Bilmek istediğin her şeye ulaş

inploid Geribildirimleri

inploid

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin using the new format, pass an empty string for 'continue' in the initial query.

Haziran 2017

Aykut Özdemir @aykutozdemir

Paylaştığım yazıları nereden görebilirim?

Yazılarınız profilinizde anında yayınlanır. Spam/kopya içerik içerdiği moderasyon tarafından tespit edilirse silinebilir.
Kasım 2015

İbrahim Aydın @noldor

Bildirimler sayfasında konuları takip etmeyi bırakabilme seçeneğine nasıl ulaşabilirim?

Bildirimde görülen konu başlığı linki üzerine mouse ile gelip beklerseniz açılan pop-up içerisinden o anda takibi bırakabilirsiniz.

inploid Geribildirimleri
Mart 2015

İbrahim Aydın @noldor

İnploid'deki bu durgun hava neden?

Muhtemelen yine fırçamı yerim admin delikanlılardan ama içimde kalmasın, görüşümü paylaşayım. Aslında sitenin çok aktif kullanıldığı dönemler de oldu. Asıl problem son güncellemeden sonra oluştu. Zorlayıcı bir redaksiyon grubu kuruldu ve sorular silinmeye başlandı. Google indekslemesi için çöp içeriğin ayıklanması buna neden olarak gösterildi ve bu durum hem bolca geyik yapıp hem de değerli içerik üreten ben dahil birçok kullanıcının hoşuna gitmedi. Buna itiraz ettiğimizde samimiyetsizce fırçamızı da yedik, dolayısıyla hepimiz kullanım sıklığımızı azalttık. O zamanlar haftada 2000-3000 puanlar alacak kadar trafik oluşturuyorduk, artık 100-150 puana düştük, düşürdük. Adminler böyle istedi, durgunlaştırdık, benim subjektif gözlemlerime göre içerik kalitesi de düştü, bu da sitenin cazibesini oldukça düşürdü.
Ocak 2015

Gökhan Biçer @Denizcigokhan

Nasıl bir inploid istersiniz?

Sayfa yüklenmeleri biraz daha hızlandırılabilse aslında çok memnun olurum.
Kasım 2014

Ece Naz Sonat @lorquina

'Beğenme' tuşunu kullandığınızda kimliğinizin bilinmesini mi gizlenmesini mi istersiniz?

Ben beğenmediğim yanıtlar için kimliğimin gizlenmesini gerekli görmüyorum. Aksine, tuşa basarken iki kez düşünmeme sebep olacağı için faydalı olacağını düşünüyorum. Benim için puan düşürmekten daha etkili bir caydırıcı faktör olur.

Sorunun diğer kısmı: Verdiğim yanıtı kimin beğenmediğini öğrenmek açısından bir hırs içerisinde değilim. İsterlerse gizli olsun. Herkes büyük bir keyifle benim yanıtlarımı 'beğenme'yebilir. Ama -çok eksikliğini hissetmesem de- neden beğenmediğini sorabilmem açısından kimliğini görmem faydalı olabilir.

Site yönetimi bu başlığı ciddiye alır mı bilmiyorum ama benim önerim: 'beğenme' tuşunu kullanırken de sorularda olduğu gibi gizli ya da açık seçeneği olsun. Puan düşürme uygulaması da olmasın. O ne öyle..
Ekim 2014

Semih Cengiz @semihcengiz

Trend içerik ekranımın ortasında çıkmaya başladı. Bende mi bir sorun var?

O bugünkü güncellemeyle oldu. İlk iş gününde çözeceklerdir mutlaka.
Eylül 2014

Winterwitch @ilkesanlav

Ağustos 2014

Voyagerdoc @TheCrazyHands

inploid'de değişmesini veya gelişmesini düşündüğünüz şeyler nelerdir?

