Bilmek istediğin her şeye ulaş

Güzel Sanatlar

Sanat

Güzel sanatlar, güzellik ve zevkle ilgilenen sanatlar için kullanılır. Bu terim ilk defa Fransızcada beaux arts olarak, resim, heykel, baskı gibi görsel sanatları tanımlamak için bulunmuştur. Günümüzde daha çok, klasik veya akademik sanatla bağlantılı olan geleneksel görsel sanatlar anlamına gelir. Güzel sanatlar teriminin ortaya çıkışındaki motivasyon, resim, heykel gibi görsel sanat dallarını; tekstil, seramik gibi zanaat ve uygulamalı sanatlardan ayırmaktı. Buradaki "güzel", sanat eserinin niteliğini değil, disiplinin estetikle bağlantısını vurgulamak için kullanılmıştır. Günümüzde icra edilen ve sadece resim, heykel ve baskıyla kısıtlı olmayan modern ve çağdaş sanat eserleri için açıklayıcı ve kapsayıcı olmadığından, buna alternatif olarak görsel sanatlar tabiri kullanılmaktadır.

Haziran 2014

Gökhan Biçeryeni bir link paylaştı.

Çocukların Sanattan Öğrendiği 10 Temel Beceri | EĞİTİMPEDİAEĞİTİMPEDİA

Okul reformcularının, daha çok öğretmeni sanat alanında eğitmeye ne çok ihtiyacımız olduğu ve bu konuda neler yapılması gerektiği konusunda konuştuklarına pek şahit olmayız. Çünkü hepsinin temel saplantısı fen, matematik, teknoloji ve mühendislik alanlarıdır. Oysa çocuklar sanattan çok şey öğrenir. Sanat, kendi asıl değerleri dışında çocuklara akademik başarı ve genel anlamda hayatta başarı kazanmaları için çok önemli …
Ekim 2014

Gökhan Biçeryeni bir link paylaştı.

Eski kitaplar sanat eserine dönüştü - Radikal Kitap

Eski kitaplar sanat eserine dönüştü Foto Galeri Haberi Radikal'de.Birbirinden ilginç kitap fotoğrafları için hemen tıklayın!

87 kişi

Konunun Takipçileri

İlgili Konular

Ressam

38 Kullanıcı   12 Soru   33 Yanıt