Bilmek istediğin her şeye ulaş

Gerçek Hayat

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin using the new format, pass an empty string for 'continue' in the initial query.

Haziran 2016

Serdar Alan, bir soruya yanıt verdi.

Yeni bir başlangıç öncelikle neler gerektirir?

Araştırma ,Hayal, Analiz ,Plan, Hazırlık ,MOTİVASYON !
Mart 2016

Ali Sinan Demirörs, bir soruya yanıt verdi.

Yeni bir başlangıç öncelikle neler gerektirir?

Kendini dinlemek, kendine sorular sorup, dürüst cevaplar vermek, neden-sonuç ilişkisi sorgulamak..
Kişisel tavsiyemdir: Böyle anlarda hayatınızı etkileyebilecek kararlar vermeyiniz.İlerde sonuçları çok ağır olabilir örn: Okul ve meslek seçimi, eş seçimi, boşanma. . .
Ocak 2016

Siran Camgöz, bir soruya yanıt verdi.

Yeni bir başlangıç öncelikle neler gerektirir?

Insanoglu hicbir zaman bitmesi gereken yerde bitirmez baslamasi gereken yerde baslamaz. Son bir umut dernve tekrar dener ne zaman dibi gordu o zaman silkelenir ve kendinebgelir. Bu noktada iste yeni başlangıç yapılabilmesi için bunun gerektiğini kabul etmek. Gerek daha kolaylasir sonrasi da tekrar insa etmek. Geçmişin üzerine sünger çekmek ve yeni başlangıçlar için de cesaret gerek.
Aralık 2015

Dilara, bir soruya yanıt verdi.

Aralık 2015

Süleyman Kutluer, bir soruya yanıt verdi.

Yeni bir başlangıç öncelikle neler gerektirir?

Yeni bir başlangıç için gerekli olanlardan biri de, cesarettir!
Eylül 2015

Bazarov, bir soruya yanıt verdi.

Yaşadığınız en büyük çılgınlık neydi?

Çılgınlık deyince de insanın aklına kendine göre çılgınca bir sürü hikaye geliyor. Ben de aklıma gelenlerden -yine kendime göre- görünümü en çılgınca olanını paylaşayım ve sorayım: Üç buçuk nedir, neden atılır?

Eylül 2015

Hakan, bir soruya yanıt verdi.

Eylül 2015

Abdullah Gürel, bir soruya yanıt verdi.

Yaşadığınız en büyük çılgınlık neydi?

Bazen düşünmeden olaylara direkt girmek olmalı
Eylül 2015

Serkan Kiose, bir soruya yanıt verdi.

Yaşadığınız en büyük çılgınlık neydi?

Üniversite ikinci ya da üçüncü sınıftı sanırsam. Beşiktaş'ta sahildeki (Barbaros Hayrettin Paşa İskelesi yanındaki) eski çay bahçesinde oturuyordum. Sahilden Sarayburnu görünür. Sarayburnu''nda hareket etmeye yaklaşan "Tekirdağ" isimli yolcu gemisinin siren sesini duyup o tarafa baktım. Kalkmasına yaklaşık 45 dakika filan vardı. Gemiye baktım, biraz düşündüm, ve koşarak eve gidip eşyalarımı hazırladım (birkaç parça bir şey alabildim sadece). Sonra abimi aradım, "gemiyi 10 dakika kadar daha bekletebilir mi Özgür abi? " dedim. Sağolsun ayarladı. Cebimde çok az para ile o an gemi ile İzmir'e gitmeye karar vermiştim. Gemide tanıştığım birkaç kişi sayesinde Fethiye'ye kadar da otostop yaptım ve yaklaşık 1 ay bir barda çalışarak Fethiye'de kalıp döndüm. Tek bir hostel odasında barın bodyguard ve barmenleri ile 4 hafta yaşadım. Manyak mafyatik bar sahibinden paramı alamadım, sadece yemek ve yatacak yeri karşılamış oldu ama ilginç bir deneyim ile İstanbul'a cebimde 1 çorba parası ve 1 şehirlerarası otobüs bileti ile geri döndüm. Vay arkadaş ne zamanlarmış..

