Bilmek istediğin her şeye ulaş

Enerji Kaynakları

Enerji kaynakları, herhangi bir yolla enerji üretilmesini sağlayan kaynaklar. Dünya üzerindeki enerji kaynakları, klasik ve alternatif kaynaklar olmak üzere ikiye ayrılabilir.

Nisan 2021

Zeki Ayparçası  yeni bir  gönderide  bulundu.

Gazaltı Kaynak Teli Nedir ?

Duweld Gazaltı Kaynak Teli Nedir ?
Duweld ilk olarak 1998 senesinden bu yana kutu profil, levha sac, köşebent, rulo sac, galvanizli sac,gazaltı kaynak teli, galvanizli tel başta olmak üzere bütün demir çelik ürünlerini ve aynı zamanda diğer bazı sektörlerde yürütmekte olduğu ithalat ve ihracat faaliyetleri ile beraber ülkemizin en önde gelen dış ticaret firmaları arasındaki yerini kolayca almıştır. Kurulduğu günden bugüne dek, ortaya koyduğu üstün hizmetleri ile ön plana çıkmışlardır.

Gazaltı Kaynak Teli
Firma 2017 senesi itibariyle dış ticaret faaliyetlerine bir ilave olarak da Durmaz Çelik Sanayi ve Tic. A.Ş ismi altında imalat sanayisinde de yatırımlar yapma kararı almıştır. Bünyesini her geçen gün büyütmeye devam etmektedir.
Bu doğrultuda da Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi olmak üzere 15.000m2 ‘si kapalı bir biçimde 50.000m2’lik fabrikasında toplam yıllık 50bin ton kapasiteli olan galvanizli tel, siyah tel, inşaat teli, panel ve kaynak teli çit gibi ürünlerin imalatı ile ilgili biçimde makine, fabrika inşaatı ve altyapı işlerinin tümünü tamamlamıştır ve 2019 senesi itibariyle tam kapasite üretimlere başlamışlardır.
Firma son olarak 2021 senesinde Duweld ismi altında yeni tesisinde Alaşımsız Metaller adına Gazaltı Kaynak Teli üretimlerini de yapmaya başlamıştır. Bünyelerindeki hizmetleri her daim geliştirmeye devam eden firma, değerli müşterilerinin geri dönüşleriyle birlikte hizmet bünyelerini arttırmaktadır.
Şubat 2015

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

Zaytung haberi değil, gerçek. Pornhub’dan Enerji Üreten Mastürbasyon Bilekliği.

Günlük 41 milyon tekil ziyaretçisi bulunan PornHubinternet üzerinden saatlerce porno izlendiğini belirterek sarf edilen enerjinin boşa gitmemesi adına çok ilginç bir icat ortaya çıkardı. Bu durumdan istifade edilmesi adına bir bileklik üreten PornHub, “Kendinizi ‘
severken’ çevrenizi de sevmenizi sağlayan ‘WankBand’i tanıtıyoruz” duyurusuyla akıllı bilekliği duyurdu.

Mastürbasyon yaparken elin aşağı yukarı ya da ileri geri (artık nasıl takılıyorsanız) hareketlerinden yola çıkarak enerji depolandığı belirtildi. Bileklikte biriken bu enerji sayesinde USB kablosu kullanarak telefonunuzu şarj edebilir, biraz daha gayretle buzdolabını dahi çalıştıracak enerjiyi üretebilirsiniz. (nüfusu çok olan aileler, üretilen enerjiyle bir elektrik santrali bile kurabilirler)

PornHub’un test aşamasındaki bu bilekliğine sahip olabilmek için şuradaki kayıt formunun doldurulması gerekiyor. (patron çıldırdı, hepimize WankBand alıp "tükettiğiniz elektriği bundan sonra kendiniz üreteceksiniz" dedi)

Temmuz 2014

Balık  yeni bir  gönderide  bulundu.

Haziran 2014

Serkan Kiose  yeni bir  gönderide  bulundu.

Nükleer enerji, yokedilen hayatlar, hiçe sayılan gelecekler, kuşaklar, utanmaz devlet adamları.... Aynısının başımıza geldiğini hayal edin ve bunları 10 ile hatta 100 ile çarpın ve çıkacak tabloyu hayal edin:youtube.com/watch?v=aaevt_udhni

Fukushima VICE

Haziran 2014

Gökhan Biçer  yeni bir  gönderide  bulundu.

LinkedIn'deki paylaşan: M. Salih Kanber.

Biz nükleerde ısrar ederken.. | Sanayi magazin

almanya elektrik ihtiyacının %75 ini yenilenebilirden karşılayarak rekor kırdı
Nisan 2014

Nazende   yeni bir  gönderide  bulundu.

Mart 2014

Tuğçe Akkoç, bir soruya yanıt verdi.

Güneş enerjisiyle çalışan şarj istasyonlarının kurulmasının çevreye ne gibi katkıları olabilir?

Fosil yakıtların dünyaya verdiği zararın farkında olmamıza rağmen hayatımızın parçası haline gelen pek çok araç bizi bu yakıtların kullanımına mecbur bırakıyor. Zararı önlemek adına yapılan çalışmalardan biri olan güneş enerjisiyle çalışan şarj istasyonlarının çevreye pek çok katkısı var. Bu istasyonlar güneşli havalarda üzerindeki bataryada biriktirdiği elektrik enerjisi ile gece ve güneşsiz günlerde de telefonların şarj edilmesine imkan sağlıyor.
Bu istasyonların kamuya açık alanlarda yaygınlaştırılması durumunda, doğal kaynakların sürdürülebilirliğini ve karbon salınımını azaltmasının yanında enerji tasarrufu ve dolayısıyla çevre kirliliğinin azalmasına katkıda bulunuyor.

