Bilmek istediğin her şeye ulaş

Havalimanı

YÖNLENDİRME Havaalanı

Mart 2014

Şaman, bir soruya yanıt verdi.

Türkiye Havalimanlarındaki güvenlik kontrolleri ne kadar güvenli?

Esenboğa'da geçenlerde kemerimi kaybettim diyerek kontrolden sonra kontrolsüz olarak geri çıktım, etrafa, eşya kutularına falan baktım ve döndüğümde ne manyetik kapıdan geçtim ne de üstüm arandı. Zaten öncesinde de balonlu folyoya sarılmış bir desktop bilgisayarı da açıp göstermeden geçirdim. Laptop'u görmek isteyen zihniyet, koca metal kutuyu içine bile bakmadan nasıl geçirdi hayret ettim... .
Şubat 2014

Şaman  yeni bir  gönderide  bulundu.

3. havalimanı inşaatı devam edecek! (Yargıyı takmayan bir hükumetin yönettiği devlete "Hukuk Devleti" denebilir mi?)

Yargı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi, İdare Mahkemenin, İstanbul'a 3'üncü havaalanı konusundaki kararına rağmen, "projenin devam edeceğini" açıkladı.
Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, İstanbul'a inşa edilecek 3. Havalimanının ÇED olumlu raporu yürütmesinin geçici olarak durdurulmasına ilişkin yerel mahkemece verilen kararın, yapılan iş ve işlemleri durdurmasının söz konusu olmadığını; proje ile ilgili süreçlerin planlandığı şekilde devam ettiğini bildirdi.
DHMİ'den yapılan açıklamada, bazı yayın organlarında İstanbul Yeni Havalimanı inşaatının (projesinin) durdurulduğu şeklinde haberlerin yer alması üzerine açıklama yapma gereği duyulduğu belirtildi.
Söz konusu mahkeme kararının, havalimanı ÇED olumlu kararının yürütülmesinin geçici olarak durdurulmasıyla ilgili olduğunun altı çizilen açıklamada, bu konuda gerekli hukuki işlemlerin konunun tarafı olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütüldüğü kaydedildi.
Mahkeme kararının 3 Mayıs 2013 tarihinde gerçekleştirilen İstanbul Yeni Havalimanı ihalesi neticesinde imzalanan sözleşme doğrultusunda yapılan iş ve işlemleri durdurmasının söz konusu olmadığı vurgulanan açıklamada, proje ile ilgili süreçlerin planlandığı şekilde devam ettiği bildirildi.
İstanbul 4. İdare Mahkemesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanan 3. Havalimanı inşaatıyla ilgili çevre etki Değerlendirme (ÇED) raporunun yürütmesini durdurmuştu.
kaynak:haber.sol.org.tr/devlet-ve-siyaset/yargiyi-takan-yok-3-havaalani-insaati-devam-edecek-haberi-87605
Nisan 2013

Fatma Baymaz, bir soruya yanıt verdi.

İstanbul'dan Almanya'nın Germersheim şehrine gitmek için Frankfurt havalimanı dışında bildiğiniz alternatif bir yol haritası var mıdır?

Germersheim’a en yakın şehir Stuttgart. Yani Frankfurt'tan daha yakın. Stuttgart üzerinden Germersheim’a gitmek daha kolay olur. Hava alanından doğruca Germersheim’a gitmek için en hesaplı yol Baden-Württemberg bileti almak.
Nisan 2013

Bert, bir soruya yanıt verdi.

İstanbul'dan Almanya'nın Germersheim şehrine gitmek için Frankfurt havalimanı dışında bildiğiniz alternatif bir yol haritası var mıdır?

Strasbourg'dan geçebilirsin. Sanırım THY'nin Strasbourg uçuşu vardı. Ama Frankfurt ile zaman olarak pek fark edeceğini sanmıyorum.
Kasım 2012

Bert, bir soruya yanıt verdi.

İstanbul'a 3. havalimanı yapılmasının ardından Atatürk havalimanının başka amaçlarla kullanılacak olması sizce doğru bir politika mıdır?

O yapılacak havalimanının işlevselliğine bağlı olarak değişir. büyük şehirlerde birden çok havalimanı bulanabiliyor. Mesela Londra da kullanılan 4 havalimanı var. ama yoğun hava trafiğini kaldırabilecek büyük ve konforlu bir havalimanı olursa bence AHL ye gerek olmayabilir.
Ekim 2012

Ece Naz Sonat, bir soruya yanıt verdi.

Hava trafiği en yoğun havalimanları hangileridir?

