzu Özdemir, bir soruya yanıt verdi.

Son yıllarda, mekan içi dekorasyonlarında öne çıkan, beğendiğiniz öğeler ve yenilikler nelerdir?

Işıklı 3d tablolar, 3d yazıcı ile üretilmiş küçük öğeler :) çok sevimli ve modern duruyorlar
Ekim 2017

Arzu Özdemir, bir soruya yanıt verdi.

Ev dekorasyonunun püf noktaları nelerdir?

İşlevsellik. Ev dekore edeceğim diye gözü yoran, hareketi kısıtlayan bir tasarımda, sadece estetik olarak güzel durması malesef anlamsız kalır
Ekim 2017

Arzu Özdemir, bir soruya yanıt verdi.

Feng-Shui'ye göre ev dekorasyonu nasıl yapılır?

  • Boş köşelerden kaçının. Ofisteki boş köşeler, potansiyel düşürücü etki yaratır. En azından bir çiçek veya ayaklı aydınlatma ile boş köşeleri doldurabilirsiniz.
  • Feng Shui’de aynalar negatif enerjiyi yansıtmaya yarar. Evinizde de bundan faydalanabilirsiniz.
  • Dolap kapaklarınızın kapalı olmasına dikkat ediniz. Bu size güven duygusu verir.
Ekim 2017

Arzu Özdemir, bir soruya yanıt verdi.

Mart 2017

Aykut Özdemir, bir soruya yanıt verdi.

Ofis dekorasyonunda verim ve şıklık için nelere dikkat etmek gerekir?

Modern olması
gözü dolayısıyla çalışanı yormayan verimi düşürmeyen sade renkler
ferahlık, minimum yer kaplayarak maksimum depomala saglayan raf ve dolaplar
Ocak 2017

Erkan Karaca  yeni bir  gönderide  bulundu.

Minimalist Dekorasyon Nedir? Nasıl Yapılır?

Son dönemlerin en trend dekorasyon türlerinden biri minimalist dekorasyondur. Gerek şehir yaşamının kargaşası, gerek insanların stresli ruh halleri, yaşamın her alanında daha sakin seçimleri zorunlu kılmıştır. Minimalist kavramı giyim, müzik ve dekorasyon gibi birçok alanı kapsamaktadır. Biz yazımızda minimalist dekorasyonun inceliklerini, evinizde kullanacağınız örnek dekorasyon fikirlerini paylaştık.

Yaşam alanında hiçbir kalabalığa yer bırakmama amacını hedefleyen minimalist dekorasyon, az eşya ile huzur temeline oturtulmuştur. Klasik ve ağır perdeler, avizeler, biblolar ve halılar minimalist dekorasyonda yerini büyük bir boşluğa bırakmıştır. Daha az eşya ile yalnızca ihtiyaç duyulanı kullanmak esastır. Bu noktada modern yaşam ile minimalist dekorasyonu bağdaştırabilirsiniz. Çünkü biri, diğerinin nedenidir. Modern hayatın doğal sonucu olan kalabalıklar, insanın hem fizyolojik hem de psikolojik rahatsızlıklar yaşamasına neden olur.
Bu nedenle daha huzurlu olabilmek adına minimalist dekorasyona başvurulmaktadır. Dekorasyon tamamen sadeliği ve bütünlüğü benimsediği için kullanılan eşyaların her biri bir noktada derli toplu bulunuyor. Bunun yanında bir de özel bir renk düzeni benimseniyor.
Kullanılan renkler, çoğunlukla nötr oluyor. Modern yaşamın ve kalabalık şehirlerin getirisi olan sıkışık şehirleşme, evlerin daha dar olmasına neden olur. İşte bu darlık, minimalist dekorasyonu zorunlu kılar.

Minimalist Dekorasyon Nedir?
Minimalizmin kelime anlamı; en az, en düşük demektir. Hayatın hemen her alanında sadeleşmeye gitmeyi esas alan bir akım olduğu söylenebilir. Müzikten resme kadar her sanat dalı bu akımdan etkilenmiştir. Dekorasyonun da nasibini aldığını söylemek doğru olacaktır. Şehirleşmenin vermiş olduğu kalabalık sorununa çözüm bulabilmek amacıyla kişilerin evlerinde genişlik ve ferahlık oluşturduğu tarza minimalist dekorasyon adı verilir. Bu dekorasyon, ferah yaşam alanı oluşturma istediğinden doğmaktadır.

