Bilmek istediğin her şeye ulaş

Dokunmatik Ekranlar

Elektronik Cihaz

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin using the new format, pass an empty string for 'continue' in the initial query.

Ağustos 2015

Yolalinda, bir soruya yanıt verdi.

Dokunmatik ekran telefonun ekranını kendimiz değiştirebilir miyiz?

Hem kırılan ekraninizin modelinde yeni bir ekran hem de tamir etmek için gerekli minik aletler satan ayrıca(ingilizce) adım adım açıklamalı videolari da olan aşağıdaki web siteleri sayesinde kesinlikle mümkün.
Ifixit.com
Fixez.com
Tek sorun yurtdisindan elektronik getirilmediği gibi elektronik parça da getirtilemiyormus. Türkiyede bu tarz parçaları nerede bulabilecegime dair bir fikri olan varsa yardımcı olabilir mi
Eylül 2014

Ömer Abanoz, bir soruya yanıt verdi.

Dokunmatik telefonların ekran temizliği nasıl yapılır?

Bence hiç ekran temizliği ile uğraşmayın parmak izi tutmayan jelatinler var onlardan taktırın temizleme ihtiyacı duymazsınız ben kendi telefonuma taktırdım 4 aydır ekranı hiç silmedim ne parmak izi nede her hangi bir toz yok
Mayıs 2014

Şaman, bir soruya yanıt verdi.

Dokunmatik telefonların ekran temizliği nasıl yapılır?

Elinizdeki bir telefon olduğu için, her an yanınızda olacaktır. Temizlik ihtiyacınız da herhangi bir yerde ortaya çıkacağından yanınızda alet, edevat, solüsyon vb olmayacaktır. Ekrana hohlayıp penye tişörtünüze silebilirsiniz. Eğer ekranı koruyucu filmsiz kullanıyorsanız ekran çizilmeyecektir. Film kullanıyorsanız filmin malzemesine göre çizilebilir ya da çizilmez. Ekranınız ilk dokunuşta yeniden pisleneceğinden temizlik için herhangi bir yatırım yapmayı tamamen saçma buluyorum.
Nisan 2014

Mehmet Çapur, bir soruya yanıt verdi.

Cep telefonlarındaki ekran koruyucu filmler gerçekten faydalı mı? Yoksa üreticilerin uydurduğu bir kazanç şekli mi?

Arkadaşım ben tavsiye ederim çokta ucuza taktırdım gerçekten faydalı telefonun ekranını sürekli silmekle uğraşmıyosun parmak izi falan kalmıyo çizilmeye karşıda faydalı ana üreticiler değilde yan üreticilerin kazanç şekli olabilir ve bana göre sonuna kadar verilen parayı hak ediyolar.
Nisan 2014

Nazende , bir soruya yanıt verdi.

Cep telefonlarındaki ekran koruyucu filmler gerçekten faydalı mı? Yoksa üreticilerin uydurduğu bir kazanç şekli mi?

Bu tur aparatlar bana koltuklari eskimesin diye uzerine ortu orten ev hanimlarini hatirlatiyor:) Rengini, inceligini begenerek aldigim telefonu neden yeni kilifa sokayim dimi:)
Nisan 2014

Hakan, bir soruya yanıt verdi.

Cep telefonlarındaki ekran koruyucu filmler gerçekten faydalı mı? Yoksa üreticilerin uydurduğu bir kazanç şekli mi?

Kılıfsız çıkmam abi. Hem kılıf hem ekran koruyucu film telefonun can dostudur. Ekranların çizilmediği doğru 5-10 tl ye satılan o film kaplamaları zamanla anahtar, çakı, çakmak, ayna tarak yüzünden çiziliyor ve sanıyoruz ki telefonda çizilecek @chamacon un dediği gibi aslında ekranlar o filmden daha dayanıklı. Ama buna rağmen illaki film kullanıyorum çünkü kırılmaya karşı da faydası da var.
Nisan 2014

Şaman, bir soruya yanıt verdi.

Cep telefonlarındaki ekran koruyucu filmler gerçekten faydalı mı? Yoksa üreticilerin uydurduğu bir kazanç şekli mi?

Eğer telefonunuzu hep aynı cebe yani çakmak, anahtar, bozuk para gibi sert metal cisimleri koymadığınıza koyuyorsanız bence gereksizdir. Bir yıldır kullandığım telefonumun ekranında halen herhangi bir çizik yok. Bir önceki telefonumda da yoktu ondan öncekinde de. Sanırım artık ekranlar çiziğe karşı çok daha sağlam üretiliyor. Ben dokunmatiğin zayıflamasından hoşlanmayacağım için kullanmıyorum ama telefonu genellikle çantasında taşıyan kadınların da mutlaka kullanması gerekir diye düşünüyorum.
Ocak 2014

Şeyma Sancak, bir soruya yanıt verdi.