 1. Atlanta Uluslararası Havaalanı (ABD)
 2. Beijing Capital Uluslararası Havaalanı (Çin)
 3. O'Hare Uluslararası Havaalanı (ABD)
 4. London Heathrow Havaalanı (İngiltere)
 5. Los Angeles Uluslararası Havaalanı (ABD)
 6. Dallas Forth Worth Uluslararası Havalaanı (ABD)
 7. Paris Charles de Gaulle Havaalanı (Fransa)
 8. Tokyo Uluslararası Havaalanı (Japonya)
 9. Denver Uluslararası Havaalanı (ABD)
 10. Frankfurt Uluslararası Havaalanı (Almanya)
Havalimanı
Eylül 2012

Alper Altuğ, bir soruya yanıt verdi.

Havalimanına getirilmesi ve havalimanında bulundurulması yasak maddeler nelerdir?

Uçak ta yanında bulunacak el bagajına içnde sıvı olan şişe gibi şeyleri diğer bagajına koy diğerleri ni zaten yanında getirmezsin gibime geliyor ( tabanca,bıçak ;)
Ağustos 2012

Hakan, bir soruya yanıt verdi.

Türkiye Havalimanlarındaki güvenlik kontrolleri ne kadar güvenli?

Sanırım 2009 yılıydı aktarmasız olarak JFK den Ataturke oradan da esenboğa ya berbat bir dönüş yolculuğu yapmıştım. guvenlik sorunları yaşamamak icin penye eşofman bez papuclar giyerim uçak seyahatlerinde ve bavulunu varsa muhakkak çok sıkı kontrol ederim hatta otelden çıkarken ıslak bezle çantalarımı, bilgisayarimi silerim, çünkü otel odasından esyama narkotik partikullerin bulaşma ihtimali var, otelde benden önce kalan birisi belkide oda da kokain filan almıştır diye düşünürüm. Yani bu kadar titiz hazirlanirim uçuşa. Ama yukarıda yazdığım yolculuktan dönünce evde bavulumu açtığımda yaşadığım şaşkınlık çok büyük oldu. Çünkü bavulumda ruhsatlı silahına ait bir adet mermi buldum. O kadar titizlige rağmen o mermi benimle beraber ankara newyork ankara yapmıştı. Amerika da o mermi bir bulunsa çıkacak rezilligi düşünmek bile istemiyorum. @manas çok haklı çok sıkı gibi gözükse de aslında küçük ama önemli açıklar var hava alanlarında, sigara içtiğim icin 3-5 defa girip çıkınca yüz göz olduğum çok polis oldu ve şakalasarak o güvenliklerden geçtim. Ya dışarıdan içeri birşey sokuyorsam? Ya sigara bahanesi kamuflajsa. Vel hasil o güvenlikleri güvenli bulmuyorum.
Temmuz 2012

Tailchute, bir soruya yanıt verdi.

TAV havalimanlarının VIP hizmeti TAV Passaport nasıl alınır?

Fiyatının çok fazla olduğunu belirtmek isterim,belki gerçekten iş adamları için tercih edilebilir bir seçenek ama orta düzeyde seyahat ediyorsanız,oldukça gereksiz bir maaliyeti var.

Bir iş adamı için ücretsiz toplantı salonu düşünülürse ideal olduğunu söyliyebilirim.

Fiyatıysa 1000TL bazı kartlara indirim yapıyorlar ama yüzde 20 yi geçmiyor.
Temmuz 2012

Gonca Köse, bir soruya yanıt verdi.

TAV havalimanlarının VIP hizmeti TAV Passaport nasıl alınır?

TAV pasaport, TAV Hava limanları tarafından işletilen hava limanlarından yapacağınız seyahatlerinizde size hız, konfor ve ayrıcalık sağlayan özel bir üyelik programıdır.
Tav pasaporta Atatürk Hava limanı satış noktalarından veya tavpassport.com/ sitesinden form doldurarak sahip olabilirsiniz.

Avatajları

 • Ücretsiz otopark ve vale
 • İndirimli transfer
 • İndirimli araç kiralama
 • Hava limanında özel giriş
 • Business Check-in
 • Hızlı pasaport/Güvenlik geçişleri
 • Ücretsiz Ring Hizmeti
 • Restoran ve cafelerde indirim
 • Otel konaklamalarında indirim
 • Ücretsiz toplantı salonu

Daha fazla

20 kişi

Konunun Takipçileri

İlgili Konular

Sabiha Gökçen Havalimanı

8 Kullanıcı   3 Soru   3 Yanıt

Atatürk Havalimanı

13 Kullanıcı   4 Soru   4 Yanıt

Adnan Menderes Havalimanı

4 Kullanıcı   1 Soru   2 Yanıt