Bilmek istediğin her şeye ulaş

Geleneksel

Geleneksel Ağı ile ilgili ilk açıklamayı siz girin.

Kasım 2014

Mine @Minerva

Örf ve adetlerlere göre evlilik hazırlıklarında kız tarafı 'yatak odasını', erkek tarafı diğer eşyaları alıyormuş. Peki namusuna bu kadar düşkün olan bir ülkede, yatak odasının kadın tarafından alınıyor olması bir gönderme midir? Neden mutfak veya salon takımını değil de, yatak odasını alır?

Bunun namusla ne alakası olduğunu anlayabilmiş değilim. Evlenip sevişen insanlara da artık namussuzluk ediyorlar diyebilecek bir örf, adet, anane, din vb yoktur. Aslında olay da gayet mantıklı. Ailenin bereketi çocuklardır, çocuk yapmak için haliyle sevişilir, bereketi üreten her ne kadar erkek tohumunu atıyor olsa da kadındır. Bereketini hangi yatağın arttıracağını kadının seçiyor olması bana çok mantıklı geliyor. Zaten geleneksel aileler çocuklarını mutfak ya da antrede yapmazlar. . .
Mayıs 2014

Gökhan Biçer @Denizcigokhan

İnsanoğlu için dövmenin ve takıların anlamları nelerdir?

Farkini ortaya koymak. Bakis acisini ortaya koymak. Kendisine verdigi degeri paylasmak. Sevdigi seyleri bedeninde olumsuzlestirmek. Kusurlarini veya aci izlerini silmek icin de yapilir. Ama uzun zamandir bu sanat ve bu dusun olayi anlamini yitirdi. Bir moda yarisi haline geldi.
Şubat 2014

Feyza Yılmaztürk @feyzayt

Mahremiyet nedir ?

Edebiyatçılar daha iyi bilir ama sözcüğün kökü HRM gibi görünüyor. Bu durumda önü sonu boş ekler sadece... .

2 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.