Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hacker

Hacker ([Ses bağlantısına git] hacker (yardım·bilgi)) ya da bilgisayar korsanı, şahsî bilgisayarlara veya çeşitli kurum ve kuruluşlara ait bilgisayarlara ve ağlara izinsiz olarak giriş yapan kişi. Türk Dil Kurumu sözlüğünde "Bilgisayar ve haberleşme teknolojileri konusunda bilgi sahibi olan,bilgisayar programlama alanında standartın üzerinde beceriye sahip bulunan ve böylece ileri düzeyde yazılımlar geliştiren ve onları kullanabilen kişi" olarak tanımlanır.[kaynak belirtilmeli]Bilgisayar programcılığı alanında, bir hacker bir exploit'e bir dizi düzeltme uygulama ya da varolan kodları kullanma yoluyla bir amaca ulaşan ya da onu 'kıran' bir programcıdır. Bazıları için, hacker sözcüğünün olumsuz bir çağrışımı vardır ve sistem "kıran" gibi çirkin, verimsiz ve kaba saba programcılık görevlerini yapan kişileri anımsatır.

Kasım 2016

Enes, bir soruya yanıt verdi.

Hacker nasıl olunur? Bunun bir eğitimi var mı?

Linux python perl assembly network bunları bilmelisin ve bunları öğrendikten sonra sistemlerin nerelerde zafiyetleri var onları bulabilesin . Yoksa gidip direk bi sisteme müdahale etmek istersen zarar vermek amaçlı, sonunda sen zarar görürsün. Sistem bilmeden sistem aşılmaz . Bu konular uzun solukludur ingilizce gerektirir en önemlisi, eğer ingilizcen yoksa oradan başla :) Zarar verme amacıyla hareket etme , işleri bilemeden işlere girme :)
drive.google.com/drive/folders/0ByWO0aO... buyur başlangıç için ...
Kasım 2016

Birkan Aydin, bir soruya yanıt verdi.

Hacker nasıl olunur? Bunun bir eğitimi var mı?

Hacker demek bizim ülkemizde bilgisayar ile alakalı görülmekte ama aslında anlamı birilerinin şifrelerini çözmek değildir. Hack demek bir şeyi amacı dışında kullanmak demektir. Yani yoğurt kabından saksı yaptıysan bu da bir hacktir. Bir şeylere müdahale edebilmen için, işlem sürecini bilmeli ve doğru yerde atlatma yapabilmelisin. Bu farklı bakış açılarını kazanmanı sağlayacak eğitimler bulunmaktadır. Standartlar arasında bulunan sql injection'da koda farklı bir bakış açısından bakmaktan başka bir şey değildir. Hack olayını sadece kodda aramamak gerekir, yolda yürürken dahi bunun bir çok örneği ile karşılaşabilirsin ki bence eğlenceli olanda odur. :)
Mayıs 2015

Uğur Karaca, bir soruya yanıt verdi.

Kötü amaçlı siteleri hacklemek ahlaki mi?

Bir siteyi bir sayfayı resmi videoyu yasal olsun yada olmasın sadece BEĞENMEDİM bu KÖTÜ bu BENİM GÖRÜŞLERİME TERS bu TOPLUMa karşı zararlı olarak nitelendiremeyiz bu etik olmaz tüm toplum ve yasalara bunun olumsuz örne oluşturabilecek davranış sergilediğine inanırsa yasal olarak yönetici uyarılır kaldırılmak istenen şey kaldırırılır ha kaldırmadıysa bunu zaten DEvlet hukuku yasalarına karşı geldiği için otomatik kapatılır . Bazen sormadan da kapatabiliniyor. Hack Kötü bir olay . Yasaları kullanın kendiniz için hareket etmeyin
Nisan 2015

Gizli Kullanıcı,  yeni bir soru sordu.

Şubat 2015

Hazar Yılmaz, bir soruya yanıt verdi.

Hacker olmak için nereden başlamalıyım?

