Bilmek istediğin her şeye ulaş

Fireworks

Adobe

Adobe Fireworks ya da eski ismiyle Macromedia Fireworks, bitmap ve vektörel grafik editörü programı. Başlangıçta Macromedia xRes'in parçaları kullanılarak geliştirilen yazılım, 2005'te Adobe tarafından satın alındı. Yazılımın amacı hızlı web prototipleri ve uygulama arayüzleri oluşturarak web tasarımcılara yardımcı olmaktır. Slice ve hotspot ekleme özellikleri vardır. Diğer Adobe ürünleri Adobe Dreamweaver ve Adobe Flash ile entegre tasarlanmıştır. Adobe Creative Suite ile birlikte ya da tek başına satın alınabilir.

Temmuz 2014

Eşref Candan, bir soruya yanıt verdi.

Web sitesi yaparken Fireworks'te ekran genişliği ve yüksekliği kaç olmalıdır?

Mephex'in önermediği yöntemle yaparsan çokta güzel olur. Zira siteye birde background rengi veya görseli ekleme ihtiyacıda duyabilirsin. Onun dışında 960 ile 1024px aralığında bir değer girebilirsin. Yüksekliği tasarımını yaptıkca c kısayolunu kullanarak crop ile aşağı doğru uzatırsın.
Temmuz 2014

mephex, bir soruya yanıt verdi.

Web sitesi yaparken Fireworks'te ekran genişliği ve yüksekliği kaç olmalıdır?

Sana tavisyem tuvali çok büyük açmaman yönünde. Eğer 2000px boyutunda bir tuval açıp içerisinde 980px tasarım yaparsan ince uzun durur ve kendi yaptığın tasarımı beğenmezsin :) eğer 980px yapacaksan tasarımı her iki yandan 200px boşluk olacak şekilde bi tuval açman daha rahat çalışmanı sağlar :)
Mayıs 2013

Gündüz Ayar, bir soruya yanıt verdi.

Adobe Fireworks neye yarar?

Fireworks

Bu yazılım web sitesi tasarımı konusunda hem tasarımcıların hem de arayüz geliştiricilerin kolayca çalışmalarını; etkileyici, hızlı tasarımlar oluşturmalarına yardımcı olur. Fireworks'ün ADOBE firması tarafından geliştirilmesi durdurulmuştur.


İndirmek için:
tamindir.com/adobe-fireworks
Haziran 2012

Ahmet Faik  yeni bir  gönderide  bulundu.

-

Design Learning Guide for Fireworks: Using the Path panel

Create complex, creative shapes using the new vector manipulation tools.
Haziran 2012

Ahmet Faik  yeni bir  gönderide  bulundu.

40 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.