Görünümü ise şu şekilde:

Çevre Bilinci

Çevre Bilinci
Eylül 2013

Alperen Özer, bir soruya yanıt verdi.

Proteinlerden enerji üretimi nasıl yapılır?

Canlılarda oksijenli solunum ile atp denilen enerji birimlerine dönüştürülür. Daha detaylı bilgi için oksijenli solunuma bakınız.
Biyoloji
Ağustos 2013

Turan Söylemez, bir soruya yanıt verdi.

Enerji çeşitleri nelerdir?

Enerji, en genel olarak yedi türe ayrılabilir:
 1. Potansiyel enerji: Cismin konumu ve durumu itibarıyla sahip olduğu enerjidir. Gerilmiş bir yayda veya havada asılı duran bir cisimde potansiyel enerji bulunur.
  Enerji
  Okçunun elinde gerilmiş olan yayda esneklik potansiyel enerjisi birikir, okçunun yayı bırakmasıyla bu enerji, kinetik enerjiye dönüşür.
 2. Kinetik enerji: Hareket eden nesnelerin sahip olduğu enerjidir. Dönen tekerlek veya düşen bir topta kinetik enerji vardır. Potansiyel enerjinin harekete dökülen hali kinetik enerjidir.Enerji
  Bisiklete uygulanan kinetik enerjiyle bisikletin gitmesi...
 3. Isı enerjisi: Cisimlerin sıcaklıkları dolayısıyla sahip oldukları enerjidir. Ampul, elektrik sobası, jeotermal gibi örnekler ısı enerjisidir.
 4. Işık enerjisi: Işık, fiziksel niceliği olan bir enerji türüdür. Yanan odun, ampul, Güneş, lamba sahip oldukları enerjinin bir kısmını ışık enerjisine dönüştürür.
 5. Kimyasal enerji: Maddelerde kimyasal tepkimeler sonucu ortaya çıkar. Yanma, yakma gibi olaylar bir enerji sonucu oluşur ve bu sonuç başka bir enerji açığa çıkarır.
 6. Nükleer enerji: Atomun çekirdeğinden elde edilir. Fisyon ve füzyon sonucu ortaya çıkar. Nükleer santrallerde üretilir.
 7. Ses enerjisi: Sesin de bir enerjisi vardır. Sesten camların kırılması ses enerjisinin bir göstergesidir.
Ağustos 2013

Gündüz Ayar, bir soruya yanıt verdi.

Enerji kaynakları nelerdir?

Enerji kaynakları yenilenebilir ve yenilenemez olmak üzere ikiye ayrılır:
 • Yenilenebilir kaynaklar
  - Hidroelektrik enerjisi
  - Rüzgâr enerjisi
  - Jeotermal enerji
  - Güneş enerjisi
  - Biyokütle enerjisi
  - Dalga enerjisi
  - Hidrojen enerjisi
 • Yenilenemez kaynaklar
  - Kömür
  - Petrol
  - Doğalgaz
  - Nükleer kaynaklar
Ağustos 2013

Turan Söylemez, bir soruya yanıt verdi.

Fosil yakıtlar nelerdir?

Fosil yakıtlar, milyonlar yıl öncesindeki canlıların toprak altında çözülmesiyle oluşur. Yani biyolojik kökenli olan bu yakıtların bugün üç çeşidi vardır:
 1. Petrol: Hayvan ve bitki atıklarından oluşur. Karaların ya da denizlerin altında bulunabilir.
 2. Kömür: Bataklıklardaki bitkiler ve bitkisel atıklardan oluşur. Kömürlerin oluşması milyonlarca yıl sürebilir.
 3. Doğalgaz: Petrol gibi hem deniz hem de karaların altında bulunur.
Mayıs 2013

Serkan Kiose  yeni bir  gönderide  bulundu.

Perpetual motion machine

http://www.cosmicpolymath.com/ http://www.steampunknaturalist.com/index.html
Mayıs 2013

Devrim Güren, bir soruya yanıt verdi.

Yağmur suyunu musluk suyu olarak kullanmak mümkün müdür? Eğer varsa nasıl bir sistem kullanılmaktadır?

Arıtma teknolojisi ile mümkün olabilir. Bazıları yağmur suyunu temiz sanıp içer, otantik olma adına :) Ama unutulmamalı ki atmosferimiz her gün büyük şehirlerin tozlarıyla, dumanlarıyla ve kimyevi maddeleriyle kirlenmekte. Havanın yapısını, dolayısıyla havadaki su zerreciklerinin yapısını bozmaktadır. Yağmur suyunu tattığınızda o acılığı zaten görürsünüz... :)

26 kişi

Konunun Takipçileri

İlgili Konular

Temiz Enerji

22 Kullanıcı   8 Soru   14 Yanıt

Enerji Tasarrufu

22 Kullanıcı   21 Soru   54 Yanıt

Yakıt

10 Kullanıcı   15 Soru   47 Yanıt

Elektrik Enerjisi

8 Kullanıcı   4 Soru   6 Yanıt