Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnternet Güvenliği

İnternet

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin using the new format, pass an empty string for 'continue' in the initial query.

Ocak 2019

Serhan Demir  yeni bir  gönderide  bulundu.

Online Alışveriş Güvenliği

Online alışverişlerde ne kadar güvenliğe önem veriyoruz ? Kaç kişi alışverişlerde girdiği sitenin adresine bakıyor ? Malesef hemen hemen her gün yeni bir dolandırıcılık yöntemi duyuyoruz. Şimdi size bir kaç ipucu vermeye çalışayım. Öncelikle girdiğiniz siteni https ile başlamasına dikkat edin. Sondaki ''S'' harfi o sitenin güvenlik sertifikası kullandığı anlamına geliyor. Zaten site güvenlik sertifiası kullanıyorsa tarayıcınız da güvenli ibaresini ve bir kilit iconunu adresin baş kısmına yerleştirecektir.
3731

Sitenin Güvenli yazması tek başına yeterli değildir. Çünkü her güvenlik sertifikası yükleyen site güvenli değildir. Güvenlik sertifikasını artık ücretsiz ve çok küçük paralar ile siteye yüklenebiliyor. Adres kısmını mutlaka kendi gözünüz ile kontrol edin.
Son zamanlarda Sosyal medya üzerindeki Sponsorlu içeriklerde çok fazla banka reklamları görünmeye başladı. Reklama tıkladığınızda bankanızın online giriş ekranının bir kopyası ile karşılaşıyorsunuz. Görüntü olarak bir sıkıntı yok ama adres kısmına baktığınız da xziraat veya ziraatbankasix-com gibi adresler ile karşılaşıyoruz. Malesef dikkat etmeden hediye kazanacağını düşünerek giriş yapmayı deneyenlerin hesap bilgileri ele geçiriliyor.
Çünkü giriş yaptığınız ekran banka ekranı değil dolandırıcıların oluşturduğu bir web sitesi. Siz giriş yapmayı denediğinizde bilgilerinizde onun eline geçmiş oluyor. Bilinen en eski numaradır.
1- Tarayıcınızda gezdiğiniz sitelerin adreslerini kontrol edin.
2 Bilindik sitelerden alışveriş yapmaya çalışın.
3-Bilmediğiniz bir site ise site hakkında yorumları şikayetleri okuyun.
4-Sanal Kart kullanmaya çalışın.
5-Alacağınız ürünün genel fiyatını araştırın. 2000 TL olan bir telefonu 200 TL gibi bir fiyata bulup almaya kalkarsanız zaten başta dolandırılmaya zemin hazırlamış olursunuz.
En ucuz ürüne ulaşmak için:
1- Karşılaştırma sitelerine göz atın. Akakçe, Google karşılaştırma servisi vb
2-En ucuz satan siteyi bulmaya çalışın.
3- Kupon sitelerine bir göz atın uygun kupon bulabilirsiniz
4- Kargo ücretini dikkate alın. Mümkünse ücretsiz kargo olan ürünleri seçin.

3731
Mayıs 2017

Freenom World, bir soruya yanıt verdi.

Yasaklı sitelere erişim için kullanılan dns ve proxy ayarlarının değiştirilmesi güvenlik zaafiyeti yaratır mı?

DNS ayarlarını değiştirmek değiştiriğiniz sunucuya göre güvenlik zaafiyeti yaratabilir. Güvenilir kaynakların DNS ip'lerini kullanmak kendi ISP'nizin DNS ayarını kulanmaktan daha az güvenli değildir. Log tutulmayan anonim güvenilir DNS için 80.80.80.80 ve 80.80.81.81 IP'lerini kullanabilirsiniz.
Nisan 2017

Yuriy Kukurika, bir soruya yanıt verdi.

Morhipo.com'dan alışveriş yaptınız mı? Sizce güvenilir mi?

