Bilmek istediğin her şeye ulaş

Google Glass

Google

Google Glass, geleceğin teknolojisi olarak lanse edilen giyilebilir teknoloji ürünleri arasında en fazla tanıtımı yapılan üründür. Nisan 2013 ayında glass explorerlar tarafından kullanılmaya başlanılan ürünün, 2014 sonbaharında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Temmuz 2014

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

Google Glass ile düşünce gücüyle fotoğraf

Google'ın akıllı gözlüğü Glass için geliştirilen bir teknoloji düşünceyi eyleme dönüştürüyor. Kullanıcının çekeceği fotoğrafı düşünmesi ve bunu Twitter'da paylaşmaya niyetlenmesi yeterli olacak.

1080

İngiltere merkezli This Place şirketinin geliştirilen MindRDR uygulaması, Google Glass'ı sahiplerinin düşünce gücü ile kullanmasına imkan veriyor. MindRDR, beyin dalgalarını takip eden Neurosky firmasının donanımı ve bu dalgaları eyleme dönüştüren bir Google Glass uygulamasından oluşuyor.
Donanım ve uygulama birlikte çalışarak kullanıcının beyin dalgalarından ne düşündüğünü anlamaya çalışıyor. Örneğin kullanıcı aklından fotoğraf çekmeyi geçirirse cihaz otomatik olarak Google Glass'a fotoğraf çek komutunu iletiyor.
Uygulama ve donanım birlikteliğiyle doğan bu çözüm aynı zamanda çekilen fotoğrafları Twitter'a da gönderebiliyor. Bu çözüm, sadece fotoğraf çekmek değil Glass ile gerçek dünya arasında düşünce gücü ile iletişim sağlayabiliyor.
MindRDR uygulaması ücretsiz olarak Glass'a yüklenerek kullanılabiliyor.

kaynak: fizikist.com/haber-google-glass-ile-dusu... .
Nisan 2014

Gizli Kullanıcı,  yeni bir soru sordu.

Mart 2014

Murat Katarci, bir soruya yanıt verdi.

Google Glass videolarındakine benzer bir videoyu After Effects ile yapabilmek için plugin gerekli midir?

Yapacağın videoya bağlı ama Google Glass projesine benzer yapmış olman bu durumu değiştirmez. Yani demek istediğim eğer normalde de o yaptığın şeyde plug in gerekiyorsa, Google Glass benzeri videoda gerekiyordur. Gerekmiyorsada gerekmiyordur. Düşününce aklıma pek plugin gerektiren bir durum gelmedi.
Eylül 2013

Levent Aşkan  yeni bir  gönderide  bulundu.

Google Glass Videoları Tek Bir Sitede...

Google Glass ilk çıktığı günden bu yana baya bir gelişim katetti. İlk başta gizlilikten dolayı şikayetçi olanlar ürüne yavaş yavaş ısınmaya başladı. Böylece çekilen videoların ve fotoğrafların da sayısı giderek çoğaldı. Geçenlerde bu videoların hepsinin bir arada toplandığı bir site dikkatimi çekti. glassvideo.tv , tüm videoları kategorilere ayrılmış bir şekilde site üzerinden paylaşıyor. Eğitim, spor, sağlık ve sanat gibi kategorilerin olduğu sitede, videoları ardı ardına izlemek keyif verici. Glassware başlığı altında toplanan uygulamalarda ürünün gelecek yıllarda bizim hayatımızı nasıl değiştireceğinin küçük bir göstergesi.glassvideo.tv/glassware
Mayıs 2013

Levent Aşkan  yeni bir  gönderide  bulundu.

Test Sürüşünü Google Glass ile Yapmak...

Amerikan markası Lexus 2014 model arabalarının test sürüşü için, google glass kullanıcılarından Vincent Nguyen'i davet ediyor ve ortaya sıradışı bir video çıkıyor. twitter.com/glassvideo hesabından gördüğüm bu video gerçekten beni çok etkiledi. Artık sürücü okulları da bu şekilde bir eğitim anlayışına geçer mi dersiniz?

goo.gl/8jW9z
Mayıs 2013

Levent Aşkan  yeni bir  gönderide  bulundu.