Retina ekranın özellikleri nelerdir?

Offfffffffffffffffffffffffffff
Ekim 2013

Enes doğan, bir soruya yanıt verdi.

Android işletim sistemli, dokunmatik ekrana sahip telefonlarda 'özel kalem' ile not almayı sağlayacak bir uygulamalar hangileridir?

Bildiğim kadarıyla dilimin döndüğü kadarıyla yanlışım olursa afedersiniz. Android bir işlemci değil. Bir işletim sistemidir tıpkı ios , windows gibi O kalemlerle not almak için Cihazın modeli ne olursa olsun eğer uygun özelliklere sahip ise çalışabilecek YAZILIM'lar mevcuttur.
uYani kalem ile el yazısı tarzında not almak istiyorsanız uygun yazılımı bulabilirsiniz. Hatta sizin için birtane buldum buyrun bunu bir inceleyin
play.google.com/store/apps/details? id=my. . .
Ekim 2013

Enes doğan, bir soruya yanıt verdi.

Dokunmatik ekranların üzerindeki saydam malzeme nedir?

Yaptığım araştırmaya göre GRAFEN adından bir malzeme herhalde. Yanlışım varsa özür dilerim
Eylül 2013

Gündüz Ayar, bir soruya yanıt verdi.

Dokunmatik ekran telefonun ekranını kendimiz değiştirebilir miyiz?


Videoda çok güzel bir şekilde anlatılmış ama bence yine de tamirci işi. Çünkü elin yatkın olması lazım bu işe. Buradaki uygulamayı bir bıçak ve fön makinesi yardımıyla yapmak elbet mümkün tabi ama beklenmeyen bir olumsuzluk telefonda istenmeyen bir hasara neden olabilir.
Temmuz 2013

Ece Naz Sonat  yeni bir  gönderide  bulundu.

Dokunmatik Ekran Temizliği

1. Dokunmatik ekranlar mikrofiber bez ile temizlenmelidir. Bazı ürünleri alırken bu bezi yanında verirler. Yoksa gözlük temizleme bezinizi de kullanabilirsiniz. Dokunmatik Ekranlar

2. Cihazı temizlemeye başlamadan önce mutlaka kapalı olduğundan emin olun. Böylece temizlenecek yerleri daha kolay görürsünüz.

3. Mikrofiber bez ile küçük daireler çizerek ekranınızı silin. Bu şekilde kirler büyük ölçüde yok olacaktır.
Dokunmatik Ekranlar

4. Eğer gerçekten gerekliyse bezi biraz nemlendirerek aynı şekilde silmeye devam edebilirsiniz.
Dokunmatik Ekranlar

5. Son olarak ekranı tekrar mikrofiber bez ile silin. Çok fazla bastırmamaya dikkat edin. Nemli kalan yerleri kuruması için bırakın.
Dokunmatik Ekranlar

  • Mikrofiber bezi ise ılık, sabunlu suya sokarak temizleyebilirsiniz.
  • Amonyak içeren hiçbir maddeyi ekranınızı temizlemek için kullanmayın.
  • Ekrana direkt olarak su ya da spreye maruz bırakmayın.
Haziran 2013

Devrim Güren, bir soruya yanıt verdi.

Dokunmatik telefonların ekran temizliği nasıl yapılır?

  1. Mikrofiber bezlerden edinin. Diğer bezler mikrofiber bezler kadar hassas değildir.
  2. Ekranı asla peçete ya da kağıt mendil ile silmeyin. Çünkü kağıt ağaçtan yapılır ve içerdiği selüloz parçaları ekranı çizer.
  3. Ekrana doğrudan sıvı uygulamasından kaçının. Temizleme spreylerini ekrana sıkmayın.
  4. Cihazınızı kapatın. Eğer lekeler sadece bez ile silmekle gitmiyorsa, bezin bir ucuna nemlendirmek amaçlı sıvı uygulayın. Kullandığınız sıvı camsil, su ya da ekran temizleyici sıvıların dışında bir sıvı olmasın.
  5. Ekrana fazla baskı uygulamayın. Hafif bir şekilde ovalayarak silme işlemini gerçekleştirin.
Daha fazla

53 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.