Bilmek istediğin her şeye ulaş

Elektron Yükü

Atom

Elektron Yükü Ağı ile ilgili ilk açıklamayı siz girin.

Nisan 2016

Gizli Kullanıcı,  yeni bir soru sordu.

Ekim 2014

Hakan, bir soruya yanıt verdi.

Fizikle ilgili uzmanlar aydınlatırlarsa sevinirim: Bir elektronik devre üzerinde gerilim yüklü bir iletken ile yakınında bulunan ve boşlukta hiç bir yere teması olmayan bir diğer iletken arasında elektrik alan oluşur mu, sığa etkilenir mi? Oluşursa bu hangi fizik kanunları ile açıklanabilir?

Güzel soru, Ceyhun çakar arkadaş ta güzel açıklamış sabah sabah birşeyler öğrendik sayelerinde teşekkürler. Minicik bir ek yapmak istiyorum benim gibi konuyu merakedenler için. Sorunun temelini oluşturan kapasitif ekranların etrafında ki elektriksel alan konusunda bir ucu boş bir kondansatör benzetmesi dikkatimi çekti. Ortada kapasitif bir etki var ama kondansif bir etki yok ekranın yüzeyinde gerilim stoklanmıyor insan üzerindeki enerji kullanıyor. Yani ekrana tap yaptığımızda ikinci iletken biz oluyoruz aksi halde ekran filmi yapılınca o minik kapasite etkilenirdi. Soru ve cevabın içerisinde bazı noktaları yanlış anlamış olabilirim tabii : -)
Mayıs 2014

redkit, bir soruya yanıt verdi.

Elektronlar, ivme enerjisini nereden alırlar?

Elektronların sahip olduğu açısal ivmeye sebep olan kuvvet çekirdekteki nötron ve protonlarla arasında yer alan kütle çekimidir.

4 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.