Eğer aklında genel anlamda; insanların yada kurumların sahip oldukları hesap, yazılım yada donanımlarına zarar vermek veya bilgilerini çalmak gibi birşey varsa eğer sende tahmin ediyorsundurki bu çok riskli ve ahlaki açıdan problemli bir durum. Fakat bu hevesini belkide kendini 'anti-hacker' olma yoluna adayarak bir miktar bastırabilirsin ve 'iyi hacker' lar olarak tanımlanan katagorinin içerisine dahil olabilirsin. Genelde bu 'iyi hacker' lar kurumlarla yada aracılarla daha öncesinden anlaşma yaparak sistemlerinin açıklarını bulmaya çalışırlar ve böylece olası bir hacker saldırısını önlemiş olurlar. Aslında çoğu hacker'ın hayallerinden birisidir ; büyük şirketlerin sistem açıklarını keşfeden anti hacker timlerinin arasına dahil olmak. Sanırım gelişimini ve araştırma doğrultunu bu yönde geliştirmeye çalışırsan önüne çok güzel fırsatlar çıkabilir ileride. Vereceğim link anlattığım şeylere benzer şeyleri biraz daha kapsamlı şekilde anlatan bir içerik ;xticaret.com/xticaret/? 562_82306_=& r... , belki bi miktar fayfası dokunur. Az öncede söylediğim gibi bahsettiğim yönde bir gelişime adarsan kendini yaptığın işten çokda keyif alabileceğini umuyorum.
Ocak 2015

Abdullah Gürel, bir soruya yanıt verdi.

Yaklaşık bir yıldır aralıklı olarak kimliğini bilmediğim bir sapık tarafından facebook üzerinden rahatsız ediliyorum ve sapık artık beni tehdit etmeye başladı. Ciddi sebeplerden ötürü de ailemin haberi olsun istemiyorum ve bu sebeple savcılığa başvuramıyorum. Bunu nasıl halledebilirim?

Asıl ondan kurtulmanız savcılık ama siz ailem duymasın diye bunu yapmak istemiyorsunuz bu yüzden şikayet etmeniz de işe yaramayacak ve telefonunuza ulaşmış bunu gizli bir şekilde polis yoluyla halledebilirsiniz veya siz bir hacker tutarak siz de onun elindeki bilgilere ulaşabilirsiniz...
Aralık 2014

Mehmet Ak  yeni bir  gönderide  bulundu.

Kasım 2014

Burcu Ateş, bir soruya yanıt verdi.

Hacker nasıl olunur? Bunun bir eğitimi var mı?

Bu alanda bir eğitim alınacaksa bile temel network, sistem ve linux bilgisi ön koşuldur. Bu alanlarda temel düzeye gelindikten sonra bilgi güvenliği akademisinin eğitimleri mevcut bga.com.tr/egitimler.html adresinden takip edebilirsiniz.Eğitimi alabilecek durumunuz yoksa ya da kendi kendinize bir şeyler öğrenmek istiyorsanız bga.com.tr/beyaz-sapkali-hacker-ceh-egi... adresinde mevcut eğitimlerin eğitim içerikleri sizin için oldukça faydalı olacaktır. Neleri bilmeniz ve hangi sırayla çalışmanız gerektiği konu başlıkları şeklinde karşınızda olursa kendinize bir hedef koymanız ve o hedefe ilerlemeniz kolaylaşır. Konu başlıklarını bulduktan sonra geriye kalan bolca okumak ve merak.
Kasım 2014

Doğan Deniz, bir soruya yanıt verdi.

Hacker nasıl olunur? Bunun bir eğitimi var mı?

Bütün dillere karşılık tek dil Assembly.. .
Eylül 2014

Gökhan Biçer  yeni bir  gönderide  bulundu.

Anonymous'un gerçekleştirdiği en tehlikeli saldırılardan bazıları:

We Are Anonymous. - What Are the Most Infamous Hacks by Anonymous? - ChaCha

We Are Anonymous.

27 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.