Bilmek istediğin her şeye ulaş

Geyik Muhabbeti

Konuları Buzağıya kadar getirdik Geyiğe çevirmek size kalmış.

Aralık 2015

Gizli Kullanıcı

'Şu kulaklığı çıkar da öyle dinle' uyarısı hakkında ne düşünüyorsunuz?

İnsanlar bir şey anlatırken dinlediğini anlamak ister, kulaklık kulağınızda iken ilk anlaşılan şey sizin konuşanı yeterince dinlemediğinizdir. Siz kulaklıkta ses yok dedikten sonra ise ses yoksa bile "bunu vücut dilinle ifade et bana" tepkisidir. Bence bu uyarıyı yapanlar haklılar. Birisi size bir şey anlatıyorsa ses olmasa bile en azından seni dinliyorum mesajı vermek ve konuşana saygı açısından kulaklığın çıkarılması çok şık bir hareket olacaktır.
Aralık 2015

Mozambik_prensi @batuluca

Babama sigarayı bıraktırmaya çalışıyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir ?

Kimse kimseye sigarayı bıraktıramaz. Sigara eroinden sonra en lanet bağımlılığı olan uyuşturucudur. Ucunda "gerçekten" çabuk ölüm olmadıkça kimse de sigarayı bırakmaz.
Ekim 2015

Ayhan Şimşek @zindoz98

Her ilişki, kaybedilen bir bir benlik midir yoksa vazgeçilen bir benlik midir?

Her ilişkinin bir benlik kayıbı olduğunu düşünmüyorum. Bu durum ilişkiyi nasıl yönettiğimize göre değişir. Taviz vermeden insanlar arası ilişkiler var olamaz. Makul bir yolunu bulmak, orta yolda buluşmak demek iki tarafın da belli ölçülerde taviz vererek ilişki kurması demektir fakat taviz verme işi sürekli olursa işte burada kaybedilen bir benlikten bahsedebiliriz. Nerede, ne kadar taviz vereceğini kişi kendisi bilir eğer kendisinin kim olduğunu biliyorsa. Kendisini bilmiyorsa var olmayan benliğin kayıbı da söz konusu olmaz.
Mayıs 2015

Bazarov @kaisersoze

Hangi konu hakkında bilgi sahibi olmadığınız için kendinizle gurur duyuyor ya da kendinizi şanslı hissediyorsunuz?

Bilmemek bazen çok keyifli olmuyor mu? Kesinlikle oluyor. Pratik siyaset dediğim günlük siyasi kavgaları takip etmediğim için bilmiyorum. Bu konuda bilgisizlik beni mutlu ediyor. Uzun zaman önce futbolu da takip etmeyi bıraktım. Bunlar beni mutlu ediyor fakat gururlanmıyorum, gurur başka birşey. Gurur duymaya başlarsam büyük ihtimalle benim ilgilenmediğim konularla ilgilenen insanları küçük görmeye başlarım. O yüzden bence sadece mutlu olmalıyız.
Mayıs 2015

Şaman @chamacon

Erdoğan'ın müjdesi sizce ne olacak?

Aman hamile kalmış olmasın da artık gerisi mühim değil! Ecelden emekli olur nasıl olsa yakında!
Nisan 2015

Bazarov @kaisersoze

Ölsek de kurtulsak mı?

Ölüm sizce kurtuluşunuzsa tutmayalım.
Mart 2015

Gizli Kullanıcı

Grip aşısının herhangi bir zararı var mı? Olmalı mı olmamalı mı?

Ben oluyorum ve olmaya başladığımdan beri bir kez bile grip olmadım. Her virüs mutasyona uğrayıp tekrardan gelmez. Aşı sizi güncel olan çoğu virüse karşı korur, evet mutasyona uğrayıp gelen yeni virüse karşı korumaz, aynen bilgisayarınızdaki virüs koruma programı gibi. Yine de güncel olan virüslerin hemen hepsine karşı korur. Kaldı ki eğer Müslümansanız evrime de inanmazsınız yani mutasyon diye bir şey yoktur. Müslüman için grip aşısı mutlak korumadır.
Mart 2015

Yüksel Tan @Dimitrix

Hangi doğa üstü gücünüzün olmasını isterdiniz?

Bu soru harbi geyik olmuş. Ben insanlara doğaüstü kuvveti verme kuvveti istiyorum ☺
Ocak 2015

Bayram Tekçe @bayramtekce

Emlakçıya komisyon ödememek için türlü oyunu yapmak, bir milli spor mudur?

Bence bu durum, özellikle İstanbul'da, tümüyle emlakçıların oluşturduğu bir sorun.

Yıllar önce ev ararken, "Deniz manzaralı bu ev" deyip evin tuvaletinde kapağın üstüne çıkınca küçük pencereden ucu görünen deniz manzarasını gösteren emlakçılar bu sorunun mimarıdır.

Evin fiyatını söylemeden önce, "öğrenci misiniz? Kaç kişisiniz? " sorusunu soran emlakçılar bunun mimarıdır. "Öğrencisiniz, aranızda bölüşür ödersiniz" deyip zaten yüksek olan fiyatı daha da yükselten.

Aynı evin anahtarını, 4-5 emlakçı aralarında dolaştıran ve hangimiz satarsak/kiralarsak komisyonun büyük payını alıp aramızda bölüşelim diyen emlakçılar bunun mimarı.

Az kalsın unutuyordum, ev sahibinden bile habersiz kirayı fazla söyleyip kazıklamaya çalışan emlakçılar da var.