Minimalist dekorasyon, denge kavramı üzerine kuruludur. Ev içinde ne kadar denge ve düzen sağlarsanız o kadar rahat hareket edersiniz. Buna bağlı olarak ne kadar az eşya kullanırsanız o kadar huzurlu olursunuz. Bu tarz dekorasyonda, belli bir nokta odak olarak kabul edilir. Bu odak noktasından yola çıkarak evin o kısmı eşya ile düzenlenir. Diğer pek çok yer boş ve ferah kalır. Bu şekilde dekorasyon tamamlanmış kabul edilir.

Minimalist Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Minimalist dekorasyon için her şeyden önce elinizdeki eşyaları yarı yarıya azaltın. Yalnızca gerçekten ihtiyaç duyduklarınızın kalmasına izin verin. Oda içerisinde biblo, tablo ya da gereksiz renk kalabalığı yapan halı ve perdeleri bulundurmayın. Eşyayı azalttıktan sonra renk düzenini kontrol altına alın. Tek bir rengi odak olarak kabul edin. Uç tonlardan uzak kalarak daha çok açık tonları kullanın. Hemen her yerde aynı rengin olmasına özen gösterin. Bir odanız minimalist şekilde hazırlanmışken bir odada kırmızı ya da uçuk mor bulunuyorsa oturtmuş sayılmazsınız.
Eşyalarınızın eşit şekilde dağılmasına izin verin. Oda içerisinde 4 koltuk varsa aralarında eşit boşluk bırakarak yerleştirin. Bununla beraber koltukların ortasına sadece yeterince büyük olan bir sehpa yerleştirin. Hiçbir şeyin fazlasını kullanmayın. Koltuk, halı, perde ve sehpa dışında kullanabileceğiniz en fazla üç dekorasyon malzemesi olsun.

Minimalist Dekorayon Örnekleri Nelerdir?
Minimalist dekorasyon için net bir ev tarzı belirlemek doğru olmaz. Ancak daha çok küçük evler için tercih edilmektedir. Bunun temel nedeni, yerden tasarrufu kolaylaştırmasıdır. Özellikle şehir merkezlerinde yer alan stüdyo daireler ya da 1+1 evler minimalist dekorasyonlar için oldukça uygundur. Küçük evde en az eşya ile yaşamı idame ettirmek bu dekorasyon sayesinde mümkündür.
Minimalist dekorasyonu eviniz için kullanacaksanız en temel malzemeniz aydınlatma olmalıdır. Bu konuda ne kadar profesyonel davranırsanız evin içini o kadar kolay düzenlersiniz. Her şeyden önce cam, metal ve seramik üçlemesini kullanmaya özen gösterin. Cam ve metal, ışığı kolay yansıtması açısından çokça tercih edilmektedir. Ne kadar yansıma olursa o kadar geniş ve ferah bir eviniz olur.

Minimalist Tarzı Yatak Odası

Yatak odasında da evin diğer bölümlerinde olduğu gibi, sadelik ön planda olmalıdır. Gereksiz eşyalar ortalıkta kalabalık yapmayacak şekilde, dolaplarda bulundurulur. Oymalı mobilyalar tercih edilmez. Yine başuçlarındaki abajurlar sade ve genelde geometrik şekillerden tercih edilir. Duvarları süslemesi için bir tablo genelde bulunmaz. Eğer kullanılacaksa da, birkaç tane küçük tablo yerine, bir tane büyük tablo tercih edilir.

Minimalist Tarzı Mutfak

Minimalist mutfaklarda, diğer mutfaklardaki gibi tezgah üstlerini dolu göremezsiniz. Mutfak robotu, narenciye sıkacağı, kahve makinesi gibi gereçler asla ortalıkta değildir. Hepsi kapalı dolapların içerisinde durur ve ihtiyaç olduğunda çıkarılıp kullanılır. Dolapların kapakları genelde parlak malzemeden tercih edilir. Burada amaç daha aydınlık ve ferah bir ortam sağlamaktır. Yine hareketli desenler, rengarenk çiçekli perdeler minimalist dekorasyonda olmaz. Evin her köşesi olabildiğinde yalın ve sakin şekilde dizayn edilmelidir.
bilgihanem.com/minimalist-dekorasyon-ned... adresinden alıntıdır.

Ekim 2016

Adıyaman Kervansaray Kahvesi, bir soruya yanıt verdi.

Dekoratif ve hediyelik eşya üzerine bir e-ticaret sitem var. Sattığım ürün fiyatları 50-750 TL arası değişiyor. Satışlarımı nasıl arttırabilirim?

Örnegin bu kadar cevap var ve bende dahil bir çok kişi sitenin adını merak etmiştir fakat siz sitenin adınıa bile link olmasa bile ismini verebilirdiniz belki burdan da bir kaç müşteri cıkabilirdi.
Ekim 2016

Sercan Yılmaz, bir soruya yanıt verdi.

