Bilmek istediğin her şeye ulaş

Devrimci

Devrim

YÖNLENDİR Devrim

Kasım 2014

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

Bizi gömmeye çalıştılar. Tohum olduğumuzu bilmiyorlardı.

Bizi gömmeye çalıştılar. Tohum olduğumuzu bilmiyorlardı.
Meksika Atasözü

318
Ekim 2012

Cem Saran, bir soruya yanıt verdi.

Önceki senelerde olduğu gibi tekrar askerin meclise el koyması ihtimali nedir?

her cagdas ulkede olmasi gerektigi gibi artik ordu seklen siyasi iradeye bagli. ki su an gorunus olarak ordu isini yapiyor. aslinda bu noktada seklen demokratik rejim goruntusu sergilesede icerik olarak ne yazik ki bunun tam zitti gerceklesmekte.

ancak cogu insan ordunun siyasi degil askeri bir birim oldugunu benimseyemedi. hatta hala bir sabah darbe yapilmis ulkeye gunaydin diyecegi umuduyla gece yastiga basini koyan insanlar var.

Turkiye'de 2000 yilindan itibaren bir AB ruzgari esmekte. once halkin bilincaltina birlige girdigimizde tum sikintilarin sona erecegi, dertlerin bitecegi, herkesin refaha kavusacagi yerlestirildi. tabi bunun pesine askerin herhangi bir mudahelesinde muzakerelerin sonra erdirilecegi acikca soylendi. orduda bu sureci baltalayan kurum etiketi yememek icin siyasette ki rolunu pasifize etme yoluna gitti. iktidar karsiti kalan son ordu mensuplarida estirilen ruzgarlarda tepki koyunca yerlerini belli ederek tutuklamalara konu oldular.

artik iktidara fiziki olarak direnebilecek ya da karsi cikabilecek ordu icerisinde kimse kalmadi, kalanlar varsa da tutuklamalar ve bitmeyen davalarla onlarda sindirildi.

aslinda bir bakima olmasi gereken oldu. tabi bunun olus sekli, icerigi cok uzun tartismalar dogurur. ama kesin olan tek sey bu ulkede ordunun iktidar degistirici olmaktan ciktigi.

Ağustos 2012

Gonca Köse, bir soruya yanıt verdi.

En iyi devrim liderleri kimlerdir?

Modern Türk devletinin babası ve savaş kahramanı olan, bir çok devrimcinin fikirlerinden etkilediği büyük insan Mustafa Kemal Atatürk'tür.


Liderlik
Ağustos 2012

Ahmet Akdel,  yeni bir soru sordu.

Mayıs 2012

Hakan, bir soruya yanıt verdi.

Mayıs 2012

Gonca Köse, bir soruya yanıt verdi.

Mayıs 2012

Şaman, bir soruya yanıt verdi.

Dünya tarihinde en büyük devrimi kim yapmıştır?

Parayı icat ederek en büyük devrimi Lidyalılar yapmıştır. Bu yukarıdakilerin hepsi (ki büyük kısmı gerçek bir devrim yapmamıştır) paranın yönetimini düzenlemeye uğraşmıştır.

3 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.