Soruların kalitesini ya da verimliligini artirmak icin bi filtre olmasi gerektigini düşünüyorum. Ör: "gözünün üstünde neden kaşın var? " seklinde benzeri cok fazla soru var.soru sorulmak icin sorulmus olduğu cok bariz.kimisini etkilemez olsa. Da benim icin samimiyeti azaltan gercekten merakı olduğundan değil laf olsun diye sorulan sorular. Ve bunlar gerçekçi sorular arasinda beraber bir havuz şeklinde bulunuyor.ciddi sorulara ulaşımı etkiliyor. Ya da ben de olduğu gibi kişinin cevap verme isteğini baltalıyor.

Bir diğer dikkatimi ceken husus;
Sağlıkla ilgili konuya inşaatçı, ticaretle ilgili konuya makine muhendisi, bilgisayar muhendisligi ile ilgili konuya modaci gibi ozel ilgi dışında profesyonel bilgi sahibi olmayan kişiler cevapliyor. Google'a giriyor buluyor bisi kopyaliyor doğruluğunu bilmeden. İnternet birçok yanlış bilgi ile de dolu sonuçta. Kopyalama turu cevapları herkes yapabilir yani soruyu soranda bunu yapabilir neden burda soruyor peki? Sadece Kitabi bilgi aradigindan değil yanitliyicinin gerek bilgisinden gerek tecrübesinden gerek yaşadıklarından çıkan birikimi sentezi görmek istiyor. Ya da benim beklediğim bu inploidde. Yoksa google'a yazar okuruz zaten.inploid'i farklı kılan bisiler olmali.
Ağustos 2014

Sertaç Kunduz @sertac

inploid'de etkileşimi artırmak için diğer kullanıcıların online durumlarını görmek, hangi soruda olduklarını görmek gibi ek özellikler eklenmeli midir?

Online olması değil de , ilgi alanları aynı olan insanları görmek isterim. Örneğin ben girişmcilikle ve mobil uygulamalarla ilgileniyorum, bu konularla ilgili insanları daha kolay bulsam, belki ayrı gruplar olsa çok güzel olurdu. Yani meslektaşlarını keşfet yanında şu ilgi alanıyla ilgili insanlar keşfet ve bu kişi neler yapmış gibi biraz daha ayrıntılı arama isterdim :)
Ağustos 2014

Yasin Tuncel @yasintuncel

inploid'in neden iOS uygulaması yok?

İOS uygulamamız inploid'in ilk versiyon serisinde mevcut idi ancak sürekli güncelleme gerçekleştiği için ve köklü değişiklikler yaptığımız için uygulamayı kapatmak zorunda kaldık. Şu anda arayüzde 2. bir köklü değişiklik geliyor. Halihazırda Android ve Windows Phone uygulamamız zaten var ancak iOS tarafı ve bu diğer uygulamalarımız da etkileyecek bir güncelleme ile marketteki yerini alacak. Elbette ki ücretsiz olarak...

GÜNCELLEME: iOS uygulamamız şurada: itunes.apple.com/tr/app/inploid/id490399...
Ağustos 2014

Burak Akçakanat @shaman

inploid'de yer alan soruların donuk olması ve profillerin biraz yapay durması sadece beni mi rahatsız ediyor?

Kastettiğiniz şey sadece tasarım ise, bu konuda bir çalışma yapıyoruz ve inploid kendi tarihinin en köklü tasarım değişikliklerinden birisini tamamlamak üzere... 15 günlük bir süre olarak öngörüyoruz yeni tasarımı aktarmak için. Yeni tasarımdan sonra da fikirlerinizi dinlemekten memnuniyet duyarım.
Temmuz 2014

Sena Baysal @snbysl

Sitenin daha aktif olabilmesi için neler yapılabilir?

Siteyi canlandıran kullanıcılarıdır, kalitenin yanı sıra adet de çok önemlidir. Bu konuda kullanıcıların yapabileceği çok önemli bir iş var. Yanıtlarınızı sosyal medya hesaplarında paylaşarak arkadaş listenizdeki kişileri siteye çekebilirsiniz. Hatta kendi yanıtlarınızla kalmayıp soruları, blog yazılarını ve beğendiğiniz diğer yanıtları da paylaşabilirsiniz. Bu paylaşımlar bir yandan siteye kullanıcı adeti olarak dönerken diğer yandan sizlere de saygınlık puanı olarak döner, tabii aktifleşmiş cayır cayır sitenin keyfi hariç...
Haziran 2014

Ahmet Kalafat @ahmetkalafat

Haziran 2014 itibariyle inploid hedeflediği yerde midir?

