Bilmek istediğin her şeye ulaş

Doktorluk

YÖNLENDİR Doktor

Haziran 2017

Ateş, bir soruya yanıt verdi.

Doktorluk mu daha iyi öğretmenlik mi?

Hangisini seviyorsan o daha iyidir.
Haziran 2017

Şerif Ceylan, bir soruya yanıt verdi.

Doktorluk mu daha iyi öğretmenlik mi?

Bir doktor bakıldığı zaman bir öğretmenden daha iyi para alıyor gibi gözükebilir. Ama unutmayalım ki bir toplumu doktorundan hakimine yetiştiren sadece öğretmenlerdir. Ama ikisinde tarif edilemez duygular olduğunu kabul etmem gerekiyor. Biri gerçek anlamda hayat kurtarırken diğeri mecazen hayat kurtarıyor.
Haziran 2017

Damla Çelik, bir soruya yanıt verdi.

Mayıs 2017

Serçe Umut, bir soruya yanıt verdi.

Doktorluk mu daha iyi öğretmenlik mi?

Kişisine göre... Yapamayacak insan iki alandan da uzak dursun. Sırf para için veya sırf rahatlık için verilen kararla insanların hayatında kötü izler bırakmaya hakkı yok kimsenin. Yani herkes -imkanlar dahilinde- gerçekten yapabileceği mesleği seçsin
Mayıs 2017

Mustafa Hurma, bir soruya yanıt verdi.

Ocak 2017

Atılay Yüce, bir soruya yanıt verdi.

Doktor olmak için ezberin iyi olması gerekli midir?

Evet mutlaka ezberin sağlam olmalıdır çünkü orda öğreneceğin bilgilerin bir kısmı mantık ve analizi gerektirir bir kısmı ise ezberi gerektirir.
Şubat 2016

Osman Smn, bir soruya yanıt verdi.

Bir ilaç rehberi oluşturmak istiyorum. Mezun olduğumda elimde hazır olacak. Şu an üniversite yıllarında bunu nasıl oluşturabilirim?

Bu tür rehberler pratikte zamanla oluşuyor. Bir etken maddenin bazen onlarca muadili oluyor ve gün geçtikçe güncel hale gelen muadil değişiyor. Şu an etken madde olarak spot listesi hazırlayabilirsin ama piyasa isimlerine vakit harcaman çok verimli olmayabilir.
Eylül 2015

Şaman, bir soruya yanıt verdi.

Tıp İngilizce mi okunmalı yoksa Türkçe mi?

Dalınızda iyi olmak istiyorsanız mutlaka o dalın iyi olduğu ülkenin dilinde okumalısınız. Bu da makine mühendisliği hariç İngilizce oluyor. Özellikle tıp konusunda ABD çok ileri olduğu için kendinizi geliştirmek için okuyacağınız tüm yayınlar İngilizce olacak. Mesleğinizin terminolojisinin bir kısmı tamam Latince ama ondan daha büyük bir kısmı İngilizce. Sonuçta İngilizce öğrenmeniz yayın takip edebilmeniz açısından önemli. Diploma alayım gerisi önemli değil gibi bir düşünceniz varsa, tasvip etmesem de Türkçe okumanız daha kolay olacaktır ama fikrinizi değiştirip kendinizi geliştirmek isterseniz oldukça zorlanırsınız. Sonradan gideceğiniz dershanede size sadece genel bir İngilizce öğretebilirler meslek terminolojinizi değil.
Eylül 2015

İnci Yıldız, bir soruya yanıt verdi.

Tıp İngilizce mi okunmalı yoksa Türkçe mi?

İngilizce ya da Türkçe sonu hep Latince.. .
Temmuz 2015

Erdal, bir soruya yanıt verdi.

Doktor olmak için ezberin iyi olması gerekli midir?

2. Sınıfa gecen bir tıp öğrencisi olarak bence kesinlikle ezber gerekiyor. Ezberimin kötü olmasından dolayı sınıf geçmede bayağı zorlandım. Ama ilerisini şuan bilemiyorum tabi.
Temmuz 2015

İhsan Gömleksiz, bir soruya yanıt verdi.

Tıp İngilizce mi okunmalı yoksa Türkçe mi?

Bilim dili ingilizce. Bu yüzden ingilizce okumanı tavsiye ederim. İleride karşılaşacağın sorunların çözümlerine türkçe kaynaklarda zaman kaybetmeden ingilizce sayesinde hızla ulaşabilirsin. Sadece sorunlar için değil yararlanacağın kaynakların büyük kısmı ingilizce. İngilizce ile daha hızlı geri dönüş sağlarsın. Örnek verecek olursak. En basitinden Google'da arama yaptığında sonuç türkçe sayfalarda bulunmuyorsa sorguyu ingilizceye çevirip sana dünya dilinde arama sonuçlarını gösteriyor.
Haziran 2015

Sertaç Kızılkaya, bir soruya yanıt verdi.

Kas ağrıları (vücut) ölçülebilir bir ağrı mıdır?

Her insan için algısı farklı olan ağrı derecelendirilmesi ile ilgili çalışmalar vardır. Ancak Kişiye göre değiştiği için bireysel derecelendirme mümkündür. Isı ağrısı algısı ile batma ağrısı algıları farklı olabilmektedir.
Daha fazla

105 kişi

Konunun Takipçileri

İlgili Konular

Dişçi

28 Kullanıcı   17 Soru   30 Yanıt

Diş Doktoru

52 Kullanıcı   15 Soru   32 Yanıt