Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hells Angels

Harley Davidson

Hells Angels Ağı ile ilgili ilk açıklamayı siz girin.

Ekim 2014

Winterwitch  yeni bir  gönderide  bulundu.

Hells Angels, 1965: Early Photos of American Rebels by Bill Ray | LIFE.com

In 1965, LIFE photographer Bill Ray spent weeks with the Hells Angels, but his amazing photos never ran in the magazine. Now, here they are.
Şubat 2013

Hakan, bir soruya yanıt verdi.

Hells Angels kimdir? Faliyetleri nelerdir?

Hells sıkıntılı bir grup olarak bilinir. Kapanmadiysa istanbul da da bir klüp çalışmaları var. Dünya genelinde organize olmuşlardir. suç işleme becerisi yüksek ve sıkı bir hiyerarşik yapıları vardır. Hells yeleği giymek büyük onur dur onlar için ve orjinal yeleği giymek için once deneme süreci yaparlar prospect yeleği verirler arma , çıkartma, rütbe taktirmazlar deneme surecindekilere. Klübe asil üye olunca "kardeşlik" yemini edilir ve klüp kararları asla sorgulanmaz, kıdemli üyelerin rutbeleri vardır onlara kesin itaat edilir hatta motorları silinir, yıkanır,park
edilir, toplu sürüşleri müthiş güzeldir fermuar denilen toplu sürüş kuralını asker gibi uygularlar. Hells in gittiği yerde diğer klupler yeleklerini çıkararak sorun olmamasını isterler. Geçen sene marmarise geldiklerinde türk chopper onlar gidene kadar yelek giymemişti mesala.

Gittikleri her ülkede olay muhakkak çıkar ve kesinlikle bir kac silahlı üyesi olur. MC (motor club) armasini Hells in klübü olan şehirde başka klüp takamaz. Türkiye deki support ları red devils klubudur.
Ekim 2012

Serkan Köse, bir soruya yanıt verdi.

Hells Angels kimdir? Faliyetleri nelerdir?

Hells Angels Amerika'da herhangi bir çeteye veya organize suça karışmış, tamamı Harley-Davidson marka ve 750 cc üzeri motor hacimli chopper sürenlerden oluşan açık bir motorsikletçi topluluğudur. Kendilerine Hells Angels demeleri dışında aşağıdaki isimleri de kullanırlar:
  • H&A
  • Red & White
  • 81 (Alfabede H 8. harf, A 1. harf olduğu için)

Amerikan filmlerinde rastlarız bu arkadaşların canlandırmalarına bol bol :). Bu arada en önemli 4 suç örgütünden biri olarak tanımlandıklarını da ekleyeyim. Topluluk, sadece eğlence, parti ve sosyal amaçlı motorsiklet gezileri düzenleyen bir grup olduklarını ancak suç işleyenlerin ise tamamen kişisel kimlikleri altında bunu yaptıklarını iddia etmektedir. İlk klüp Amerika'da 1948 yılında kurulmuştur.

2 kişi

Konunun Takipçileri

Alt Konu Başlıkları

Henüz bu konu başlığı ile ilgili konular bulunmuyor.