Bilmek istediğin her şeye ulaş

E-Eğitim (Elektronik Eğitim)

Eğitim

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin using the new format, pass an empty string for 'continue' in the initial query.

Eylül 2016

Sevgiseli, bir soruya yanıt verdi.

19 yaşındayım. Herkesin yaşı ilerledikçe bazı tecrübeler ediniyor. İş hayatı veya eğitimle ilgili geçmişimde keşke şunu yapsaydım dediğiniz şeyler var mı? Bir nevi 19 yaşına geri dönebilseydiniz şu anki yaşınıza kadar ulaşıncaya kadar hangi deneyimleri elde ederek ilerlerdiniz?

Şimdi ne söylersek söyleyeyim pişmanlıkların her zaman olacaktır. Seçmediğinde kalacaktır hep aklın. Çevren ve içinde bulunduğun sürekli değişen şartlar etkileyecektir hep kararlarını. Önemli olan ne olursa olsun seçimlerinin yada başına gelenlerin sorumluluğunu kaldırabilecek güçte olmandır.
Mart 2016

Batuhan Ünal  yeni bir  gönderide  bulundu.

Yaptığımız detaylı analizler neticesinde üniversite öğrencilerinin akademik performanslarını olumsuz etkileyen belli başlı problemleri tespit ettik. Çalışma neticesinde "Online içeriklerin kalitesi ve çeşitliliği" öğrenciler tarafından en önemli problem olarak ifade edildi. Bu probleme çözüm olarak üniversite müfredatına uygun ve kaliteli içerikleri ile öğrencilerin akademik verimliliğini arttırmayı hedefleyen GetHighGrade'in temellerini atmış bulunuyoruz. Farklı üniversitelerde aynı dersi alan öğrencilerin, birbirlerinden dinleyecekleri konu anlatımları ve aralarında kuracağı bağlantı her birinin eğitim hayatlarındaki verimliliği arttıracağına inanıyoruz. Türkçe konu anlatımları ve diğer kaynakların paylaşımı ile zengin bir kütüphane yaratırken, öğrencilerin kısıtlı kaynaklarını en verimli şekilde kullanmaları ve eğitmen öğrencilerin kendilerine ek gelir sağlamaları en büyük hassasiyetimiz olacaktır. Eğitmen alımına başlayan platforma kendine güvenen herkesi bekliyoruz.

GHG Eğitmen Formu

Kolayca göz alıcı çevrimiçi form ve anketler yaratmanızı sağlayan ücretsiz çevrimiçi anket aracı Typeform ile oluşturulmuştur. Hemen kaydolun ve deneyin!
Ağustos 2014

Mustafa Kurtay, bir soruya yanıt verdi.

Sizce yüksek lisans yapmak için Amerika mı yoksa İngiltere mi daha iyidir?

Yuksek Lisans icin UK, gezmek tozmak icin USA... Nokta ;)
Ağustos 2014

Nesil Sanlav  yeni bir  gönderide  bulundu.

Eğitim ve Öğretim Dünyası İçin Yapısal Yenilikler

Değerli eğitimciler, öğretmenler, akademisyenler, yazarlar, sanat ve hobi öğretmenleri
…... eserlerini, derslerini yazılarını, kitaplarını, danışmanlıklarını sunanlar …Merhaba!


Bu bültende size eğitim-öğretim sektörüne yeni bir soluk ve yorum getiren Let’s EARN platformunun varlığını bildireceğim.

Bilindiği gibi,neredeyse tüm eğitsel, ticari, mali, kültürel, sosyal ilişkilerin web ortamında
yapılandığı ve geliştiği bir çağın içinde hızla yol almaktayız.


Bu nedenle de Let’s EARN platformu olarak bu yolun içinde olmamamız kaçınılmazdı. İnanıyoruz ki siz de aynı düşüncedesiniz. Let’s EARN platformu bütün bu ilişkilerdeki gelişmeleri“ kazan-kazan-kazan “ biçimindeki yenilikçi bir model ile birleştirmeyi
amaçlamaktadır. Burada e-ticaretin omurgası eğitim-öğretim üzerine kurgulanmıştır.

