Bilmek istediğin her şeye ulaş

Erkekler

Erkeklerle ilgili her şey bu konu başlığı altında

Mayıs 2011

Sevgiseli @Sevgiseli

Erkekler neden "Kızınca daha bir tatlı oluyorsun." derler?

Bence asıl kızgınlık derecesi belli bir seviyenin altında olduğunda bunu söyleybiliyorlar :) konu nasılsa uzamayacak, romantiğe bağlayayım da ortamın havası değişsin, şeklinde :D yoksa gerçekten sinirlenmiş bir kıza hiçbir erkek bunu söylemeye cesaret edemez gibi geliyor bana :)
Ağustos 2011

kybele @kybele

Facebook gibi siteler üzerinden tanımadığınız biriyle sevgili oldunuz mu? Sizce ne kadar sağlıklı bir ilişki?

Tamamen sağlıklıdır. asla aids olmazsınız mesela. :) 0 liquid , 0 issue :))
Ağustos 2011

Ufuk Aktaş @Ufukakts

Sizce hangi erkek parfümü en iyisidir?

Full Speed parfüm Avon'un. Ama Avon'da Perceive'in erkek parfümünü tavsiye ederim. Yıllar önce Axe'lar vardı. Ama artık o kadar kalitelisi yapılmıyor.
Kasım 2010

holdedAc @holdedAc

"Evde kaldım" diyebilme yaş sınırı nedir ?

"Evde kalma" diye bir şey yoktur. Evlenilecek birileri mutlaka vardır. Ama siz tercih etmiyorsunuzdur. Evlenmiş olmak için evlenmek istemiyorsunuzdur.
Eylül 2016

Marty Mcfly @selimpusat

Aşk seksi öldürüyor mu?

Yok öyle bir şey C: Bilakis seksi coşturuyor.
Ağustos 2016

Marty Mcfly @selimpusat

Kadınlar mı daha şekilcidir, erkekler mi? Neden?

Erkekler: "Güzel sevmeyene adam denir mi." eksisozluk.com/guzel-sevmeyene-adam-den... Daha güzel bir nesil oluşturma dürtüsünün aslında evrimsel bir zorunluluk olduğunu da düşünüyorum. Bunun bekçiliğini de erkeklerin yapıyor olması aslında kadınların da bunun karşılığı olan güç arayışında olmalarıyla kıyaslanabilir. Görüldüğü üzere erkeklerin şekilciliği kadınların gücü yücelticilikleriyle beraber güzel ve güçlü nesillerin oluşmasına hizmet ediyor.
Temmuz 2016

Gizli Kullanıcı

Erken boşalma varolan bir sorun mudur, yoksa zamanla ortaya çıkabilir mi?

Sonradan oluşabilen bir sorundur. Bende daha önce erken boşalma gibi bir sorun yoktu fakat zamanla boşalma sürem iyice azalmaya başladı. Ben şuanda 48saatetkili.com/kullanimi sitesindeki gibi geciktirici hapları kullanmak istiyorum fakat korkuyorum. Deneyen bilen var mıdır acaba?
Ağustos 2015

Serhat Öztürk @jakoben

Çirkinlik ve güzellik kavramı nedir ve neden kişiden kişiye değişir? Her şeyin bir kalıba orturtulmaya çalışılıldığı bu dünya düzeninde güzellik ve çirkinlik kavramı bir kalıba sokulmadan özgürce öyle kalmalı mı ve bu gerçekleşebilir mi?

Kişiden kişiye değişir çünkü konu subjektiftir, bilimin araştırabileceği bir saha değildir. Felsefi bir alandır. Güzellik, özel olarak estetik felsefesinin en temel konusudur. Platon'a göre güzel olan yalnızca "Güzel İdeası"dır(Platon'un en temel düşüncesi İdea'lardır. Bu bilinmeden bahsettiğim konu anlaşılamaz). Güzel İdeası dışında güzel olan her şey hep belirli bir açıdan, belirli bir zamanda güzeldir ya da bir başka şeyle karşılaştığında güzeldir(Sonrasında güzellik anlayışını Pisagor'dan etkilenerek orantıyla açıklar). Platon'dan çok daha önce Pisagor güzelliği uyum ile açıklamıştır. Pisagor, evrenin adeta bir müziğinin, melodisinin olduğuna inanmış, gökyüzündeki yıldızların, ayın, güneşin dans ederek dönerlerken uyumlu bir ses çıkardıklarını iddia etmiştir. Bu da Pisagor'un güzellik anlayışıdır yani uyum. Aristotales güzellik anlayışını Pisagorculardan etkilenerek matematiksel uyum üzerine kurmuştur ki yukarıda belirttiğim gibi Aristotales'in hocası Platon son dönemlerde Pisagorculuğu ele aldığını için öğrencisi de bu ekol üzerinden devam etmiştir. Bu matematiksel uyum ile ilgili son zamanlarda altın oran teorisinin resimlere, fotoğraflara uygulandığını duymuşsunuzdur. Bir nesnede altın oran var ise o nesne güzeldir diye bir yargı oluştu halbuki büyük matematikçimiz Ali Nesin "istediğin yerde istediğin kuralı görebilirsin" diyerek bu konuya pek itibar etmedi.

Görüldüğü gibi güzel kavramının tek bir tarifi yok çünkü elle tutulur, üzerinde deney yapılabilir bir varlık değil. Çirkinlik ise zaten bir varlık değildir. Çirkinlik; güzellik kavramının niteliklerinin o nesnede mevcut olmaması demektir.
Nisan 2015

Sengoz @hasansengoz

Eğer kadın egemen bir toplumda olsaydık kadınlar erkeklere şiddet (fiziksel, duygusal, psikolojik) uygular mıydı?

Bence zaten erkeklerin egemen olmasının sebebi fiziksel olarak güçlü olmalarıdır. Bundan dolayı eğer kadın egemen bir toplum olursa kadınların güçlü olması gerekir. Her hangi taraf bir şekilde güç elde ettiğinde ister istemez diğer tarafın ezileceğine inanıyorum. Şuanda da erkek fiziksel olarak üstün olup şiddet uygulasa bile bazı kadınlar da duygusal ve psikolojik olarak güç gösterisi yaparak karşı cinsi alt ediyor bir şekilde baskı uyguluyor.
Baskı ve şiddet güç dengesi olmayan yerlerde kaçınılmazdır.
Şubat 2015

Abdullah Gürel @karahandem

Sevgililerinize nasıl bir çıkma teklifi yaptınız?

Teklif derken??? Borsa mı, döviz mi? Neyin teklifi Bu! Oluveriyor işte. Elentrik meselesi. Çay içelim mi mevzuu =-O
Daha fazla

169 kişi

Konunun Takipçileri

İlgili Konular

Göbek

0 Kullanıcı   1 Soru   1 Yanıt

Erkek Davranışları

85 Kullanıcı   15 Soru   92 Yanıt

Sünnet (Düğün)

3 Kullanıcı   5 Soru   12 Yanıt