Bilmek istediğin her şeye ulaş

Dünya Lideri

Türkiye

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin using the new format, pass an empty string for 'continue' in the initial query.

Kasım 2015

Bektaş Baki Kavak @bektasbakikava

Adolf Hitler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ne düşündüğümden önce neden hitlerin berbat ve iğrenç bir adam olarak yıllardır pompalandığını yazmak istiyorum...

Hitler; badem bıyıklı, sevimsiz, katil bir diktatör olarak 2000 yılların toplum mühendisliği araçlarından birisidir.

Çünkü hitler tamamen demokratik yollarla , kömür, makarna, kan parası v.b dağıtmadan halk tarafından seçilerek (%90 oy aldığı gibi bir bilgi verilir hep) iktidar olmuş, alman olmadığı halde üstün alman ırkı teorisini slav ülkeleri dahil Avrupa'nım neredeyse yarısına zoraki kabul ettirmiş bir liderdir.

Milyonlarca insanı, şimdilerde bizim ülkemizde de örneği bulunan meşhur balkon konuşmaları ile etkilemiş ve ideallerine inandırmayı başarmıştır. Yaptığı katliamlar öncesinde Bu konumda ki bir adam elbette uluslar arası siyasete yön verenler tarafından tarih önünde onore edilmemelidir çünkü son tahlilde adam siyasi ve toplumsal açıdan onlara göre dikta yönetimi ile başarılıdır.

İşte bu mantık ile savaş sonrası , 1960 lar dan itibaren başlayan 1970 lerde zirve yapan cici çocuklar hareketleri (pop, rock, esrar, sex, doğa, kamp, budizm, çiçek, böcek v.b eylemlerin blues eşliğinde hayat tarzına dönüşmesi -ki bayılırım bende bu döneme) bittiğinde bu neslin hitler den nefret etmesi gerekiyordu ve ettikte çok şükür :) hitlerin berbat ve iğrenç bir adam olarak sürekli lanse edilmesinin sebebi bence bir toplum mühendisliğidir ve bu da başarılmıştır.

Yukarıda basitçe anlattığım medya bombardımanı sayesinde hitler hakkında ne düşünebilirim ki? elbette tek yol kalıyor, ırkçı, faşist ve diktatör bir adam olduğu için nefret ediyorum.

2. dünya savaşın başlaması, hitlerin rusya ya kadar gelmesi, savaş teknolojileri sayesinde sanayi devriminin zirveye çıkması bugün kapitalist diye suçladığımız abd nin hitlerle baş edebilmek için ekonomik bir krize girmesi ve abd halkından bu savaş için bono satarak borç para aşması, italya, rusya arasında ki coğrafya da dalga dalga gelişen faşizme toplumdan gelen destek. İngilterenin aczi, fransanın zavallılığı , rusyanın çaresizliği açılan her cephede ilginç bir şekilde hitlerin güçlü bir şekilde başarı kazanması gibi örnekleri bugün kü küresel piyasaya uyarladığımız zaman hitlerin manyakça bir faşist devrim ortaya koyduğunu görmek çok kolay.

Bu yorumun kendi içinde ki çelişkileri de, hitlerin ve onun hakkında yapılan toplum mühendisliğinin en açık izidir.

Hitler kapitalizmden nefret ederdi? ya siz?
Hitler siyonist politikaların dünya ya para ile hükmetmesine karşı geldi. ya siz?
Hitler londra nın dünyanın para merkezi olmasına karşıydı ya siz?
Hitler ingiltere ve fransanın sömürge devlet olarak dünya devi olmasına karşıydı , sömürgelerden almanyanın payını almak istedi, kendi devletiniz için ya siz ne yapardınız?

Yukarıda ki soruların cevabı hitlerin süreç içerisinde nasıl yavaş yavaş kafatasçı bir ırkçılığa dönüştüğünün işaretlerini taşıyor değil mi?

Peki hitler psikopat olduğu için mi ırkçı, faşist, iğrenç, katil bir lidere dönüştü?
Hitler den nefret etmek işin en kolay tarafı ki, bende hitlerden nefret ederim, bunun yanı sıra hitleri faşist bir diktatör olmaya iten sebeplerden de nefret ederim.

Aşağıda ki linkte abd nin hitlerle savaşta kullanmak için vatandaşlarına savaş bonosu almaları için yürüttüğü bir reklam çalışmasını görebilirsiniz.

Hitler hakkında ne mi düşünüyorum, adam avrupayı kasıp kavururken abd onun kıçında kibrit yakmaya çalışarak para topluyordu :))

frmtr.com/kultur/6343252-ikinci-dunya-sa...
Ekim 2012

Hülya Arslan @Harslan

Türkiye'de dünya sıralamasına girebilen en iyi üniversite hangisidir?

İngiliz Times Higher Education (THE) kurumunca açıklanan 'Dünyanın en iyi 400 Üniversitesi' sıralamasına 5 Türk Üniversitesi girdi.

İlk üç sırada;

  • California Institute of Technology
  • Stanford University
  • University of Oxford
İlk 200 de Türk üniversitelerinden bulunmuyor.

  • ODTÜ: 201-225 aralığında yer alır.
  • Bilkent ve Koç Üniversitesi: 226-250 aralığında,
  • İTÜ ve Boğaziçi: 276- 300 aralığında bulunuyor.

Aralık 2010

Fatih Yılmaz @fthylmz

Türklerin tekrar bir gün dünyada söz sahibi olabileceğine inanıyor musunz?

Bu senin kişisel sorunun. Kürt olmayı kompleks haline geitrmişsin. Feodal bir düşünce bu, Türkiye halkları söylemi. Aşiret kültüründen gelen bir mantık. Bijan aşireti, Drejan aşireti gibi bölünmüş kültür yapıları içinden doğmuş bir anlayış. Türkiye halklarının bir adım ötesi. Türk bölgesi ve Kürt bölgesi daha ilerisi aşağı Kürt bölgesi yukarı Kürt bölgesi. En son gelineceği nokta gene minik minik bölgesel ağalıklar, aşiretler, feodalite yani. Cumhuriyeti kaybetmeye bizim niyetimiz yok bir an evvelde Kürt aydınlarının Cumhuriyet kazanımlarını korumak için Kürtlüğü kompleks olmaktan çıkarıp Lazlık, Gürcülük v.b gibi bir algıyla Türk başlığını hazmetmek için düşünce geliştirmeliler. Aksi halde Kürtlük kompleks olmaktan ileri gidemeyecek sayenizde.

6 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.