Abim kaptan bu arada ve o gemiyi de Özgür abi (yakın bir arkadaşı) götürüyordu İzmir'e : ). Zar zor yetişmiştim ama koca geminin beni beklemesi de güzeldi : ). Vay be; İzmir'e gemi ile gidilebiliyordu o dönem. Hey gidi. Büyük yolcu gemisi ile denizde 20 küsür saat geçirmek süperdi. Bahsi geçen "Tekirdağ" gemisi hurdaya ayrıldı bu arada. 5 yıl sonra idi sanırsam : /. .
Eylül 2015

Dilara, bir soruya yanıt verdi.

Manyetik alanların metal dahil duvarlardan geçebileceği de göz önüne alınarak, yatak odalarınız veya uzun süre oturduğunuz yerlerin yakınında çok akım çeken aletler bulundurmamanız gerektiğini biliyor musunuz?

Çok akım çeken aletlerin hasta ettiğine dair hiçbir bilimsel bulgu olmamasına rağmen bu iddia niye? 2000W/h yakan bir sobanın sağlığa hiçbir olumsuz etkisi yokken en fazla 4W/h mikrodalga yayan bir cep telefonunun kanıtlanmış olumsuz etkileri vardır. Neden bu yalan yanlış bilgisileri paylaşıyorsunuz ki? Sanırım soru sormak için de cehalet sınırını kıl payı da olsa aşmak gerek.
Eylül 2015

Portakallı Ördek, bir soruya yanıt verdi.

Yaşadığınız en büyük çılgınlık neydi?

Bir sürü var aslında ama en aklımda kalan, en sevdiklerimden üç tanesi:

O haftaki vize için ders çalışalım diye arkadaşla sabah kütüphane açılır açılmaz gidelim yer kapalım diye anlaşıp, sabah olunca birden -sabahın beşinde- taksiye atlayıp tren garına giderek hızlı trenle arkadaşımın memleketi olan Konya'ya gezmeye gitmiştik.

Yine akşam başka bir arkadaşımla evde otururken, aniden "Hadi Eskişehire gidelim. " deyip Aşti'ye yürüyerek (ev yakındı) son Eskişehir otobüsüne atlamış, o arada geceyi geçirmek için Eskişehir'den bir arkadaşı arayıp ayarlamış, ertesi günkü dersleri ekmiştik.

Sonuncusunda da, sevgilimle -ayrı şehirlerde okuyorken- tartışmış, barışmıştım ama kendisini üzmek içime sinmedi. Atladığım gibi son Adana otobüsüne gece yarısı, atlayıp bir hafta yanına gitmiştim (bir hafta ektim okulu).

Şu üç anıya bakınca ne kadar "Kalk gidelim" insanı olduğumu farkettim yalnız skdjkajskqk
Eylül 2015

Uğur Çakmak, bir soruya yanıt verdi.

Yaşadığınız en büyük çılgınlık neydi?

Arkadaşlarla arabayla İstinye'ye gidiyoruz. Maslak'ta İTÜ'nün önünde trafiğe takıldık. Arabada 3 kişiyiz. Ben önde oturuyordum. Bir ara muhabbet ederken arka koltuktaki arkadaşımdan hiç ses çıkmadığını fark ettim. Ondan hiç ses çıkmıyorsa bu birşeyler karıştırdığı anlamına gelir. Arkaya döndüm bir baktım ki bu üstünü çıkarmış yarı çıplak pencereden dışarıya bakıyor. Önüme döndüm bende üstümü çıkardım. Arabayı kullanan arkadaşım beni gördü o da üstünü çıkardı ama bu arada hiç konuşmuyoruz. Kemerlerimizi taktık sakin bir şekilde trafiğin açılmasını bekliyoruz. Kaldırımında tam yanındayız. İnsanlar tuhaf tuhaf bize bakıyorlar biz ise hiç bozuntuya vermiyoruz. İyi eğlenmiştik o gün :)

761 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.