Let’s EARN Platformu, neden eğitim-öğretim omurgası üzerine kurgulanmıştır? Derseniz,

a-Yönelik olduğu tüketici profiline ait yelpaze çok geniştir.
b-Pazar boyutu olağanüstü derinliktedir ve ticari pasta ve çok büyüktür,
c-İçerik ürünlerin sürdürülebilirliği ve tüketim sıklığı kaçınılmaz biçimde en üst
düzeydedir,

d-Öğrencilerin/ kullanıcıların normal yollardan eğitim-öğretim ürünlerine ulaşması pahalı,
zamana ve mekâna bağlı zaman alıcı süreçler gerektirmektedir.

e- Etkinliklerini ve varlıklarını mali, hukuki ve diğer vb. nedenlerden dolayı ekonomik bir değere dönüştüremeyen eğitim-öğretim mensuplarının, yazarların, eser sahiplerinin
sahip oldukları değerler ya atıl durumda kalmakta ya da gerektiği gibi kendileri tarafından değerlendirilememektedir.

f-Bireysel ve kurumsal eğitim, yönetim koçluğu, hukuki ve teknik vb. her konudaki
danışmanlıklar, eğitimler, sunumlar vb. gibi konulardaki etkinlikler, kişilere ve kurumlara ciddi bir zaman, toplantı ve organizasyon maliyetleri getirmektedir.


Bu nedenlerle, Sahip olduğunuz her türlü eğitim-öğretim, danışmanlık vb. unsurunu
a-Bunların içinde bire bir ( yüz yüze ) derslerinizi, sanal sınıflarımızda çoklu katılımlı derslerinizi,
b-Video biçimindeki paket derslerinizi,canlı video konferanslarınızı,
c-E- kitap, e-dergi ve e-belge biçimindeki eğitim-öğretim destek ürünlerinizi,
d-Yazılımsal eğitim-öğretim destek oyunlarınızı, yazılımlarınızı,
e-Yazılımsal olmayan ve sanal ortam dışındaki tüm ürünlerinizi,

Let’s EARN platformunun sahip olduğu teknolojik alt yapı ile ;

1-İnternet bağlantısı olan tüm bireysel ve kurumsal yapıdaki kişilere ürünlerinizi, vizyonunuzu ulaştırabilirsiniz. Platformdaki diğer ürünlere piyasa fiyatının altında ulaşabilirsiniz.

2-Sunduğunuz hizmet ve ürünlerinizi aracısız satabilir, bedellerini Let’s EARN deki size özel satış izleme, tahsil etme sisteminizde görebilir, kişisel banka hesabınıza aktarabilirsiniz.

3-Var olan kendi web sitenizi, blogunuzu, sosyal medya hesaplarınızı Let’s EARN platformu ile bağlayarak bütünleştirebilirsiniz.

Bunların yanı sıra e-shop reyonlarımızda yer alacak tüm yerel ve küresel mal ve hizmetlerden de en üst düzeyde olanaklar ile yararlanabilecek, dilerseniz var olan tüm ürünlerin (kendinizinki de dahil ) dünya üzerinde bayiliklerini verebileceksiniz.

Let’s EARN Platformunun yapısı, içeriği ve vizyonu size uygun göründü ise;
Geçmişteki ve şimdiki işinizi-kariyerinizi kısaca özetleyen, platformda nasıl ve ne biçimde yer almayı düşündüğünüzü, iletişim bilgilerinizi içeren özet bir iletiyi BİLGİ İÇİN TOPLANTI başlığı yazarak aşağıdaki adresime gönderiniz. Sizi ve etkinliklerinizi birlikte
projelendirelim.

Sağlık ve esenlikler dilerim.
[email protected]

10659
Kasım 2013

Caner Acu, bir soruya yanıt verdi.

Sizce yüksek lisans yapmak için Amerika mı yoksa İngiltere mi daha iyidir?

İngiltere'yi bilemem ama Amerika'nın eğitim sistemi Türkiye'den çok farklı. Ben Türkiye'de görece zor bir okulda okuyordum ancak Amerika'da durum çok daha farklı. Gerçekten söylenilenler kadar ödev veriyorlar ve bizim gibi ödev yapmaya alışık olmayan milletler için bir yerden sonra işkenceye dönüşebiliyor. Ben şahsen Amerika'nın rastgele bir köyünde yüksek lisans yapmaktansa İngiltere'yi tercih ederdim. Sonuçta ikisinin de Türkiye'de çok işe yarayacağı kesin. .
Kasım 2013

Özgür Ersoy, bir soruya yanıt verdi.

Sizce yüksek lisans yapmak için Amerika mı yoksa İngiltere mi daha iyidir?

İngiltere daha iyidir. İngiltere'de yapsan kimse hangi şehir diye sormaz. Amerika'da ise kalite farkı fazla. Kendine çok güveniyorsan Amerika iyidir ama yok kafamda belirli planlar var sadece onlara odaklanacağım diyorsan İngiltere.
Kasım 2013

Eski Inploider, bir soruya yanıt verdi.

