Bilmek istediğin her şeye ulaş

Google Web Toolkit

Google

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin using the new format, pass an empty string for 'continue' in the initial query.

Nisan 2013

Tolga Toprak  yeni bir  gönderide  bulundu.

Yardımcı ve Destek

Bana yardımcı olabilecek birlikte çalışabilceğimiz arkadaşlar ve grup oluşturabileceğimiz kişilerin bana ulaşmasını rica ediyorum konuyla ilgilenenlerin dikkatine
Mart 2013

Serdar Kara, bir soruya yanıt verdi.

"Sayfa Gösterimi" ile "Ziyaret" arasındaki fark nedir?

Sayfa Gösterimi: Sitenizdeki sayfaların kaç kez görüntülendiğini belirten metriktir.Bir kişi sitenize girdikten sonra bulunduğu sayfayı yeniler veya o sayfadan sitenizdeki başka bir sayfaya geçiş yaparsa, sayfa gösterimi olarak sayılır.

Ziyaret: Sitenizi giren kişilerin açtığı oturum sayılarıdır.Bir kişi sitenize girdikten sonra ziyaret olarak algılanır ve o kişinin yarım saat için siteye tüm girişleri o ziyaretin bir parçası olarak kabul edilir.Aynı kişinin birden fazla ziyaret gerçekleştirmesi için yarım saat boyunca o sitede hiç bir hareketinin olmaması gerekir.

Web Siteleri

Bir kişinin aynı gün içinde sitenize 2 kez girdiğini farz edelim. İlk girişinde 3 yazınızı, ikinci girişinde ise 2 yazınızı okumuş diyelim.Bu durumda veriler şu şekilde olacaktır:

- Ziyaretçisayısı : 1
- Ziyaret sayısı : 2
- Sayfa gösterimi : 5

Sayfa Gösterimi > Ziyaret Sayısı > Ziyaretçi Sayısı


Kaynak: Analytics Verileri: Sayfa Gösterimi - Ziyaret - Ziyaretçi
Eylül 2012

Mustafa Çakır, bir soruya yanıt verdi.

Google Patent Search ile merak edilen tüm patent sonuçlarına ulaşmak mümkün mü?

Google patent search yeni eklenen özelliği ile birlikte artık US ve EP dokümanlarını içeriyor. ancak espacenet gibi detaylı değil elbette. başlangıç olarak google patent te arama yapıp, prior art özelliğini kullanarak anahtar kelimeleri çıkarabilir daha sonra espacenete geçebilirsiniz. ayrıca WIPO Patentscope ta bir çözümdür.
Ağustos 2012

Mehmet Konuk, bir soruya yanıt verdi.

Adwords sınavı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bana gönderebilirseniz çok sevinirim :)
Mayıs 2012

Tailchute, bir soruya yanıt verdi.

Google Patent Search ile merak edilen tüm patent sonuçlarına ulaşmak mümkün mü?

Tümüne ulaşmak mümkün bilmiyorum.Genelde İngilizce arama yaptığınızda patent raporlarını resimli ve detaylı olarak verebiliyor.Arama yaparken İngilizce dilini tercih ederseniz daha geniş sonuçlar alabilirsiniz. 

Google patent search'e alternatif olarak worldwide.espacenet.com/ adresini patent aramak için önerebilirim.
Mayıs 2012

Cnsu, bir soruya yanıt verdi.

Google Creative Kit nasıl kullanılır?

Albümünüzden bir fotograf seçerek Google Creative kit'le açın.Daha sonra Edit'i seçin.Açılan sayfada Creative Kit yazısını sol üstte görürsünüz.
Auto Fix butonunda içerilen basit düzeltme araçları,filtreler ve yazım araçlarıyla gerekli düzenlemeleri kolayca yapabilirsiniz.Effects butonuyla online yaratıcı filtre çeşitlerine ulaşabilirsiniz.Touch-up bölümündeyse fırça büyüklüğü ayarlarını yaparsınız.Vandalize butonu altında tamamen eğlenceye yönelik efektler yer alır.Örneğin fotolardaki insan yüzlerine bıyık,sakal ya da şapka ekleyebilirsiniz.Text kısmıyla da fotonuzun üzerine yazı ekleyebilirsiniz.
Mart 2012

Muhammed Şahin, bir soruya yanıt verdi.

Google Rehber ve Google Maps'e şirket bilgileri nasıl eklenir?

3 mart tarihinde eklemeye çalışmıştım daha sonra kontrol ettiğimde onaylanmamıştı sanırım. Sonrasında kontrol etmemiştim şimdi çalıştığını görmekteyim. çok teşekkür ederim ;)
Mart 2012

Semih Muyaoğlu, bir soruya yanıt verdi.

Google Rehber ve Google Maps'e şirket bilgileri nasıl eklenir?

google.com%2flocal%2fadd%2f Bağlantısından önce giriş yapar sonra bilgilerini tanımlarsın. Bu kadar basit.... mi acaba? Unutmamak gerekir ki bu ve bunun gibi servisleri herkes kullanabilir. Önemli olan ne kadar etkili kullanabildiğindir...

60 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.