Bazen Morhipo'nun web sayfasındaki indirimler yanıltıcı olabiliyor. İndirimli diye gösterdiği ürünler 150 - 200 lirayken yeni sezon diye bakmadığınız kategori 50 - 75 olabiliyor. O açıdan bir şey için ödeme yapmadan önce promocodius.com/tr/magazalar/morhipo-hed... gibi yan servisler üzerinden kontrol etmenin faydalı olduğunu düşünüyorum.
Ekim 2014

Gizli Kullanıcı, bir soruya yanıt verdi.

Redhack hakkında neler düşünüyorsunuz?

Türkiyenin bölücü yapılasmaya zemin hazırladıgı asikar Örnek olarak ;
"21 Ağustos 2006'da Atılım gazetesine verdikleri bir röportajda Redhack, misyonlarını, "Türkiye ve Kürdistan devrimine hizmet etmek" olarak tanımlamıştır. " Türkiye türklerindir ve böyle kalacak kürdistan diye bir olusum var yok diyemeyiz ama bu olusuma sıgınanlar BENİM GÖZÜMDE VATAN HAİNİDİR...
Ekim 2014

Gizli Kullanıcı, bir soruya yanıt verdi.

En güvenilir ve sorunsuz sanal market/alışveriş siteleri hangileridir?

patisepeti.com çok sayıda evcil hayvan sahiplerinin alışverişini güvenle yaptığı bir site, Bilgilerin ve ödeme detaylarınızın elektronik ortamda toplanması sürecinde Thawte® SSL123 Certificates (SSL) şifrelemesi kullanılmaktadır.
Eylül 2014

M Cemre Çetin, bir soruya yanıt verdi.

Güvenli ödemeler için hangi sistemleri kullanıyorsunuz? Kullandığınız sistemlerin eksikleri sizce nedir?

Güvenli ödeme yöntemi olarak Paymentwall'u tercih edebilirsiniz.

Paymentwall Founder'ı Onur Günday olup, firma Amerikan menşelidir.

Paymentwall şu an için; 120+ ödeme metodu, 25+ dil desteği ile 230+ ülkeden ödeme toplamanıza olanak sağlar.

Paymentwall kullandığınız takdirde ücretsiz olarak CRM, Fraud ekibine sahip olup bu ekiplerle 24/7 irtibat kurabilirsiniz.

Paymentwall şu an için Berlin, Kiev, Las Vegas, Hanoi, Manila, Sao Paulo, Beijing, Amsterdam, Istanbul ofisleriyle hizmet vermektedir. Merkez ofisi San Francisco'da bulunan firma ile [email protected]paymentwall.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

bit.ly/1CR95hT
Eylül 2014

Gökhan Biçer  yeni bir  gönderide  bulundu.

Siber saldırıya karşı bakanlıkta tek personel! - Türkiye Haberleri - Radikal

CHP ve Türkiye ile ilgili haberleri mi aramıştınız? Siber saldırıya karşı bakanlıkta tek personel! haberi için hemen tıklayın!
Temmuz 2014

Gökhan Biçer  yeni bir  gönderide  bulundu.

Aman şifrenizi 'el'e vermeyin!

İşte şifrenizi böyle 'el'e geçiriyorlar.

156
Haziran 2014

Gökhan Biçer  yeni bir  gönderide  bulundu.

'Olmaz bu kadar' dedirtecek bir yazı.

Devlet akıllı telefonunuza nasıl çengel atıyor - Bilim ve Teknoloji- ntvmsnbc.com

Rusya ve Kanada'dan bilgisayar ve internet güvenliği uzmanı iki şirket, en az 60 ülkenin vatandaşlarına ait akıllı cep telefonlarını nasıl ele geçirdiğini ortaya koydu. Ele geçirilen telefonlarda, tüm elektronik posta ve kısa mesajlar okunuyor.
Mayıs 2014

Gökhan Biçer  yeni bir  gönderide  bulundu.

Günümüzün Zeus'u

Mutlaka okuyun, en azından bilginiz olsun:

bilgicagi.com/Yazilar/17377-online_bank...
Daha fazla

193 kişi

Konunun Takipçileri

İlgili Konular

SSH (Secure Shell)

5 Kullanıcı   0 Soru   0 Yanıt

Elektronik İmza

104 Kullanıcı   2 Soru   2 Yanıt