Bilmek istediğin her şeye ulaş

Estetisyen

Estetisyen Ağı ile ilgili ilk açıklamayı siz girin.

Temmuz 2013

Ebru Özkan, bir soruya yanıt verdi.

Altın iğne yöntemi nedir?

Hassas iğneler kullanılarak vücudun çeşitli bölgelerinde uygulanılan bir yöntemdir. Bu yöntemle cilt altında, kollajenin üretildiği bölgede ciddi bir şekilde hasar oluşturuluyor. Kırışıklıklar, çatlaklar ve lekeleri yok etmek için kullanılabiliyor. Hassas iğnelerle cilt altına radyo frekans enerjisi verilerek yapılan bu yöntem cildin epidermis tabakasına yani en dış tabakasına hafif bir kızarma dışında bir etki yapmıyor. Çünkü bu altın iğneler mikro boyutlardadır ve cilde hasar verme riski de azdır. Bu yöntem ısı ve mikro travmanın kullanılarak, cildin sıkılaştırılmasını, gözeneklerin küçülmesini, oluşmuş yara izi deliklerinin yok edilmesini sağlar.

Altın iğneyi yapmadan önce cilde yarım saat kadar anestezik bir krem sürülür. Yarım saat bekledikten sonra anestezik krem silinir ve cilt dezenfektan bir maddeyle silinir. 49 tane mikro altın iğne içeren başlıkla cildin tabakaları tomografi gibi kat kat taranır ve ciltte tamir edilebilir bir hasar oluşturulur. Bu sayede cildin kendini yenilemesi sağlanmış olur. İşlem sonucunda yoğun kızarıklık meydana gelmekte, hafif bir ödem oluşmaktadır. Ancak 6 saat sonunda kızarıklıklar geçmektedir. İşlem sırasında herhangi bir damara rastlanıp morluklar meydana gelebilir. Bu işlemin etkisi, 1-1,5 ay sonra başlamaktadır. İşlemin hangi sıklıkta yapılacağı, yöntemin neyi tedavi edeceğine bağlı olarak değişmektedir.

Epilepsi hastaları, kalp pili olanlar, kanının pıhtılaşma ile ilgili problemi olan kişiler ve hamilelerde altın iğne yöntemi uygulanmamaktadır.

Estetik
Temmuz 2013

Gizli Kullanıcı,  yeni bir soru sordu.

Haziran 2013

Betül, bir soruya yanıt verdi.

Nemlendirici ve Losyon arasında ne fark vardır?

Kısaca; nemlendiriciler cildi nemlendirmek, su ile desteklemek ve korumak için kullanılır, kuru ciltler içindir. losyon ise normal-yağlı ciltler için tavsiye edilir, yağ içermeden cildin nemlenmesine yardım ederler.
Mart 2013

Alçay Yıldız, bir soruya yanıt verdi.

Estetik operasyonların insanları güzelleştirdiğini düşünüyor musunuz?

Dudak ve yüze uygulanan ve hiç doğal durmayan estetik operasyonları beğenmiyorum ama güzel yapılmış bir burun operasyonunun insanı güzelleştirdiği bir gerçek.

Estetik Ameliyat

1 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.