Şimdiye Kadar Yayınlanan En Etkileyici Google Glass Videoları...

Google Glass şu sıralar Amerika'da en çok konuşulan konulardan biri. Bir kesim özellikle medya ve eğitim alanlarında çok faydalı bir ürün olacağını söylerken, gizlilik koşullarından dolayı şikayet edenler de bulunmakta. "ifIhadglass" yarışmasını kazanan 8000 kişinin kullanmasıyla birlikte de daha fazla konuşulacağı aşikar. Glass explorers tarafından şu ana kadar yayınlanan en etkileyici videoları sizinle paylaşmak istedim.

1 - Fizik hocası Andrew Vanden Heuvel'in CERN görüntülerini bir sınıfla paylaşması.2 - Sergey Brin'in Google Glass'ın faydaları hakkında Ted'te yaptığı konuşma.3 - Google Glass'ın hayatımızı nasıl değiştireceği konusunda yayınlanan bir video.4 - Google glass sayesinde Jetski kullanırken tüm anınızı kaydedebilirsiniz.5 - Buz hokeyi artık size daha yakın.Eğer sizin de ilginizi çektiyse, twitter.com/glassvideo hesabını takip etmenizi öneririm. Ben takip ediyorum ve gayet güncel videolardan haberdar olabiliyorum.
Mayıs 2013

Gündüz Ayar, bir soruya yanıt verdi.

Google Glass insan beynine ne kadar radyasyon yüklüyor? Zararlı mıdır?

Amerika'da FCC (The Federal Communications Commission) adlı kurum mobil cihazların insanlar için kullanılabilirliğini denetler ve ürünün buna göre piyasaya çıkmasına karar verilir. Google Glass bu denetleme kriterlerinden geçtiğine göre zararı azdır. Ayrıca radyasyonun iyonize edilir ve iyonize olmayan iki türü olduğunu unutmayalım. Her ne kadar zararlı olsalar da iyonize olmayan radyasyonlar daha az zararlıdır ve bu teknolojide bunun kullanıldığını görmek muhtemeldir.
Google Glass'ın test sonucu:
Google Glass
Nisan 2013

Levent Aşkan, bir soruya yanıt verdi.

'Google glass' nedir?

Google'ın ses komutuyla çalışan ve bakış açınızı kaydetmenizi sağlayan akıllı gözlüğü. Daha detaylı bilgi için bu yazıya göz atmanızı öneririm:
merhabaglass.com/google-glass-nedir
Nisan 2013

Ekim Nazım Kaya, bir soruya yanıt verdi.

'Google glass' nedir?

Kamerası olan, wi-fi ya da 3G-4G kaynaklarına bağlanabilen, gözünüzün hemen önünde duran bir bilgi, paylaşım ve medya cihazı. “OK Glass” ifadesiyle onu aktive edebiliyor, ardından vereceğiniz komutlarla webde arama yapabiliyor, resim-video çekebiliyor, bunları paylaşabiliyor, kamera görüntüsünü internetten gerçek zamanlı yayınlayarak, dünyanın sizin gözünüzden nasıl göründüğünü duyurabiliyorsunuz.

Glass'ı Türkiye'de ilk deneyenlerden biri olma şansına erişeceğim, konuyu şuraya yazdım:
ekimkaya.com/2013/03/29/google-glass-deneyimi
Mart 2013

Alçay Yıldız, bir soruya yanıt verdi.

'Google glass' nedir?

Google Glass sesli komutlarla çalışan, köşesinde bulunan kamerayla fotoğraflar ve videolar çeken, çekilenleri sosyal paylaşım sitelerinde paylaşan, ayrıca navigasyon özelliğine sahip olan bir gözlük.
Şubat 2013

Halil Ertekin,  yeni bir soru sordu.

13 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.