Inploid sürekli büyüyen bir platformdur. Büyüme şu ana kadar tamamen organik olarak ve halihazırdaki kullanıcılarımızın kendi destekleri ile gerçekleşiyor. Şu an için bizim hedeflediğimiz büyüklükte değil ancak daima büyüyen bir platform olması da hedeflerimiz arasında idi ve bunu gerçekleştiriyoruz. İçerik sektörü Türkiye gibi bir ülkedeki en zor sektörlerden ancak inploid bu konuda gerçekten çok iyi bir yere geldi ve kullanıcılarının byük desteği ile belki de bu sektörde bir ilki başardı. Hedeflerimiz sürekli yeniler eklenerek artıyor ancak kilometre taşlarını da bir bir geçiyoruz. Elbette ki sizlerin sayesinde, yakın gelecekte, çok daha bilinir ve daha fazla kullanıcının faydalandığı bir platform olarak yoluna devam edeceğine ben kendi adıma eminim.
  • Bounca Rate %24 - Gelen her 100 kişiden 66'sı sitede kalıyor ve faydalanmaya devam ediyor.
  • Katılım %37 - Her 100 üyeden 37'si aktif olarak kullanıyor. Yanıtlama dışında okuyan ve bilgilerden faydalanan kesim de oldukça fazla.
  • Sorularda Yanıtlanma Oranı %78 - Her 100 sorunun 78'i yanıt alıyor.
  • Son 1 yıldaki büyüme günlük ziyaretçi bakımından %340
Bunlar bizim açımızdan doğru yolda olduğumuza dair önemli veriler.
Mayıs 2014

Eskiz @eskiz

Tartışma Platformu bu site için nasıl bir yarar sağladı?

Tartışma platformu tartışmaların yorumlarda kaybolması yerine açık bir şekilde "Tartışmalar" altında bulunabilir hale gelmesini sağladı.

"Verimli tartışmalar oluyor mu? " şeklinde sorsaydınız yanıtım "hayır" olurdu. Bunun ama platformdan ziyade tartışmacıların sahip olduğu (olmadığı) tartışma kültürüyle alakası var.

Tartışmalarda savlar ortaya konulmalı ve karşı savlarla bu savlar teker teker çürütülmeli ya da çürütülememelidir. Tartışmanın bir sonuca bağlanabilmesi için hem savlar hem de karşı savlar her söz alındığında birer adım ilerlemelidir ki bazı kullanıcılar (ki her tartışmaya da katılıyorlar) adım adım ilerlemek yerine demagoji de diyebileceğimiz şekilde sürekli kendilerini daha uzun paragraflar yazarak tekrar etmektedirler. Dolayısıyla diğer kullanıcılara sadece bir kez savlarını ya da karşı savlarını yazıp tartışmadan ayrılmak düşmektedir.

Fikir olarak güzel olmasına rağmen şekil olarak sağladığı fayda hariç henüz bir fayda sağlamış olduğunu düşünmüyorum. Bence platform biraz daha düşünülerek, kurallı bir tartışma formatı oluşturularak gerçekten faydalı bir hale getirilebilir. İnploid'in tamamı zaten şu anki formata evrilerek ulaştı, "Tartışmalar" kısmının da evrilmesi gerekli.
Tabii problemlerin de düşünülmesi lazım ama şu şekilde verim alınabileceğini düşünüyorum:

Katılım için belli bir süre konulabilir 1-2 gün gibi. Katılımcı sayısı belirlendikten sonra herkese sırayla söz hakkı verilebilir. Bir gün içinde hak kullanılmazsa, bir sonrakine ya da en başa geçebilir. Tüm tartışmalarda süre kısıtlaması olur, bunda da sözcük kısıtlaması yapılabilir. Berrak bir sav en fazla 50 sözcükle rahatça ifade edilebilir. Kişinin burada sonsuz yazma hakkı olması gereksizdir.
Daha fazla

42 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.