Şimdi bu durumda, emlakçıya kim güvenir? Kim emlakçıya komisyon vermek ister?
Ocak 2015

Bazarov @kaisersoze

Kapı, anahtarsız nasıl açılır?

Efendim, bendeniz bu sorunun sahibiyim. Bu sabah bu başlığı açtım, sevgili Şaman (@chamacon) la biraz fikir alışverişi yaptım, Uzmantv'den ortalama 1 dakika uzunluktaki iki videoyu izledim ve az önce gelip evimin çelik kapısını kullanmadığım bir banka kartı yardımıyla azıcık zorlanarak da olsa açtım. Bu olaydan çıkartmamız gereken sonuç şudur ki: eğer kapınızı kilitlemeden evden ayrılırsanız kapıyı kapatmış olmanızın pek bir önemi kalmıyor. Üzülmemek için kapınızı kilitlemeyi unutmayın. Hırsızı durduramasanız bile en azından biraz uğraştırırsınız.
Aralık 2014

Şaman @chamacon

Travel Girls sitesi hakkındaki düşünceleriniz ve tecrübeleriniz nelerdir?

Bana yönlendirilmiş bu soru; artık ne alaka ise :) Yine de bu siteye bir göz attığımda iyi para harcanmış seri çalışan ve mantığında bir çoğu gibi hiç bir deneme imkanı sunmayan, mesaj atma falan olmadan, direk kredi kartı isteyen bir algoritma yaratmışlar.
Üye olduğum anın saniyesinde 13 tane hatunun mesaj göndermesi ise sitenin boot sistem üzerine kurulu olduğu imajını verdi bana.
Ayrıca direk 59euro para istiyor üyeliğe. E'dana yani bir müsade et önce günlük haftalık falan bir üyelik aç bakayım ve memnun kalırsam yıllıkta alırım yani nedir ki...
Para kaptırmam böyle bir izlenim bırakan siteye. . .
Aralık 2014

Ömer K. @omerkomurcu

Kahvenin uyarıcı etkisini hiç yaşadınız mi? Mesela uykunuzu bastırma eylemi işlevini üstlendigini deneyimlediniz mi ?

Bende hiç bir etki yaratmıyor. Uykum varsa ne kadar içsemde fayda etmiyor 😒 sınav zamanı çok zorlandım.. ( Tavsiyelere açığım)
Aralık 2014

Ömer K. @omerkomurcu

Genelde insanlar bir yükün altından kalkıp veya zor durumdan sıyrıldığı zaman hafifler. Varolduğumuzda yaşamın ağırlığı altında ezilmiyor muyuz? Varolmanın dayanılmaz yükü olması gerekmiyor mu?

Kitap bir roman, bir öğreti amacı yok. En beğendiğim kısım:"Önemli olan üçler kuralını izlemek. Bir kadını ya arka arkaya üç kere görür sonra hiç görmezsin ya da ilişkini yıllar boyu sürdürürsün ama her randevunun arasına en az üç hafta bırakmaya dikkat edersin" idi. Bence kitabını okuyun, dayanılmaz hafif bir kitap, es musst sein'larla kitsch'ler arasında gidip geliyor. Bir insanın var oluşu her ne şekle bürünürse bürünsün onu hafif bir şekilde taşıyabilişini anlatıyor. Tabii bu bir kural değil kitaptaki Thomas öyle yaşıyor...

Şu laf da çok güzeldir: ""Bir kadınla sevişmek ve uyumak iki ayrı tutkudur, sadece farklı değil aynı zamanda da zıt tutkular. Aşk çiftleşme arzusunda (sonsuz sayıda kadına kadar uzanabilecek bir tutku) duyurmaz kendini uykuyu paylaşma arzusunda duyurur. (tek bir kadınla sınırlı olan arzu) "

Aslında bir yandan da bir aşk romanı diyebiliriz. Thomas ve Teresa'nın aşkı. Bir de birçok kadından biri olarak öne çıkan Sabina var:"Yaşamımızdaki dramatik durumları ifade etmek istediğimizde, ağırlıkla ilgili metaforlar kullanma eğiliminde oluruz. Bir şeyin ağırlığı altında ezildiğimizi söyleriz. Ya bu ağırlığa katlanırız, ya da başarısız olur ve onunla birlikte düşeriz. Onunla mücadele eder, kazanır ya da kaybederiz. Peki ya Sabina - ona ne olmuştu? Hiçbir şey. Bir adamı terk etmişti, çünkü içinden onu terk etmek gelmişti. Adam ona musallat mı olmuştu? Adam ondan intikam mı almaya çalışmıştı? Hayır. Sabina'nın dramı, ağırlıktan değil hafiflikten kaynaklanan bir dramdı. Sabina'nın durumunda neden ağırlık değil, var olmanın dayanılmaz hafifliğiydi. "

Aslında uyum sağlayabildiğimiz oranda da az eziliriz. Kitsch'leri (rüküşlükleri) atıp musst sein'ların (olması gereken en azın) peşinden koşmayı başarabilirsek o ağırlık kalkar. . .
Aralık 2014

Gizli Kullanıcı

Aralık 2014

Gizli Kullanıcı

Neden kadınlar ilk başlarda siz daha ona ısınmamış ve kendinizi ağırdan satarken süperdirler de, sonradan çirkefleşirler?

Çünkü erkekler kendilerini ağırdan satıyorum başlığı altında saklıyorlar. Baştan açık olursa adam kadın da çirkef olmaz.
Daha fazla

1300 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.