Bilmek istediğin her şeye ulaş

Enstrüman Yapımı

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin using the new format, pass an empty string for 'continue' in the initial query.

Eylül 2014

Gizli Kullanıcı

Kabak ile yapılan enstrümanlar nelerdir?

Kabak Kemane

Müzik

Müzik

Müzik

Gövdesi kabak veya Hindistan cevizi, göğsü deri, iki veya üç telli olan bir halk çalgısıdır. Yörelere ve biçimlerine göre farklılık gösterir. Yine kemanenin yapımında kullandığımız ağaçlar da sesin tokluğuna, sertliğine, yumuşaklığına etki yapmaktadır.
Mayıs 2013

A. Sakin @abdullahkaratas

Klasik gitarla akustik gitar arasındaki farklar nelerdir?

  • Akustik gitarların telleri metalden yapılmıştır. Klasik gitarın ise üstteki 3 teli metal alttaki 3 teli ise naylondur. Dolayısıyla akustik gitarın telleri daha serttir ve yeni başlayan biri tellere basmakta zorlanabilir.
  • Klasik gitarın klavyesi düz ve akustik gitara göre daha geniştir. Akustik gitarın klavyesi ise 1. perdeye doğru gittikçe incelir.
  • Akustik gitarın gövdesi nispeten klasik gitarınkine göre daha geniştir.
  • Akustik gitar genellikle penayla çalınırken, klasik gitarda pena yerine parmaklar (p-i-m-a) kullanılır.
  • Klasik gitar daha çok klasik parçaları (Rodrigo, Beethoven, Bach gibi.) çalmak içindir, Türkçe pop şarkılarında da kullanılır (Yaşar'ın, Ege'nin şarkıları vs.). Akustik gitar ise daha çok rock müzik şarkılarını (Şebnem Ferah, Mor ve Ötesi, Yaşar Kurt şarkıları gibi) çalmak içindir.

1 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.