Bilmek istediğin her şeye ulaş

Dövme, insan derisi üzerine yapılan işaret ve desenlerin genel adıdır.

Ekim 2016

Ceyhun Cem Süsal @cemsusal

İlk dövmenizi yaptırmaya nasıl karar verdiniz?

Aslında başta tema önemliydi benim için, bunu "özgürlük" olarak belirledim. Sonrasında ise kafamda bi görsel tasarladım, sonra onu tam dilediğim gibi kara kalem bi çalışma olarak buldum. Böylelikle ilk dövmem bedenimde ki yerini almış oldu.
Ocak 2015

Ece Naz Sonat @lorquina

Dövme tasarımlarımı satabileceğim uluslararası ve güvenilir platformlar hangileridir?

Şöyle bir site var, kullanan bir arkadaşım da var. Ancak ne derece etkilidir orası net değil.
tattooking.net
Eylül 2014

Gizli Kullanıcı

İstanbul'da bildiğiniz iyi dövme yapan yerler hangileridir?

NekoTattoo ArtStudio (Serra Sönmez)
Hakan gerçek Tattoo Studio
Mayıs 2014

Gökhan Biçer @Denizcigokhan

İnsanoğlu için dövmenin ve takıların anlamları nelerdir?

Farkini ortaya koymak. Bakis acisini ortaya koymak. Kendisine verdigi degeri paylasmak. Sevdigi seyleri bedeninde olumsuzlestirmek. Kusurlarini veya aci izlerini silmek icin de yapilir. Ama uzun zamandir bu sanat ve bu dusun olayi anlamini yitirdi. Bir moda yarisi haline geldi.
Ocak 2014

Cengizhan Ünal @cengizhanunal

Dövme sildirme fiyatları ne kadardır?

Fiyatlar çok değişken. Kaç seans gideceğiniz dövmenin büyüklüğüne ve rengine bağlıdır. Ortalama büyüklükte bir dövme için en az 2000-5000 lirayı gözden çıkarmanız gerekebilir.
Temmuz 2013

Gizli Kullanıcı

Lazer dövmeyi nasıl çıkarıyor?

Lazerler dövme pigmenti tarafından seçilerek emilmesi için derinin üst tabakasından zararsızca geçen yoğun ışığın kısa darbelerini üreterek çalışırlar. Bu lazer enerjisi dövme pigmentlerinin vücudun kendi bağışıklık sistemiyle bile parçalayabildiği küçük parçacıklara ayrılmasına yol açar. Araştırmacılar ışığın hangi dalga boylarını kullanacaklarını ve lazeri dövme mürekkebini en iyi çıkarmak için nasıl dağıtacaklarını belirler (Eğer lazerin normal deri pigmentlerini de silip silemeyeceğini merak ediyorsanız, endişelenmeyin. Lazer çevreleyen deriye zarar vermeden dövme pigmentini hedef alır).
Temmuz 2013

Gizli Kullanıcı

Lazer epilasyon ile tüylerin alınması dövmeyi etkiler mi?

Dövme olan bölgelere lazer epilasyon uygulanmaz. Lazer epilasyon dövmeyi bozar ve cilt yanabilir. Ayrıca dövme silik bir görünüm alabilir.
Eylül 2014

Gizli Kullanıcı

Eylül 2014

Gizli Kullanıcı

Eylül 2014

Gizli Kullanıcı

Dövme yaptırdıktan sonra nelere dikkat etmek gerekir?

En önemli konu hijyendir. Mikrop kapmamak için steril tutulmalıdır. Dağılmaması için üzerine bir şey temas etmemelidir. Örneğin ayağınıza dövme yaptırdıysanız kapalı ayakkabı giymemelisiniz. Ve tabi suyla temasından olabildiğince kaçınmak gerekir.

Bir hafta sonra biraz daha rahat davranabilirsiniz. Fakat sonraki süreçte de dövmenizin solmaması için mutlaka güneş koruyucu kullanılmalıdır.
Mart 2013

Ece Naz Sonat @lorquina

Dövme yaptırırken vücutta en az acıyan yerler nereleridir?

Dövme yaptırırken acı çekmemek imkansızdır. Çekilen acı da herkesin acı eşiğine göre değişir. Ama omuz,sırt ve üst kol bölgelerinin diğer bölgelere göre daha az acıdığı söylenir. Sinirlerin yoğun olduğu bölgeler ise en çok acıyan yerlerdir. Bu bölgeler el üstü,ayak üstü, parmaklar, kasıklar, dirsek, diz ve kol içi gibi bölgelerdir. Ama dövmede katlanılamayacak bir acı yoktur. Zaten başladıktan bir süre sonra bölge uyuşur ve hissizleşmeye başlarsınız.

Dövme
Mart 2013

Halil Ertekin @halilertekin

Dövme yaptırmadan önce göz önünde bulundurmam gerekenler nelerdir?

  • Düşünmen gereken en önemli şey hayatın boyunca o dövmeyi vücudunda taşıyacak olman. Bu yüzden geleceği de düşünmek zorundasın.
  • Kadınlar karın etrafına dövme yaptırmayı düşünmemeliler. Çünkü hamile kaldıklarında dövme çok kötü bir hal alıyor.
  • Önemli konulardan biri de mesleğin. Kariyerine zarar verecek bir dövme istemezsin. Bu yüzden en azından gözükmeyen yerlerinde tercih edebilirsin.
  • Dövme yaptıracağın yerin hijyenine dikkat etmelisin.
Kasım 2012

Sefer Han Çakır @seferhancakir

Dövme yaptırmak zararlı mıdır? Sakıncası var mıdır?

Gerekli koşullar sağlandığında hiçbir sakıncası yoktur.
Ekim 2012

Gonca Köse @GNCKSE

Dövme bağımlılık yapar mı?

Ben dövme konusunda ''ilk dövmeyi yaptırma eşiği'' diye bir tabir kullanmak istiyorum. Açıklamak gerekirse;

İnsanlar dövme yaptırmaya karar verdikleri zaman nereye yaptıracağı,ne yaptıracağı,nasıl yaptıracağı konusunda büyük kararsızlıklar yaşıyor genelde. Hele ki Türkiye gibi kapalı ülkelerde çevreden baskı gelecek düşüncesi insanların karar vermesini daha da zorlaştırıyor.

Ancak ilk dövme yaptırıldıktan sonra kişilerde bir rahatlama oluyor ve eğer hoşuna gitmişse yenilerini ekliyor zamanla. Benim çevremde ''Sadece 1 tane yaptıracağım'' deyip zamanla dövme sayısını arttıran tanıdıklarım oldu.Nedeni hoşuna gitmesi ve daha farklı bir dövme taşımak istemesi.

Evet, dövme bağımlılık yapabilir eğer ilk yaptırılan dövme kişinin hoşuna gittiyse..
Haziran 2014

Gizli Kullanıcı

İnsanlar neden dövme yaptırır?

Kim Kardashian "niye vücudunuzda dövme yok?" sorusuna "Bentley'iniz olsa sticker yapıştırır mıydınız?" demiş. Doğru demiş!

Dövme
Daha fazla

54 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.