Sizce yüksek lisans yapmak için Amerika mı yoksa İngiltere mi daha iyidir?

Hiç değilse üniversite ve bölüm adlarını paylaşsaydınız. Yurt dışı eğitim fuarlarını takip etmelisiniz.
edufairs.com.tr
Kasım 2013

Emre Avşar, bir soruya yanıt verdi.

Twitter'ın eğitsel kullanımına örnekler nelerdir?

Twitter Facebook gibi sosyal medya eğitsel olarak çok fazla bir katkı maalesef sağlamıyor. Bunun nedenleri herkese açık olduğu için daha doğru bir ifadeyle bir kişi çok fazla hesap açabildiği için aşırı bir kalabalıklaşma oluyor eee nerede çokluk orada b*kluk diye boşuna dememişler. Çok fazla gereksiz kişi ve sayfalar olduğu için aradan sağlamları seçmel zaman alıyor o yüzden tavsiyem ilgi duyduğun konuyla alakalı blog siteleri, internet siteleri bunun gibi şeyleri takip edebilirsin.
Temmuz 2013

İlkay Kurtuluş, bir soruya yanıt verdi.

E-okul.co adındaki yeni eğitim sosyal ağı hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce eğitim sektöründe büyüyebilmesi için ne gibi bir geliştirme gerekebilir?

Öncelikle tebrik ederim, fikri gerçekten de çok beğendim. En hızlı şekilde wordpressten kurtulması gerektiğini düşünüyorum, acil bir segmentasyon gerekli videolar konusunda bu konuda wordpress dashboard oldukça kullanışsız, Özenç Kılıçcıoğlu (@sosyalmedyacci)'nun dediği gibi hedef kitle çok önemli, bu konuda eğer hedef kitlenizi doğru belirleyebilirseniz bence başarıya daha çabuk ulaşabilirsiniz. Mobil cihazlarda wordpress uyumu var ancak sitenin formatı wordpress'in çalışma mantığına pek uygun değil, siteyi kullanmak hakikaten bana biraz zor geldi, bunun üzerine gidilebilir. Kursa tıklıyorsunuz bir yerlere gidiyor, boş sayfa geliyor sonra başka bir konuda boş sayfada tek bir youtube linki geliyor o sizi bir yerlere yönlendiriyor yani bunu kullanacak kişi sıkılıp kaçabilir, hatta kaçar :) Sorduğun sorulardan biri de "Eğitim sektöründe büyüyebilmek için ne gibi geliştirme gerektiği" burada vurgulamak istediğin konuyu biraz daha açarsan fikri konusunda detay vermek daha kolay olabilir. Eğitim sektörü o kadar derya deniz bir dünya ve o kadar çok açığı olan bir dünya ki, yazmaya ömür yetmez ama kastettiğin eğitim sektörü ilkokul ortaokul düzeyi bir eğitimse ve isminden anladığım kadarıyla "e-okul" bu alana yönelmekse, öncelik hedef siteye gelen kişilere o bilincin açılış sayfasından itibaren veriliyor olması olacaktır. Açılış sayfasında pilates derslerini görüp çocuğuna matematik kursu alabileceğine insanlar inanmayabilirler. Kendi deneyimimden bahsedecek olursam, bende oluşan ilk algı uzman tv yakıştırması oldu, burada asıl önemli olan bir kullanıcının sizin sitenize geldiğinde ne düşünmesini istediğiniz. Bir diğer deneyimim de, istock mantığının damarlarıma nüfus etmesi. Yani site bana sadece içerik üretmemi, üretirsem kazanacağımı söylüyor (bu durum sanırım içeriği zenginleştirmek için basamak olarak kullanılıyor) bu yaklaşım ileride değişmeli diye düşünüyorum çünkü o içerikleri tüketecek kimse olmazsa ve oraya gelen kullanıcılar içerik üretmek için gelirlerse kimse mutlu olmayabilir, pazarlama konusunda belli bir süreden sonra üreticiden ziyade tüketiciye yönelmeli diye düşünüyorum. Hedef kitleden ve eğitim sektöründen bahsetmişken, siteyi iyi bir şekilde mobil cihazlara entegre edebilirseniz şu meşhur fatih projesiyle çocukların hayatına girecek tabletler sayesinde bu fikri istediği noktaya erişebilir. Naçizane fikirlerimi dile getirdim, doğrudur veya yanlıştır tartışılabilir ama tartışılamayacak şey; fikri gerçekten çok beğendim, ellerinize, emeğinize sağlık. Başarılar dilerim.

7 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.