Bilmek istediğin her şeye ulaş

Google Web Toolkit

Google

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin using the new format, pass an empty string for 'continue' in the initial query.

Mart 2012

Muhammed Şahin @sahin

Google Rehber ve Google Maps'e şirket bilgileri nasıl eklenir?

google.com%2flocal%2fadd%2f Bağlantısından önce giriş yapar sonra bilgilerini tanımlarsın. Bu kadar basit.... mi acaba? Unutmamak gerekir ki bu ve bunun gibi servisleri herkes kullanabilir. Önemli olan ne kadar etkili kullanabildiğindir...
Mayıs 2012

Burhan Çetinkaya @Burhan

Google Patent Search ile merak edilen tüm patent sonuçlarına ulaşmak mümkün mü?

Tümüne ulaşmak mümkün bilmiyorum.Genelde İngilizce arama yaptığınızda patent raporlarını resimli ve detaylı olarak verebiliyor.Arama yaparken İngilizce dilini tercih ederseniz daha geniş sonuçlar alabilirsiniz. 

Google patent search'e alternatif olarak worldwide.espacenet.com/ adresini patent aramak için önerebilirim.
Şubat 2013

Deniz Yalçın @denizyalcin

"Sayfa Gösterimi" ile "Ziyaret" arasındaki fark nedir?

Sayfa Gösterimi: Sitenizdeki sayfaların kaç kez görüntülendiğini belirten metriktir.Bir kişi sitenize girdikten sonra bulunduğu sayfayı yeniler veya o sayfadan sitenizdeki başka bir sayfaya geçiş yaparsa, sayfa gösterimi olarak sayılır.

Ziyaret: Sitenizi giren kişilerin açtığı oturum sayılarıdır.Bir kişi sitenize girdikten sonra ziyaret olarak algılanır ve o kişinin yarım saat için siteye tüm girişleri o ziyaretin bir parçası olarak kabul edilir.Aynı kişinin birden fazla ziyaret gerçekleştirmesi için yarım saat boyunca o sitede hiç bir hareketinin olmaması gerekir.

Web Siteleri

Bir kişinin aynı gün içinde sitenize 2 kez girdiğini farz edelim. İlk girişinde 3 yazınızı, ikinci girişinde ise 2 yazınızı okumuş diyelim.Bu durumda veriler şu şekilde olacaktır:

- Ziyaretçisayısı : 1
- Ziyaret sayısı : 2
- Sayfa gösterimi : 5

Sayfa Gösterimi > Ziyaret Sayısı > Ziyaretçi Sayısı


Kaynak: Analytics Verileri: Sayfa Gösterimi - Ziyaret - Ziyaretçi
Mayıs 2012

Aykut Kardaş @unknow

Google Creative Kit nasıl kullanılır?

Albümünüzden bir fotograf seçerek Google Creative kit'le açın.Daha sonra Edit'i seçin.Açılan sayfada Creative Kit yazısını sol üstte görürsünüz.
Auto Fix butonunda içerilen basit düzeltme araçları,filtreler ve yazım araçlarıyla gerekli düzenlemeleri kolayca yapabilirsiniz.Effects butonuyla online yaratıcı filtre çeşitlerine ulaşabilirsiniz.Touch-up bölümündeyse fırça büyüklüğü ayarlarını yaparsınız.Vandalize butonu altında tamamen eğlenceye yönelik efektler yer alır.Örneğin fotolardaki insan yüzlerine bıyık,sakal ya da şapka ekleyebilirsiniz.Text kısmıyla da fotonuzun üzerine yazı ekleyebilirsiniz.
Temmuz 2011

Şahin Seçil @SahinSecil

Adwords sınavı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Şirket bazında düşünüyorsan diğer firmaların reklam yönetimlerini yapabilmen ve danışmanlık vermen için kullanılabilir. 90 gün içerisinde 10.000 dolar üzerinde bir harcamayı yönetmiş olmak gerekiyor.

Bireysel bazda düşünüyorsan 'Google Sertifikalı Ortak' olan firmalarda çalışabilmek yada bir firmaya bağlı olmadan daha profesyonel işler çıkartabilmek için alınabilir.

60 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.