Dekoratif ve hediyelik eşya üzerine bir e-ticaret sitem var. Sattığım ürün fiyatları 50-750 TL arası değişiyor. Satışlarımı nasıl arttırabilirim?

Cevap basit...

Satışları artırmaya yönelik bir strateji planlaması yapmalısınız. Rakipler, hedef kitleniz, rakipler karşınızda sizin markanızın konumu, müşterilere/potansiyel müşterilere sağladığnız imkanlar, fırsatlar, görsel tasarımlarınız.... Liste uzar gider. Bunların hepsini, rakipliernizden bir adım önde bir kalitede icra etmeniz ve iyi bir reklam ile desteklemelisiniz.

Hediyelik eşya çok geniş kapsamlı bir pazar. Bu kapsam dahilinde, sizi ve markanızı sırtlayabilecek, lokomotif diyebileceğiniz bir niş ürünü ön plana çıkartarak epey yol katedersiniz.
Eylül 2015

Şaman, bir soruya yanıt verdi.

Ankastre tam olarak nedir? Beyaz eşyadan farkı nedir ve kadınlar için niye bu kadar önemlidir?

Ankastre; "Ankastre Beyaz Eşya" nın kısaltılmışıdır. Ankastre ocak, ankastre fırın, ankastre buz dolabı, ankastre bulaşık makinesi olur ve bunlar diğer arkadaşların da açıkladığı gibi mutfak dolaplarının, tezgahlarının içine gömülür. Bu cihazlarda çeşitli kapak yüzeyleri olmaz onların yerine mutfağın verzalit, MDF, her ne ise o kaplaması olur ve o kaplamalar doğal olarak cihaza dahil olmaz. Yine de pazar stratejisi olarak bu eksik cihazlar gözü "ANKASTREEEE" lafından ve konu komşuda da olmasından boyanmış kadınlara diğer cihazlardan daha pahalıya satılırlar. Öyle çelik yüzeyi olur, yüzeyi çizilince iz kalır falan gibi kurallar yoktur; nitekim modele de bağlı olarak bir çoğunun dış yüzeyi bile yoktur. Şekillerde gördüğünüz buzdolabı ve bulaşık makinesi tamamen mutfak dolaplarına gömülmüş, fırın ise zaten metal ve cam olmak zorunda olan ön kapağı haricinde mutfak dolabına gömülmüştür. ZatenCastiel Curv (@Castiel) 'in de değindiği gibi sözcük gömülü anlamına gelmektedir.

Ankastre

Ankastre
Ocak 2015

Yerevdekor, bir soruya yanıt verdi.

Ofis dekorasyonunda verim ve şıklık için nelere dikkat etmek gerekir?

Renk önemli, bir diğeri ise ofislerin içinde oturma konumu, çalışan için nefes alınabilir bir ortam olması önemli 50 m2 odaya 10 kişi sığdırmak hem şıklıktan eser bırakmıyor hemde verim hızla düşüyor. Ben ofis içi şıklığı konfordan sayıyorum.
Ağustos 2014

Berfi Boztemir, bir soruya yanıt verdi.

Dekoratif ve hediyelik eşya üzerine bir e-ticaret sitem var. Sattığım ürün fiyatları 50-750 TL arası değişiyor. Satışlarımı nasıl arttırabilirim?

Sosyal medyanın gücünü arkana almalısın . Bu aralar instagram da insanlar sürekli alış-veriş halindeler . Instagrama yönelebilirsin şiddetle tavsiyemdir.
Ağustos 2014

Zeki Arslan, bir soruya yanıt verdi.

Dekoratif ve hediyelik eşya üzerine bir e-ticaret sitem var. Sattığım ürün fiyatları 50-750 TL arası değişiyor. Satışlarımı nasıl arttırabilirim?

Sayfanın duyurucu reklamını yapın, ürün yelpazenize ihtiyaç ürünlerine göre ağırlık verin. Web sayfanız tıklanacak özelliklerde olsun ve kampanya yapın. %10 tutun, sürümden veya aracı yerine imalatçıdan, ihracatçıdan koli bazında alın. Ben bu yolları denedim. Birde sıcak kanlı olun. İyi geceler...
Daha fazla

114 kişi

Konunun Takipçileri

İlgili Konular

Ev Aksesuarları

4 Kullanıcı   0 Soru   2 Yanıt

Ev Dekorasyonu

24 Kullanıcı   16 Soru   37 Yanıt

Dekoratif Tasarımlar

9 Kullanıcı   3 Soru   19 Yanıt